shtëpi / Uncategorized / Printo detyrueshme dhe e mbarimit Punëtorët Job Përshkrimi / Detyrimi Template dhe detyrave

Printo detyrueshme dhe e mbarimit Punëtorët Job Përshkrimi / Detyrimi Template dhe detyrave

pastrim, larje, dhe Metal Pickling Operatorët Pajisje dhe Tenderët Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësia Template

Kryen ose tentojnë pajisje të pastër ose të produkteve pastrim, të tilla si për bateri të shkallës ose kegs artikuj, pjatë kallaj, ushqime, tul i lirë, ose silikoni, për të eliminuar papastërtitë.

Aftësitë e punës duhet
 • Punojnë ose kanë tendencë makina hequr dhe për pastrim ndotësve nga mallrave të tilla si për shembull produkte të qelqit qymyr, tin-pjatë kuti materiale pulpë artikuj, lirë, ose gome.
 • Inkorporimi shuma specifike në kohë të pritshme të kimikateve të mjeteve për të mbajtur sasi të përgjigjet dhe përqendrimet.
 • bosh, tanke ose pastroj, dhe mbushëse modele në zgjatje të caktuara, përdorimit të ujit pastrim ose zgjidhje.
 • vlerësoj, peshoj, ose të kombinuar përgjigjet spastrimit, duke përdorur tanke llogaritjen, shufra kalibruar ose thith e tubave.
 • Draw mostrave për ekzaminim laborator, ose përgjigjet e provimit në lidhje me përputhshmërinë me kërkesat e, të tilla si për acid shkalles ose gravitetit unik.
 • Vëzhgoni operacionet aplikim, vlerësimet, ose termometra, dhe të modifikojë kushtet që janë të specifikuara të mbahet nga kontrollet.
 • kontrolleve të vendosura për të rregulluar temp dhe shumën e raundeve, dhe të fillojnë të shtyn, shiritat, agitators.
 • Studioni dhe kontrolloni pajisjet për të njohur malfunctions.
 • Dokumentit të përcaktuar numrat, momente përpunimit, burimet e përdorura, ose rezultatet e ekzaminimit në shkrimet e prodhimit.
 • Alter dhe lyej pjesë fizike e makinave, duke përdorur mjete dore dhe armë të naftës.
 • Pajisjet peshë duke përdorur materiale të bëhen rafinuar dhe zbraz këto pas larjes, vënien e tyre në shiritat ose racks.

Aktivitetet Job Kualifikimi
 • Leximi kuptuarit-Knowledge përgatitur paragrafët dhe linjat në dokumentet e punës që janë të lidhura.
 • Active Dëgjimi-Për çfarë folks të tjera thonë paraqitur vëmendjen të gjithë, duke marrë kohë për të realizuar pikat e duke u bërë, kureshtar pyetje si e duhur, dhe jo ndërprerë në situatat që janë të papranueshme.
 • Krijimi i-Në letër jo si të papërshtatshme për dëshirat e turmës që flasin me sukses.
 • Duke folur-biseduar me të tjerët për të ndarë faktet me sukses.
 • Aritmetike-Përdorimi matematika për të rregulluar çështjet.
 • Shkenca-aplikimin e politikave shkencore dhe metodat për të rregulluar me vështirësi.
 • Të menduarit kritik-Përdorimi arsye dhe mendohet të njohin talentet dhe të dobëta të mjeteve juridike alternative, gjetjet apo mënyra për dilema.
 • Rëndësia nxënit aktiv-Comprehending informacione të freskëta për çdo problemsolving ardhshëm dhe ekzistues dhe në vendimmarrje.
 • Mësimi i-zgjedhjen dhe zbatimin e udhëzimeve / qasjet dhe procedurat mësimore hije problemin kur studion apo udhëzuar çështje të reja.
 • Kontrollimi-CheckingANDDiscovering efikasitetit të veten, individë shtesë, ose korporatat për të bërë përparime ose të marrë veprime korrigjuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për reagimet othersA dhe të kuptuarit se pse ata të përgjigjen, sepse ata e bëjnë.
 • Zhdërvjelltësi-ndryshuar veprime në drejtim të veprimeve othersI.
 • Marketing-efektive të tjerët të ndryshojë sjelljen apo kokat e tyre.
 • Zgjidhja-Marrja tjerët kolektivisht dhe që duan të zgjidhin mosmarrëveshjet.
 • tjerët Mësimdhënia-trajnimit si-për të bërë një lëvizje.
 • Orientimi-Pozitivisht shërbimit që kërkojnë qasje për të ndihmuar njerëzit.
 • Avancuar zgjidhja e problemeve-dalluese probleme të avancuara dhe hulumtimin e të dhënave të lidhura për të prodhuar dhe për të vlerësuar mundësitë dhe të aplikojnë përgjigje.
 • Bizneset Vlerësimi-Ekzaminimi ka nevojë për zgjidhje dhe ka nevojë për të krijuar një stil.
 • Engineering Design-Gjenerimi ose pajisje përshtatjen dhe inxhinieri për të shërbyer dëshirave të konsumit.
 • Tools Selection-Vendosja lloj të pajisjeve dhe mjeteve kishte një nevojë për të kryer një detyrë të.
 • Mjetet e instalimit, Instalimi, modelet, rrjetë, ose paketa për të përmbushur kërkesat.
 • Programim-Shkrimi paketa kompjuterike në lidhje me disa qëllime.
 • Operacionet Ndjekja-sheh quan teste, ose shenja të tjera sinjale të jetë i sigurt se ka një pajisje të kryer siç duhet.
 • Funksionimi dhe funksionet e mjeteve ose metodave të kontrollit-kontrolluese.
 • Pajisje Maintenance-Përmbushja mirëmbajtjen rutinë në veshje dhe të përcaktuar se kur dhe çfarë lloji i mirëmbajtjes është e nevojshme.
 • Troubleshooting-Përcaktimi i shkaqeve të gabimeve që janë duke punuar dhe duke zgjedhur se çfarë drejtimi të shkojë në lidhje me këtë.
 • pajisje apo sisteme fiksimin-Ndreqje duke përdorur mjetet që janë të nevojshme.
 • Kontrollin e Cilësisë Research-Kryerja e provimeve dhe vlerësimin e produkteve, shërbimet, ose teknika për të vlerësuar të shkëlqyer apo funksionalitetin.
 • Në pushtet dhe vendimmarrje, Duke marrë parasysh kostot relative dhe avantazhet e veprimeve që janë të ardhshëm për të gjetur atë më të përshtatshëm.
 • Sistemet Analiza-Marrja e vendimeve se si duhet të funksionojë një teknikë dhe si ndryshimet në atmosferë, procedurat, si dhe kushtet do të ndikojë përfitime.
 • Metodat Analiza-Identifikimi i procedurave apo simptoma të performancës së sistemit, së bashku me hapat pasur nevojën për të përmirësuar apo efikasitetin e duhur, relative të objektivave të sistemit.
 • Time-Menaxhimi-Trajtimi momentin e të tjerëve dhe gjithashtu periudha e dikujt personale.
 • Administrimi i Burimeve Financiare-Identifikimi si të ardhura do të shpenzohen të ketë punën e kryer, e të dhënave të lidhur me këto shpenzime.
 • Menaxhimi i substancave sources-marrjen dhe zbuluar me përdorimin e pajisjeve ideale, pajisje, dhe materiale të kishte një nevojë për të bërë të vepruar specifike.
 • Mbikëqyrja e punëtorëve Burimeve-Krijimi, shtyrë, dhe duke treguar njerëzit, ndërsa ata kryejnë, përcaktimin folks më efektive për atë punë.
Kërkesa Training Përvoja Kërkesa
 • Diploma Senior High School (ose GED ose Senior School Ekuivalenca Certificate)
 • Në mënyrë të konsiderueshme më pak se një shkollë Diplomë Top
 • Shumë Training Fakulteti
 • mbi 1 muaj, up-në dhe duke përfshirë 3 muaj
Autoriteti Job Skills Paraprake
 • Arritja / Energjisë – 80.92%
 • këmbëngulje – 85.55%
 • përpjekje – 88.48%
 • komandë – 73.54%
 • Bashkëpunimi – 85.56%
 • Çështje për të tjerët – 88.89%
 • Alignment kulturore – 84.58%
 • Vetëkontroll – 90.02%
 • presioni Prag – 87.92%
 • CustomizationORMobility – 80.73%
 • seriozitet – 90.18%
 • Kujdes për Depth – 90.80%
 • seriozitet – 84.45%
 • liri – 84.85%
 • shpikje – 81.12%
 • menduarit analitik – 88.09%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

një koment

 1. We’re a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
  Your site offered us with helpful info to work
  on. You have performed a formidable activity and our whole group will
  be grateful to you.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *