shtëpi / Uncategorized / Potters, Prodhim Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësitë e mostrës

Potters, Prodhim Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësitë e mostrës

pajisje të drejtuar krijimit të përfshirë punë Pug, pajisja direk, ose Tornio të metodës balta me bazë në make e qeramikë, enë prej argjile dhe gresi artikuj.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Kliko thumbs në qendra të kthyer balta për të formuar hollows, dhe të shtyjë në brendësi dhe jashtë në rritje cilindra balte me gishtat dhe duart, gradualisht rritjen dhe inkuadrim balta për të varieteteve të preferuar dhe dimensionet.
 • Normat Ndryshimi rrota bazuar në përvojën e balta si pjesë të zgjeruar dhe ndarëse të bëhet më e hollë.
 • Kombinim dhe të aplikojnë, dhe do të mbushin bit vështirë .
 • baseballs vendosjen e balta me bazë në objektet e rrotave pottersA, dhe të fillojnë gjeneratorëve ose dërgoni treadles me ft të sillen rrota.
 • Ngritja dhe pamja balte në pikat në goma tjerrje, të tilla si për enë të shkallës dhe vazo, duke përdorur pëllëmbët, shuplakat, dhe thumbs.
 • Bëni forsale pune ose ngjarje, dhe të vazhdojë mbajtjen e ndërveprime me listën, qeramike, artwork, dhe komunitetet burim që mund të ndihmojë shitjen e punës.
 • Fushat shkëlqim të pjesëve që janë bërë, aplikimin sfungjer lagur dhe scrapers plastike.
 • Format dizajn balte dhe molds, dhe harton në lidhje me varieteteve.
 • Shift artikuj nga gomat në mënyrë që ata mund të thata.
 • Pjesë janë kryer nga kabllot lëvizin nëpër bazat e gomave dhe përmbajtjes për të ndarë.
 • Studimi përfundoi ndërgjegjshëm në lidhje me defektet dhe për të vlerësuar përmasat, duke përdorur konceptin dhe gjerësi të përcaktuar.
 • Kryerja e ekzaminimit-shoots të artit për të konstatuar se sa për të kryer smoothness dhe të veçanta ngjyra.
 • Mbani furnizimet e mjeteve, marsh, dhe komponentët, dhe për të blerë furnizime shtesë sipas nevojës.
 • Konfirmo besueshmërinë e madhësisë dhe forma e gjërave, punësuar templates dhe calipers.
 • ndërgjegjshëm qeramike ishte gdhendur nga drejtuar tharje dhomat e plotë ose të thata.
 • Fillimi shiritat dhe pajisjeve për njësi dhe të shohim llambat dhe testet në panel seksioni për të shqyrtuar performancën funksionale.
 • Modifiko sfidat, kohë, dhe settings prerja e burimeve si-nevojshme.
 • mullinj Pug punë nxjerr dhe për përzierje balte.
 • Produktet Run direk për të formuar ndërgjegjshëm balte, duke përfshirë enët, servings, pllakat, dhe disqe.
 • Trego mësime qeramike.

Task Pursuits Kërkesa
 • Leximi paragrafët njohuri ditur dhe përmbajtje të përgatitur në docs të punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-paraqitur fokusin e tërë në atë që thonë të tjerët, duke marrë kohë për ju për të kuptuar gjërat duke u prodhuar, duke i kërkuar çështje si ideal, dhe kurrë nuk mbytje në situata të gabuara.
 • Shkrimi-Duke folur me sukses në shkrim si të përshtatshme për kërkesat e turmës.
 • Duke folur-folur-për të tjerët për të përcjellë faktet me sukses.
 • Aritmetike-Shfrytëzuar aritmetike për të zgjidhur çështjet.
 • zgjidhje Shkenca-Punësuar dhe udhëzimet mjekësore për të korrigjuar probleme.
 • Duke menduar se është kritike-Aplikimi logjikën dhe të menduarit për të identifikuar dobësitë dhe përfitimet e metodave, Rezultatet apo mjetet juridike zëvendësim për fatkeqësitë.
 • Active-Learning-Njohuri përfitimet informacion të freskët për të dy zgjidhjen e mundshme dhe aktuale e problemeve dhe marrjen e vendimeve.
 • Të mësuarit e teknikave-zgjedhjen dhe punësimin e praktikave coachingORinstructional dhe trajtimet e duhura për situatën, kur studiojnë apo edukimin e pikave që janë të freskëta.
 • Kontrollimi-CheckingORDiscovering efikasitetit të veten, individët që janë të ndryshëm, ose agjencitë për të krijuar zhvillimet ose të marrë veprime korrigjuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për përgjigjet othersI pse ata përgjigjen, sepse ata e bëjnë dhe duke ditur.
 • Koordinimi-Rregullimi veprime në lidhje me sjelljen othersI.
 • Aftësi bindjeje-Genuine tjerët për të ndryshuar zakonet apo mendjet e tyre.
 • Arbitrazhi-Sjellja tjerët kolektivisht dhe duke u përpjekur të zgjidhin mosmarrëveshjet.
 • Asistimi-Mobilizim si të bëjë diçka.
 • Orientimi-Definitely shërbimit duke u përpjekur për të gjetur strategji për të ndihmuar folks.
 • Kompleksi Zgjidhja e Problemeve-Përcaktimi dilemat komplekse dhe hulumtimin e të dhënave që është i lidhur zbatojë alternativa dhe për të zhvilluar dhe të marrin në konsideratë alternativa.
 • Procedurat Research-Inspektimin kërkesat dhe kërkesat zgjidhje për të krijuar një stil.
 • Engineering Design-Technologies për të funksionuar personin dhe të kesh produkte ose prodhimin e dëshiron.
 • Tools Selection-Identifikimi lloj të pajisjeve dhe mjeteve të nevojshme seriozisht për të ekzekutuar një punë.
 • Kësti-Shtimi instalime elektrike, makina, mjete, ose paketa për të përmbushur kërkesat.
 • paketa kompjuter encoding-Botime për aplikimet që janë të shumta.
 • Treguesit e monitorimit-Respektuar Funksioni, dials, ose sinjale të tjera për t'u siguruar që nuk është një pajisje të kryer siç duhet.
 • Funksionimi dhe Kontrollit-Menaxhimi funksionet e marsheve ose programeve.
 • Mirëmbajtja-bërë mirëmbajtjen rutinë në pajisje dhe përcaktimin e kur.
 • Troubleshooting-Përcaktimi arsye për problemet që do të vrapojnë dhe të zgjedhin se çfarë duhet të bëni në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • sistemeve ose makina shfrytëzuar burimet që janë të dëshiruara riparim-Rivendosja.
 • Quality-Control Analiza-bësh testimin dhe hetimet e produkteve, shërbimet, ose funksione për të vlerësuar cilësinë apo efikasitetin.
 • Pushtet dhe vendimmarrja-Duke pasur parasysh shpenzimet të krahasueshme dhe avantazhet e hapat e mundshme për të zgjedhur një më të mirë të përshtatshme.
 • Analiza-Përcaktimi se sa ndryshimet në mjedis, procedurat, së bashku me probleme do të ndikojnë në efektet dhe çfarë lloj të teknikë duhet të funksionojë.
 • Systems Vlerësimi-Identifikimi i metodave apo tregues të performancës, si dhe masat e nevojshme seriozisht për të rritur ose performanca e saktë, relative me objektivat të pajisjes.
 • Time-Menaxhimi-Menaxhimi i kohës oneis vet dhe edhe të tjerët’ moment.
 • Operacionet e financiare Burimeve-Vendosur si paraja ka të ngjarë që do të përdoret për ketë punë realizohet, dhe të shitjes për këto kosto.
 • Administrimin e materialeve Metodat-Përjetimi dhe marrjen e të shfrytëzimit të përshtatshëm të të karakteristikave pajisjeve, dhe komponente produkteve të kishte një nevojë për të bërë punë të veçantë.
 • Operacionet e personelit Burimeve-Motivimi, vendosjen, dhe drejtimin e njerëzve si ata funksionojnë, përcaktimin e personave më të mira për detyrën tuaj.
Edukimi Kualifikimi nevojë për njohuri
 • High-School Diplomë (ose GED ose High School Ekuivalenca Certification)
 • Faza e pjesëmarrjes (ose tjetër fazë 2-vjeç)
 • Diplomë Bachelor
 • Me shume se 1 vit, sa më shumë si një nja dy vjet dhe duke përfshirë,
Autoriteti Profesioni Aftësitë Kërkesa
 • SuccessORAttempt – 93.88%
 • këmbëngulje – 93.20%
 • përpjekje – 90.71%
 • kontroll – 86.61%
 • ndihmë – 90.25%
 • Problem për të tjerët – 88.77%
 • Orientim social – 86.77%
 • Vetëkontroll – 90.45%
 • Prag stresi – 90.08%
 • VersatilityORFlexibility – 90.05%
 • stabilitet – 90.93%
 • Vemendje ne detaje – 94.28%
 • ndershmëri – 91.76%
 • liri – 91.29%
 • zhvillim – 91.14%
 • menduarit analitik – 90.13%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Includes loft employees and wooden lure

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *