shtëpi / Uncategorized / Operatorët Njësia shërbimit, vaj, gaz, Dhe Minierave Job Përshkrimi / Detyrimi mostër dhe Detyrat

Operatorët Njësia shërbimit, vaj, gaz, Dhe Minierave Job Përshkrimi / Detyrimi mostër dhe Detyrat

pajisje funksion për të përmirësuar rrjedhjen e yndyrë nga bërja e puseve apo edhe për të hequr tub kapur, strehim, pajisje, ose ndërhyrje ndryshme nga puset minerare. Gjithashtu mund të ekzekutojë kompanitë krahasueshme në operacionet e kërkimit eksplorim. Përmban specialistë peshkimi-e burimeve.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Kërkoni këshilla nga të tjerët për të mbledhur informacion në lidhje me kanal ose software stileve apo situata shpimeve në puse.
 • Kamion që ishte gjenerojnë produkte -mounted në faqet dhe.
 • Vendosë force-menaxhuar njësitë onto wellheads.
 • handtools qenit, përdoret nga telave spango përmes rrotull Derrick.
 • Kryen dërgon se uji të kalojë, vaj, ose lëngjeve të ndryshme përmes puseve për të hequr qafe baltë ose shtesë materialeve parandalimin FreeFlow vajit.
 • puset pranë dhe të ngushtë jo-më në përdorim.
 • rregullimet e punës që ngre Derricks apo nivelet rigs.
 • rast, burimet shfrytëzohen, ose të përgatisë raportet e shërbimet e kryera pritet, për aplikimet e pagesave.
 • Zgjidhni angling praktikat apo burime për eliminimin e pengesave të tilla si për shembull oxhaku, strehim shkatërruar, shfaq, ose tub stërvitje.
 • Translate lexime instrument për të ngritur nivelin e pengesave të.
 • Ruajtur dhe të realizimit të hetimeve të sigurisë në burimet dhe produktet.
 • Në një mendje për motorët, restorante rrethore, ose produkte të ndryshme për të zbuluar bizneset e gabuar ose e pazakontë bukur Sëmundjet.
 • Ekipet e menjëhershme eksplorimit ekzekutimin e veprimeve të tilla si për shembull strofull pengesa rreth mbërthyer, ose rregullimin dhe bashkimin tub, duke aplikuar pesha për të ushtruar tuba.
 • Hyj anësore apo në mënyrë efektive zorrë e puset që kanë akuza shpërthyese.
 • produkte të veçanta funksion të heqin qafe e pengesave nga mbështetja- prerja e tubacioneve nga aktiviteti paqëndrueshme ose substancë ose poshtë.
 • Studioni puse jashtë shërbimit për të gjetur se veprime të bëhen të ndërmarrë për të rritur si duhet kushtet.
 • Vendi pajisje Diagnoza në puset përdorur pengesa.
 • Gjërat për të gjetur se edhe nivelet e substancave të gjeneruara apo zbulimin nga vëzhgojnë valë zanore.
 • Shfrytëzojë teknologjitë e gjelbër apo praktikat, duke përfshirë përdorimin e tub coiled, gjendje e mirë- fracturing hidraulike, shpimit horizontalisht, Teknikat hendeku shpimit.

Pursuits punës duhet
 • Leximi Knowledge-kuptuar përmbajtjen e shkruar dhe dënime në dokumentet e punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-Për çfarë folks të tjera janë duke thënë se duke i dhënë vëmendje të plotë,, ka kohë për ju për të realizuar të dhënat duke u krijuar, duke i kërkuar pyetje si të saktë, dhe jo ndërprerë në raste që janë të pahijshme.
 • Prodhimin-shkruar si të përshtatshme për kërkesat e turmës duke folur në mënyrë efektive,.
 • Komunikimi-biseduar me të tjerët për të ndarë faktet effortlessly.
 • Aritmetike-Përdorimi matematika për të zgjidhur problemet.
 • Technology-Përdorimi udhëzimet dhe metodat për të rregulluar me vështirësi shkencore.
 • Criticalthinking-Shfrytëzuar logjikën dhe të mendohet për të identifikuar përfitimet dhe metat e mënyrave, Rezultatet apo mjetet juridike zëvendësim për vështirësitë.
 • Active-Learning-Njohuri përfitimet e fakteve që është e re për çdo problemsolving dhe vendim marrje të kohëve të fundit dhe në të ardhmen.
 • Mësoni Metodat-Zgjedhja dhe zbatimi i udhëzimeve / praktikat tutorial dhe proceset e duhura për problemin, kur zotërimin ose udhëzuar gjëra të reja.
 • Kontrollimi-CheckingANDAssessing performancën e korporatave, folks të tjera, ose veten për të krijuar përmirësime ose të marrë masa korrigjuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për të tjerët’ tendencat dhe të kuptuarit se pse ata reagojnë si ata e bëjnë.
 • Zhdërvjelltësi-ndryshuar veprime në drejtim të aktiviteteve othersI.
 • Aftësi bindjeje-Lypur të tjerët të përmirësojnë mendjen ose sjelljen e tyre.
 • Negocimi-Marrja tjerët kolektivisht dhe duke kërkuar për të pajtuar mospërputhje.
 • Edukimin e-mësuar të tjerët se si për të marrë veprim.
 • Orientimi-aktive shërbimit duke u përpjekur për të gjetur mënyra për të ndihmuar folks.
 • Kompleksi Problemsolving-Dallimi çështje të ndërlikuar dhe hulumtimin info lidhur shqyrtojë dhe për të prodhuar mundësitë dhe të aplikojnë alternativa.
 • Operations Research-shqyrtuar kërkesat pika dhe dëshiron të bëjë një dizajn.
 • Technology Design-teknologji të funksionojë konsumatorit dhe duke krijuar ose përafrimin pajisje të kërkesave.
 • Pajisje Selection-Përcaktimi i llojit të pajisjeve dhe mjeteve të nevojshme për të ekzekutuar një detyrë.
 • Instalimi-Instalimi i programeve, makina, rrjetë, apo pajisje për të kënaqur kërkesat.
 • Encoding-Botime aplikimet kompjuterike për përdorime që janë të shumta.
 • Operacioni Ndjekja-Duke parë dials, mat, ose indikacione të tjera për t'u siguruar që ka një makinë duke punuar si duhet.
 • Procedurat Procedura dhe Kontrollit-drejtues i programeve ose produkteve.
 • Pajisje Maintenance-Performing shërbimin rutinë mbi produktet dhe identifikimin kur.
 • Troubleshooting-Identifikimi i faktorëve prapa gabimet që do të vrapojnë dhe të vendosur se çfarë të bëjë në lidhje me të.
 • Rivendosja-Fixing modele apo metoda shfrytëzuar pajisjet që janë të dëshiruar.
 • Kontrollin e Cilësisë Analiza-Kryerja e testeve dhe hetimet e mallrave, shërbimet, ose procedura për të vlerësuar funksionalitetin ose shkëlqyer.
 • Gjykimi dhe vendimmarrje, duke marrë në konsideratë kostot relative dhe gjëra të mëdha në lidhje me hapat që janë të mundshme për të zgjedhur një më të përshtatshme.
 • Sistemet Analiza-Identifikimi mënyrën se si ndryshimet në mjedis, procedurat, dhe gjithashtu Sëmundjet do të ndikojë përfitime dhe si një metodë duhet të veprojë.
 • Veprimet metodat e vlerësimit-dalluese apo tregues të performancës dhe të afërm për qëllimet e makinës, veprimet kishte një nevojë për të rritur ose efektivitetin e saktë.
 • Time Management-Menaxhimi rastin personale dhe edhe të tjerët’ rastin e një.
 • Operacionet e financiare Burimeve-Përcaktimi se paratë do të përdoren që të ketë puna kryhet, dhe shitjet në lidhje me këto fatura.
 • Menaxhimi i substancave Metodat-pranimit dhe duke parë për përdorimin e ideal të objekteve produkteve, dhe Materiale të nevojshme për të bërë të vepruar të veçantë.
 • Administrata i stafit Burimeve-Krijimi inkurajuese, dhe drejtimin e individëve si ata punojnë, përcaktimin e personave të shumë më të mirë për detyrën.
Kualifikimi Training nevojë për njohuri
 • Niveli High School (ose GED ose Senior School Ekuivalenca Certificate)
 • Në mënyrë të konsiderueshme më pak se një diplomë të shkollës së lartë
 • Me shume se 1 yr, deri në nja dy vjet dhe duke përfshirë,
Job Komandës aftësi duhet
 • AccomplishmentANDAttempt – 94.55%
 • vendosmëri – 92.38%
 • përpjekje – 93.57%
 • drejtuesit – 88.03%
 • Bashkëpunimi – 84.01%
 • Çështje për të tjerët – 77.45%
 • Alignment social – 91.56%
 • Vetëkontroll – 90.97%
 • presioni Toleranca – 92.16%
 • CustomizationANDFreedom – 94.72%
 • besueshmëria – 96.14%
 • Ndërgjegjësimi i Aspect – 89.78%
 • Forcë – 79.64%
 • liri – 92.57%
 • risi – 84.56%
 • të menduarit – 84.75%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

3 komente

 1. Thanks designed for sharing such a nice idea, article is fastidious, thats why i have read it fully

 2. Excellent web site you’ve got here.. It’s difficult to find high quality writing
  like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you!
  Take care!!

 3. Not if you want to play games. Tap My apps & games.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *