shtëpi / Uncategorized / Oral dhe Maksilofaciale Surgeons Job Përshkrimi / Përgjegjësia mostër dhe Detyrat

Oral dhe Maksilofaciale Surgeons Job Përshkrimi / Përgjegjësia mostër dhe Detyrat

Kirurgji sjellja dhe metodat që lidhen me zonat dentare dhe Maksilofaciale për të trajtuar sëmundje, incidentet, ose imperfections në lidhje me zonat e vështira dhe të rehatshme. Mund të identifikojë vështirësitë e vende që janë goja dhe Maksilofaciale. Mund të kryejë një operacion për të përmirësuar pamjen ose të veprojë.

Job Skills Paraprake
 • Administron anestezike standarde dhe rajonale.
 • Hiq dëmtuara, ndikuar, dhe dhëmb jo-restorable.
 • Masa situatën Dhëmbët urtësi për të përcaktuar nëse problemet ekzistojnë aktualisht ose mund të ndodhë në të ardhmen.
 • Bashkëpunojnë për të planifikuar terapi, me ekspertë të tjera, të tilla si për Orthodontists të shkallës dhe rigjeneruese dentistët.
 • Përmbushja e një operacioni për të ndihmuar me rigjenerimin e kockave dhe çamçakëz qelizat e këqija, dhe të përgatisë grykë për përmirësime dhëmb.
 • Hiq dhe rritje të tjera të tepruar të rajoneve që janë të zakonshme dhe fytyrës, duke përdorur mjete kirurgjike.
 • Trajtuar sulmet e gjëndrave të pështymës, Zona gojë dhe qafë.
 • Problemet trajtojnë ndikojnë mukozën e gojës, përfshirë infeksionit dhe goja plagë.
 • Dërgo ilaç urgjent të incidenteve të lëkurës duke përfshirë lacerations kozmetike – skërfitjen gojë, dhe kockat e fytyrës që janë të ndarë.
 • Kirurgji sjellja me buzët dhe buzët për t'u marrë me situata për shembull buzët na ndajnë dhe paleta dhe problemet e zgjerimit nofulla.
 • Rivendosur të veprojë dhe të ndryshme duke lëvizur ankth, kockë, lëkurë, si dhe mishi tjetër nga zona të tjera të trupit për rindërtimin e dhëmbëve dhe fytyrës.
 • Problemet Adresa gërhitës, punësuar kirurgji lazer.
 • Kryen procedurat e vogla që janë kozmetike, të tilla si për mjekër e shkallës dhe mollëz risive.
 • Ekzekutuar proceset modeste restaurimit të lëkurës, si përdorimi lazer dhe teknologji Botox-së.

Puna Pursuits Kualifikimi
 • Të kuptuarit e leximit të kuptuarit krijuar paragrafët dhe paragrafët në dosjet e punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-Paraqitja e tërë vetëdijen për atë që të tjerët janë duke thënë, duke marrë kohë për të njohur detajet u bërë, pyetje sipas nevojës, dhe kurrë nuk mesmerizing në momente të pasakta.
 • Publishing-shkruar jo si të papërshtatshme për nevojat e të audienca të komunikuar në mënyrë efektive,.
 • Komunikimi-Duke folur për të tjerët për të përcjellë faktet me sukses.
 • Aritmetike-Përdorimi i matematikës për të zgjidhur çështjet.
 • zgjidhje Shkenca-aplikuar dhe udhëzimet shkencore për të zgjidhur problemet.
 • Criticalthinking-përdorur gjykim dhe arsye për të njohur metat dhe talentet e mjeteve juridike zgjedhje, Rezultatet e apo qasje ndaj problemeve.
 • Active-Learning-Comprehending efektet e dhëna të reja në lidhje me çdo ekzistuese dhe të ardhshme për zgjidhjen e problemeve dhe vendim-marrje.
 • Teknikat-Shfrytëzimi mësuarit dhe duke zgjedhur stërvitje / metodat dhe teknikat tutorial drejtë për situatën specifike edukativ ose kur mastering faktorët që janë të reja.
 • Monitorimi i performancës-OverseeingPEREvaluating e personave të ndryshëm, vetë, ose kompanitë për të prodhuar përmirësime ose marrin në konsideratë hapat përmirësuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë jo në dijeni të reagimeve othersI pse ata përgjigjen, sepse ata e bëjnë dhe të kuptuarit.
 • Zhdërvjelltësi-Modifikimi veprime në lidhje me masat e othersI.
 • Marketing-Bindur tjerët të ndryshojnë mendjen e tyre ose shprehitë.
 • Negocimi-Marrja tjerët së bashku dhe duke u përpjekur për të pajtuar variacione.
 • Asistimi-edukimin e të tjerëve se si pikërisht për të marrë veprim.
 • Shërbimet Orientimi-zell në kërkim të metodave për të ndihmuar personat e.
 • Avancuar Problem-Zgjidhja-Identifikimi dilemat e komplikuara dhe të shqyrtimit detajet që lidhen zbatohen mundësitë dhe të shqyrtojë dhe për të zhvilluar zgjedhje.
 • Bizneset Research-shqyrtuar kërkesat e produktit dhe kërkon për të prodhuar një stil.
 • Technology Design-Duke pasur mjete ose krijimin dhe teknologji për të ofruar dëshirat personi.
 • Gear Përzgjedhja-Vendimi mjeteve dhe pajisjeve s tipi kishte një nevojë për të bërë një detyrë të.
 • pajisje këste-Instalimi, produktet, telat, ose paketa për të përmbushur syze.
 • programe kompjuterike të zhvillimit-Krijimi i lidhur me aplikime të ndryshme.
 • Funksioni Monitorimi-Duke parë tiparet pullat, ose Simptoma të tjera shenja për të siguruar një pajisje është duke funksionuar në mënyrë efektive.
 • Operacion dhe për të trajtuar kontrollues procedurat e pajisjeve ose programeve.
 • Pajisje Maintenance-Të bësh mirëmbajtjen që është rutinë në pajisjet dhe identifikimin se kur dhe se çfarë lloj të ruajtjes do të bëhet e nevojshme.
 • Troubleshooting-Vendimi faktorët prapa glitches që janë menaxhimin dhe përcaktimin se si të vazhdohet në lidhje me të.
 • Rivendosja-Ndreqje modele ose sistemeve shfrytëzuar burimet që janë të domosdoshme.
 • Kontrollit të Cilësisë Vlerësimi-Kompletimi kontrollet dhe ekzaminimet e produkteve, Zgjidhjet, ose funksione të vlerësuar funksionalitetin ose cilësinë.
 • Shiko dhe Vendimmarrja-duke marrë në konsideratë përfitimet dhe shpenzimet krahasuese e hapave gjasa për të gjetur atë që është mirë të përshtatshme.
 • Sistemet Analiza-Përcaktimin se si një sistem duhet të punojmë dhe mënyra se si ndryshimet në mjedis, bizneset, dhe rrethanat do të ndikojë përfitime.
 • Systems Vlerësimi-Përcaktimi i masave ose tregues të performancës dhe në raport me objektivat e të drejtës së sistemit apo veprimet e nevojshme seriozisht për të rritur funksionalitetin.
 • Time Management-Trajtimi tjerët’ moment si dhe oneis rast personale.
 • Mbikëqyrja e para-Identifikimi sa dollarë do të shpenzohen për të marrë punën e kryer, dhe kontabilitetit në lidhje me këto fatura.
 • Mbikëqyrja e Materiale Mjeteve-Përjetimi dhe marrjen në përdorim ideale e furnizimeve, qendrat, dhe produktet e nevojshme seriozisht për të bërë funksionin e caktuar.
 • Menaxhimin e personelit Burimeve-Nxitjen, ndërtesë, dhe udhëzuese individët si ata punojnë, përcaktimin e personave të shumë më të mirë për atë punë.
Kërkesa Education Përvoja Need
 • Akademik Education
 • doktoraturës Niveli
 • mbi 4 vjet, rreth gjashtë vjet dhe duke përfshirë
Autoriteti Job Skills Paraprake
 • SuccessANDEffort – 93.74%
 • këmbëngulje – 93.78%
 • përpjekje – 93.93%
 • udhëheqje – 94.25%
 • Bashkëpunimi – 94.08%
 • Shqetësim për të tjerët – 95.20%
 • Orientim social – 89.09%
 • Vetëkontroll – 95.40%
 • presioni Toleranca – 94.99%
 • CustomizationORVersatility – 93.66%
 • besueshmëria – 97.80%
 • Ndërgjegjësimi i Depth – 98.40%
 • etikë – 97.80%
 • pavarësi – 94.12%
 • shpikje – 90.39%
 • menduarit analitik – 92.70%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Installers diellore termike dhe teknikë Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrimi Shembull

Instaluar ose rivendosjen e programeve diellore të energjisë elektrike të projektuara për të grumbulluar, dyqan, dhe qarkullojnë ujë të PV-ngrohtë për …

një koment

 1. Unë dhe partneri im u ngecëm këtu nga një faqe tjetër dhe menduam
  mund të shikoni gjërat. Më pëlqen ajo që shoh, prandaj thjesht po të ndjek.
  Prisni të zbuloni përsëri në lidhje me faqen tuaj në internet.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *