shtëpi / Uncategorized / Radiologic Teknologë Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrë e mostrës

Radiologic Teknologë Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrë e mostrës

Merrni x Cat dhe rrezet Scans ose bëjnë furnizimet nonradioactive në patientis qarkullimin e gjakut për arsye që janë diagnostike. Përfshin Teknologë i cili përqëndrohet në strategjitë tjera që janë skanimi.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Vlerësimi dhe shqyrtojë krijuara radiografitë, shirit që ishte Video, ose pc -developed informacion nëse graphics janë të mjaftueshme në lidhje me arsyet analitike për të gjetur.
 • Shfrytëzojë pajisjeve të mbrojtjes dhe masat e sigurisë të lehta për të rregulluar në qeveri rregullat edhe për të siguruar sigurinë e personelit dhe sufferers.
 • Zbulojë procedurat dhe të shohim pacientët për të bërë mbrojtjen e caktuar dhe luksoze gjatë kontrollit.
 • Run ose mbikëqyrë funksionimin e magnet ose imazhit radiologic produkteve të prodhojë fotot e trupit për qëllime të analizës.
 • Vendin dhe ngujoj në shqyrtimin pacientin tavolinë.
 • Pozita Imazhe gear dhe settings Alter për të krijuar gjatësinë dhe periudhës së mbulimit, accordingto spekulim të provimit.
 • udhëzimet kryesore dhe njohuritë në pc foto grafikë të veçanta, ose të paraqesë dhe për të identifikuar seri scan, rregulluar transmetues dhe pajisje.
 • Kontrolloni ekran film të zonës dhe për të ndryshuar ndodhjen ose kontrastin për të rritur cilësinë e ekranit.
 • klientët Monitor’ situatat dhe tendencat, sinjale anulimi që janë të tepërt në mjeku.
 • vënë, siguruar që mjetet më të nevojshme është vendosur.
 • Konsideroni të dhënat e sakta dhe të hollësishme pacientit që janë mjekësore.
 • rekord, afrim, dhe të vazhdojë mbajtjen e të dhënave shërim ose pacienti fotografi dhe të përgatisë raporte.
 • Sinkronizuar përdorimin stafin dokumentet ose teknologë që janë shtesë.
 • ndihmë furnizimit në outfitting apo transformuar në mënyrë të konsiderueshme të sëmurë, dëmtuar, apo njerëzit që janë me aftësi të kufizuara.
 • Përgatitja dhe bëjnë mediat të përbashkëta ose futur kontrast me individët.
 • Eliminimi dhe metoda.
 • Ilustroni mjete të reja, teknikat, ose proceset të bashkohen dhe të ofrojë ndihmë që është e specializuar.
 • Llogarit thellësinë e pjesës që do radiographed, përdorur për matjen kaseta instrumente të ngjashme,.
 • Funksioni fluoroscope për të ndihmuar mjek për të parë dhe të linjës tutorial nëpërmjet qarkullimit të gjakut në zonën e interesit.
 • Përcaktoni detyrat për punonjësit radiologic për të mbajtur flukset që janë të durueshëm dhe për të arritur qëllimet e prodhimit.
 • Bashkëpunojnë me downline shtesë mjekësore, duke përfshirë infermierët apo mjekët, për të kryer angiografi ose unike metoda vaskulare.
 • Përmbushë detyrimet e administrative, duke përfshirë marrjen e buxhetit operativ të shitjes me pakicë, plotësuar blerjet e pajisjeve ose sendeve, ose organizimi agjendat e punës.
 • Kryen mirëmbajtjen e planifikuar të vogël ose servis emergjente në pajisjet radiografike.

Puna rutinat Kualifikimi
 • Leximi paragrafët kuptuarit-kuptuarit dhe frazat përgatitur në docs të punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-Për atë që të tjerët janë duke thënë furnizuar me vëmendje të plotë, ka kohë dhe energji për të realizuar gjërat duke u ndërtuar, pyetje që kërkojnë si të saktë, dhe kurrë nuk mesmerizing në situata të papranueshme.
 • Prodhimin-shkruar jo si të papërshtatshme për nevojat e shikuesve komunikimit me efikasitet.
 • Biseduar-biseduar me të tjerët për të përmendur faktet në mënyrë efikase.
 • Matematika-Punësuar matematikë për të zgjidhur problemet.
 • Technology-Shfrytëzimi metodat dhe politikat e kontrolluara për të zgjidhur vështirësitë.
 • Kritik-menduarit-Punësimin arsyetimi dhe arsye për të njohur të mirat dhe dobësitë e rezultateve, Opsionet alternative ose metoda të vështirësive.
 • Active-Learning-Kuptimi përfitimet e informacionit që është e re në lidhje me çdo ekzistuese dhe problemsolving ardhmen dhe vendimmarrje.
 • Qasjet-Përdorimi i të mësuarit dhe ringjallet stërvitje / strategjitë dhe metodat e drejtë për problemin mësimore kur studion apo çështje mësimore që janë të freskëta.
 • Kontrollimi-CheckingORAssessing efikasitetin e korporatave, individë të ndryshëm, ose veten për të krijuar ndryshime ose e konsiderojnë veprimet korrigjuese.
 • Përgjigjet Social largpamësin-dijshëm othersI pse ata përgjigjen, sepse ata e bëjnë dhe duke ditur.
 • Zhdërvjelltësi-Modifikimi veprimet në raport me të tjerët’ hapat.
 • Bindje-bindur të tjerët për të përmirësuar trurin apo veprimet e tyre.
 • Arbitrazhi-Getting të tjerët së bashku dhe duke u përpjekur për të pajtuar mospërputhje.
 • Udhëzuar-edukimin e të tjerëve se si të bëjë diçka.
 • Orientimi-zell kompani në kërkim të metodave për të ndihmuar njerëzit.
 • Kompleksi zgjidhja e problemeve-dalluese vështirësitë komplekse dhe informacionet rishikimin që është e lidhur zbatohen mjetet juridike dhe për të prodhuar dhe të vlerësojë zgjedhje.
 • Kërkesat Operacionet Analiza-inspektimin dhe specifikimet zgjidhje për të krijuar një dizajn.
 • Engineering Design-prodhimin ose krijimin e produkteve dhe inxhinieri për të siguruar konsumatorit dëshiron.
 • Gear Përzgjedhja-Identifikimi i mjeteve dhe pajisjeve është lloj i nevojshëm për të ekzekutuar një detyrë.
 • pajisje Instalimi-instalimit, makina, instalime elektrike, ose aplikimet për të në përgjithësi të përmbushur specifikimet.
 • Coding-Kompozimin paketa kompjuterike në lidhje me disa arsye.
 • Funksion Ndjekja-Duke parë dials, treguesit, ose shenja të tjera për të siguruar një aplikim aktualisht është duke funksionuar siç duhet.
 • Operacion dhe për të trajtuar kontrollues operacionet e metodave ose mjete.
 • Pajisje Maintenance-bërë mirëmbajtjen që është rutinë në veshje dhe identifikimin kur.
 • Troubleshooting-Vendimi arsyet për gabimet operative dhe duke zgjedhur se çfarë të bëjë në lidhje me këtë.
 • pajisjet apo makinat shfrytëzuar mjetet e dëshiruara Fixing-Fixing.
 • Quality-Control Analiza-Kryerja kontrollet dhe ekzaminimet e produkteve, Zgjidhjet, ose procese për të gjykuar funksionalitetin ose shkëlqyer.
 • Shiko dhe vendimmarrja-Duke menduar për çmimet krahasuese dhe gjërat e mëdha në lidhje me hapat që janë të ardhshëm për të zgjedhur një më të përshtatshme.
 • Sistemet Analiza-përcaktimin se çfarë lloj i metodës duhet të veprojë dhe mënyrën ndryshimet në operacionet, problemet, si dhe një mjedis të mund të ndikojnë në rezultatet e.
 • Sistemet Analiza-Identifikimi i veprimeve ose shenjat e performancës dhe relative për qëllimet e pajisjes, sakta apo hapat e nevojshme për të rritur efikasitetin.
 • Time-Menaxhimi-Kontrollimi tjerët’ periudha dhe koha personale e dikujt.
 • Menaxhimi i parave-Marrja e vendimeve se si do të përdoret padyshim para për të marrë detyra kryhet, dhe të shitjes për këto fatura.
 • Menaxhimi i substancave Metodat-Getting dhe përjetuar për shfrytëzimin ideale e mjeteve, qendrat, dhe materialet e nevojshme për të bërë seriozisht funksion të veçantë.
 • Operacionet e punëtorëve Burimeve-Duke individët si ata, zhvillim, dhe frymëzues të veprojë, identifikimin e personave më efektive për punë.
Kualifikimi Training nevojë për njohuri
 • Faza Lidhu së (ose nivel shtesë 2-vjeçare)
 • Asnje
Punojnë Kontrollit Skills Kualifikimi
 • AccomplishmentOREnergy – 87.27%
 • vendosmëri – 87.39%
 • nismë – 91.57%
 • drejtuesit – 91.50%
 • Bashkëpunimi – 95.03%
 • Issue lidhur tjerët – 91.40%
 • Drejtimi kulturore – 89.85%
 • Vetëkontroll – 94.82%
 • Prag stresi – 91.83%
 • Përshtatshmëria / Liria – 92.19%
 • konsistencë – 95.47%
 • Ndërgjegjësimi i Aspect – 93.66%
 • ndershmëri – 95.31%
 • liri – 92.87%
 • përparim – 86.19%
 • menduarit analitik – 89.66%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

një koment

 1. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
  you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *