shtëpi / Uncategorized / Këpucëve dhe lëkure punëtorëve dhe Repairers Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Këpucëve dhe lëkure punëtorëve dhe Repairers Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledh, stolis, ose rivendosur lëkure dhe lëkurë-si artikuj, të tilla si për shembull bagazh, këpucë.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Pritini stilet e drejtë se janë pasues, Elementet apo përshkruan, aplikuar gërshërë, gërshërë të mëdha, thika, ose klikimeve makinë.
 • zhvilloj, stolis, ose rivendosjen e produkteve të lëkurës në bazë-karakteristikave, duke përdorur gjilpërat qepur dhe lidhje, pajisjet lidhëse, ngjit vegla dore, ose thumba.
 • Rregulluar dhe ngjitës ose sewn burime të tilla si druri, ose materiale, lesh, lëkurë dreri, për të marrë pjesë zonat.
 • Ngjyrë, burime të ndryshme të kenë rezultate që janë të dëshiruara apo të njom, zhvilloj, ngjyrosje, shtyp, qep, mark ose gdhend lëkurë, forma, ose harton.
 • Zgjidh furnizime dhe modelet e, dhe gjurmë modelet onto produkteve të jetë çelës automatik.
 • këpucë kostum dhe zakonisht të plotë si nga zvogëlimin skajet e pedagog të ri dhe thembrat drejt gjendjes këpucë.
 • Përafërt e shpenzimeve të shërbimeve ose të produkteve pyeti duke përfshirë atlete përshtatur apo këpucë riparim, dhe për të marrë koston nga klientët.
 • Shto insoles të boot vazhdon, vënë këpucë zbatojë pompa dhe outsoles, dhe uppers.
 • çimento, thua, ose takë dhe fundeve të këpucë sewn.
 • takë formën e këpucëve me një thikë, dhe baltë këto mbi një rrotë buffing për përfundon.
 • Restore apo pompa të ndryshojë këmbët, së bashku me pjesët e tjera të këpucë atlete, aplikuar furnizime, qepur, buffing dhe pajisje të tjera riparimin e boot, dhe veshje.
 • krijoj, modifikoj, dhe riparimin e këpucë të nxehta apo tonik, në përputhje me mjekët’ Zgjidhjet, ose modifikojë atlete të pranishëm për njerëzit me specialneeds dhe këmbët dilemat.
 • Rinovoj dhe riparimin e artikuj për mitts shembull futbollit, dhe mbathje, çanta, këpucët, saddles, rripa, purses.
 • Vendi këpucë në vazhdon të hequr taka dhe pedagog, duke përdorur pincë apo thika.
 • Pastruar dhe zhvillimin e këpucë.
 • Verifikoni cilësi lëkurë-së, hije, dhe qëndrueshmëri për të siguruar se ajo është e mjaftueshme për një funksion të veçantë.
 • Shqyrtoni zgjidhje ose specifikimet, dhe të marrin masat për të përcaktuar llojin e produktit që do të krijohet, punësuar calipers, veprimet kasetë, ose parime.
 • Shqyrtoni artikuj për të metat, dhe për të hequr fushat që janë përdorur ose të dëmtuara, shfrytëzuar dorë mjete.
 • Rutinë ose grevë xhepat dhe embed ose të lidheni bizhuteri çeliku, menaxhon .
 • Bashkangjit vepra arti apo komponentëve të zbukuro apo sende roje.
 • situatë, fetë, futur, dhe paddings sigurta, mbushje, ose textures, aplikuar shkop ose bashkohet.
 • specifikimet konsumit, dhe përshkruajnë ose vendosjen modele në pjesët e punës, moulds suva, ose sjell modele, duke përdorur matjet, stilet.
 • Vlerësuar blerës për kostum, dhe për të diskutuar me këto lloj të këpucëve të bëhet ndërtuar, propozuar informacion duke përfshirë cilësinë e lëkurës.
 • zgjasë këpucë, duke përfshirë dhe palosshme dhe uljes pjesë copa, duke përdorur një tërheqje rregullueshme.
 • Toenail cleats thembra-dhe-shputë këpucë onto.
 • bëni pozicionet, pads thembra, dhe tërheq nga portretizon të konsumatorëve’ këmbët.
 • joints Resew, dhe të zëvendësojë textures dhe adresat e totes ose bagazheve.

Veprimet Karrierës Paraprake
 • Leximi paragrafët Knowledge-Njohuri dhe paragrafët shkruar në dokumentet e punës të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-paraqitur vëmendjen e tërë për çka njerëzit tjerë pohojnë, duke marrë kohë dhe energji për të kuptuar detajet u bërë, pyesin çështje si të përshtatshme, sesa mesmerizing në kohë të pasakta.
 • Shkrim-në letër si e drejtë për kërkesat e audiencës duke folur në mënyrë efektive.
 • Duke folur-Duke folur për të tjerët për të ndarë faktet në mënyrë efektive.
 • Math-Punësuar aritmetike për të zgjidhur problemet.
 • Metodat Technology-Punësuar dhe parimet klinike për të zgjidhur problemet.
 • Criticalthinking-Punësuar arsye dhe arsyetim për të njohur pikat e forta dhe të metat e rezultateve, mjetet juridike alternative apo mënyra për çështje.
 • degëzime të nxënit aktiv-Knowledge informacion të ri për secilin ardhmen dhe të fundit të zgjidhjes së problemeve dhe vendim-marrje.
 • Mësoni Strategjitë-punësuar dhe picking qasjet educationORinstructional dhe teknikat e pėrshtatshme problemin stërvitje ose kur mastering çështje të freskëta.
 • Ndjekja-CheckingORDetermining funksionalitetin e njerëzve shtesë, vetë, ose kompanitë e konsiderojnë veprime korrigjuese ose për të gjeneruar përparime.
 • Social largpamësin-Duke qenë jo në dijeni të reagimeve othersI pse ata sillen, sepse ata e bëjnë dhe njohuritë.
 • Koordinimi-Ndryshimi veprime në lidhje me të tjerët’ veprimet.
 • Aftësi bindjeje-Lypur të tjerët për të ndryshuar sjelljen apo mendimet e tyre.
 • Diskutim-Sigurimi i të tjerëve së bashku dhe duke u përpjekur për të pajtuar variacione.
 • Mësimdhënia-edukimin e të tjerëve se si për të marrë veprim.
 • Shërbimet Orientimi-zell në kërkim të strategjive për të mbështetur individët.
 • Avancuar Problem-Zgjidhja-Identifikimi dilemat komplikuara dhe rishikimin informacion që ka lidhje të vlerësuar dhe për të prodhuar mundësitë dhe të aplikojnë përgjigje.
 • Operations Research-Studimi nevojat dhe specifikimet e produktit për të bërë një plan urbanistik.
 • Engineering Design-Technologies për të ndihmuar personin dhe duke iu përshtatur produktet ose nevojat e ndërtimit.
 • Pajisje Selection-Vendimi për llojin e pajisjeve dhe mjeteve të nevojshme seriozisht për të bërë një detyrë.
 • Mjetet e instalimit, Instalimi, produktet, instalime elektrike, ose paketa për të përmbushur specifikimet.
 • Programim-prodhimin aplikimet kompjuterike në lidhje me përdorimet që janë të shumta.
 • Operacionet Ndjekja-Respektuar shenja të tjera, dials, ose teste të jetë i sigurt për një pajisje është duke punuar në mënyrë efektive.
 • Operimi dhe Manage-Parandalimi operacionet e programeve ose produkteve.
 • Pajisje Maintenance-Performing mirëmbajtjen rutinë në veshje dhe të vendosur kur dhe çfarë lloj të mirëmbajtjes është e nevojshme.
 • Troubleshooting-Përcaktimi shkaqet e problemeve që janë të veprojnë dhe duke zgjedhur atë drejtim për të shkuar në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • pajisjet apo makinat shfrytëzuar pajisjet e nevojshme Fixing-Fixing.
 • Quality-Control Research-Të bësh ekzaminimet dhe testet e produkteve, shërbimet, ose procedura për të vlerësuar efektivitetin ose cilësinë.
 • Gjykimi dhe vendimmarrja-Duke pasur parasysh përfitimet dhe akuzat relative të sjelljes që janë të ardhshëm për të gjetur atë që është mirë të përshtatshme.
 • Analiza-Përcaktimi se çfarë lloj i procesit duhet të punojnë dhe mënyrë ndryshimet në procedurat, situata, dhe vendosjen mund të ndikojnë në përfitime.
 • Metodat e vlerësimit-Identifikimi i hapave apo treguesit e performancës dhe në përputhje me objektivat e makinës përkatëse ose sjelljen e nevojshme seriozisht për të rritur performancën.
 • Time Management-kontrolluese të tjerët’ Periudha dhe gjithashtu oneis periudhë privat.
 • Administrimi i Burimeve Financiare-Marrja e vendimeve se si paratë padyshim do të përdoren që të ketë punën e bërë, dhe shitjet në lidhje me këto shpenzime.
 • Menaxhimi i Pasurive materiale-marrjen dhe duke parë për përdorimin korrekt të shërbimeve, pajisje, dhe produkteve të nevojshme për të bërë funksion specifik.
 • Administrimi i Personelit Burimeve-Stimulating, duke krijuar, dhe duke treguar njerëzit, ndërsa ata veprojnë, dalluar personat më të mira për karrierë.
Edukimi Kualifikimi Kualifikimi njohuri
 • Niveli High School (ose GED ose School Senior High Ekuivalenca Certificate)
 • Disa Training College
 • Në mënyrë të konsiderueshme më pak se një nivel të lartë të shkollës
 • Asnje
Karrierës Aftësitë Udhëheqja duhet
 • Arritjet / Përpjekje – 81.57%
 • këmbëngulje – 77.67%
 • përpjekje – 81.07%
 • drejtuesit – 76.72%
 • Bashkëpunimi – 87.66%
 • Matter lidhur tjerët – 85.96%
 • Drejtimi kulturore – 83.75%
 • Vetëkontroll – 78.55%
 • Toleranca stresi – 78.61%
 • AdaptabilityORFreedom – 82.20%
 • seriozitet – 90.41%
 • Ndërgjegjësimi i detajeve – 85.99%
 • Forcë – 84.88%
 • liri – 85.84%
 • shpikje – 78.19%
 • menduarit analitik – 76.01%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *