shtëpi / shërbimi ndaj klientit / Çupë dhe Shtëpisë Cleaner Job Përshkrimi

Çupë dhe Shtëpisë Cleaner Job Përshkrimi

 

Çupë dhe Shtëpisë Cleaner Job Përshkrimi

detyrave të punës dhe përgjegjësia

1) dhoma e pastër, korridore, lobon, lounges, VC, korridoret, ashensorë, shkallët, dhoma dollap me kyç dhe fusha të tjera të punës në mënyrë që vlerat shëndetësore janë përmbushur.

2) rugs Clean, qilima, mobilje veshur me susta, dhe / ose draperies, duke përdorur pastruesit vakum dhe / ose shampooers.

3) wastebaskets bosh, take bosh dhe të pastër, dhe transportuar plehra të tjera dhe mbeturinave në zonat e deponimit.

4) Kujdesen për fëmijët dhe / ose personat e moshuar me kontroll aktivitetet e tyre, duke siguruar miqësia, dhe ndihmën e tyre me salcë, larje, ushqim, dhe nevoja të tjera.

5) Mbaj linens, peshqir, artikuj tualet, dhe furnizime pastrimi, duke përdorur karrocat me rrota.

6) Blerje ose rendit sende ushqimore dhe furnizimet shtëpiake për të mbajtur kuzhina pajisur, dhe shpenzimet rekord.

7) Të drejtuar punët e përditshme të tilla si duke marrë lavanderi për pastrues dhe blerë sende ushqimore.

8) fshij, pastrim, prej dylli, dhe / ose kate polake, përdorimin e fshisave, mops, dhe / ose të ashpër dhe depilim makina mundësuar.

9) Pluhuri dhe mobilje polish dhe pajisjet.

10) Mbani zonat e magazinimit dhe karrocat e pajisur mirë, i pastër, dhe të rregullt.

11) pajisje polake argjendi dhe metalwork të tilla si ndeshjeve dhe pajisje.

12) Hequr mbeturinat nga driveways, garazhe, dhe zona pishinë.

13) Replace llampa.

14) Plotësoj furnizimet tilla si gota të pijshëm, linens, furnizimet shkrim, dhe sende banjo.

15) veshje lloj dhe artikuj të tjerë, makina load larëse, dhe hekur dhe dele artikuj të thata.

16) lloj, akuzë, dhe të shënojë çarçafët e pastër, dhe ruajtur ato në closets liri.

17) dritaret larë, muret, tavanet, dhe zdrukthëtari, depilim dhe lustrim sipas nevojës.

18) Disa detyra personelin tjetër dhe të japë udhëzime në lidhje me metodat e punës dhe rutinat.

19) Kërkojnë shërbime riparimi dhe të presin për punëtorët e riparimit të arrijë.

20) Dorëzojë televizorë, hekurosje bordit, cribs fëmijë, dhe rollaway shtretër të.

21) Dezinfektoj pajisje dhe furnizime, duke përdorur germicides ose sterilizues me avull-operuar.

22) Draperies Hang, dhe blinds dritare pluhuri.

23) Leviz dhe organizoni mobilje, dhe të kthehet dyshekët.

24) Respektojnë masat e nevojshme për të mbrojtur pronën mysafir, dhe raportojnë dëme, vjedhje, dhe gjeti artikuj mbikëqyrësve.

25) menutë Plani, dhe kuzhinier dhe të shërbejë ushqim dhe pije freskuese ndjekur udhëzimet e punëdhënësit apo metodat e veta.

26) Përgatitja dhoma për takime të, dhe organizoni dekorata, pajisje media, dhe mobilje për funksionet sociale apo biznesi.

27) Të kujdeset për kafshët shtëpiake nga grooming, ushtrimin, dhe / ose të ushqyer.

28) Larë enët dhe kuzhina të pastër, enë kuzhine gatimi, dhe argjendi.

29) Telefonat përgjigjet dhe Doorbells.

Aftësitë dhe kualifikimet Një çupë duhet të ketë njoftim në detaje dhe një personalitet të shoqërueshëm dhe të trajnuar. Gjithashtu, një vajzë duhet të jetë në gjendje për të gjetur drejtime të saktë. potencë fizike është edhe një avantazh për artikujt emocionuese shtëpiake rëndë dhe mobilje kur është e nevojshme.

Çdokush mund të jetë një çupë si nuk ka nevojat e saktë të arsimit të nevojshme për këtë vend të punës. megjithatë, ka disa individë dhe agjencitë që preferojnë shërbëtoret me certifikata trajnimi dhe ata pa një sfond kriminal. Disa do të kryejnë një kontroll sfond para se punësimin e një çupë.

PAGA

në mënyrë tipike, një çupë e bën $9 në orë. megjithatë, ata që kanë përvojë të gjerë, duke filluar, ose ato maids të cilët punojnë në vende me një kosto të lartë të jetesës zakonisht merr në shtëpi $16 për çdo orë pune të dhënë. pastrues House dhe maids zakonisht varet nga këshilla për të rritur pagën e tyre. Në këtë linjë të punës, një vajzë të cilët zakonisht punon më shumë.

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Sekretari Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësia e mostrës

Harto llojin dhe shpërndarjen e takimit shënime korrespondencë rutinore dhe raportet e formave të Plota në përputhje me …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *