shtëpi / Uncategorized / Food Batchmakers Job Përshkrimi / Përgjegjësia Template Dhe Jobs

Food Batchmakers Job Përshkrimi / Përgjegjësia Template Dhe Jobs

Ngrihen dhe funksionojnë pajisjet që integron ose mixes përbërësit shfrytëzohen në prodhimin e ushqimeve. Përmban djathë-marrësit dhe krijuesit çokollatë.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Paraqesë brez dhe kontrolloni njohuri për çdo grup ushqimi pika, duke përfshirë edhe elementet shfrytëzohen, temp, rezultatet e provimeve, dhe cikli rast.
 • Shiko termometra dhe treguesit për të konstatuar në rast përzierjen temperatura hapi është brenda kufizimeve që janë dhënë, dhe ndryshimi valvulave te rregulluar temperaturën.
 • prodhues të qartë drejtimin vende dhe butet.
 • Kliko çelsin dhe kthyer ndryshim tërheq, për të filluar, dhe rregullimin e produkteve të tilla si për shembull extruders, lehtësimin e gypave, dhe sodium dërgon.
 • Zbuloni dhe të akorduar në mjetet për të zbuluar dështimet e mundshme, të tilla si për shembull shpëton ose insert, dhe deklarata pëlqen padëshiruar ose malfunctions për administratorët.
 • Setup dhe tentojnë mjete që kombinon, gatuan, kombinon, ose funksione përbërësit brenda prodhimin e produkteve ushqimore, sipas-të shtesave ose enët.
 • Blend ose të kombinuar përbërësit, sipas-recetave, punësuar nga, ose nje agitator ose nje ushtrimi trajtimin butet se ngrohtesi dhe përzierje të përbërësit.
 • Ndiqni recetave për të krijuar produkte ushqimore e shije të veçantë, konsistencë, pastërti, aromë, ose ngjyrim.
 • Meditoni ose vlerësojë elementet dhe përzgjidhni, punësuar peshore bilancit dhe procedurat e plotë ose Uk.
 • Ndrysho cilësimet e pajisjes për të filluar të produkteve dhe për të rregulluar operacionet për të mbajtur zgjidhje e shkëlqyer.
 • Përcaktoni seri çiftimit, përqendruar në të kuptuarit e temperaturave pasojave dhe e përbërësve të caktuar’ tretshmëria.
 • Përgatitja kazanët ose plotësoni drejtimin, kthyer sobave, si enë, sobave presion, ose butet, duke përdorur materiale, nga valvulat, nga fillimi shtyn ose me dorë.
 • Furnizimi Stafi ndryshëm të cilët janë inkurajuese brenda drejtimet e metodës batchmaking.
 • Homogjenizim apo pasterizuar materiale për të marrë miratuar yndyrë gjalpi përmbajtje, ose për të shmangur ndarjen, duke përdorur një sistem të homogjenizuese.
 • Pas spastrimit për të siguruar që hasbeen depozitave fermentueshëm eliminuar shqyrtojë butet,.
 • ekzaminoj, përvojë, dhe shembuj shije zgjidhje gjatë brezit të vlerësuar paraqesë rezultatet, dhe marrëveshje, dhe cilësisë, ngjyrosje, sipërfaqe, shije.
 • ushqime provimit gjykimet zgjidhje në lidhje me seriozitet të veçantë, niveli i aciditetit, përmbajtja e ujit, ose përmbajtje yndyrë gjalpi, dhe të vazhdojë drejtimin e deri në gradë kërkohet 'janë arritur.
 • Bëjnë ose të rregulluar enët për lloje të ndryshme të produkteve ushqimore.
 • Inspektojë dhe bandë produkt që është e fundit.
 • ushqime radhë sipas-rregullave Govt ose sipas-to lagështia informacion, dhe lloji, ngjyrë, aromë.
 • Trendy perzierje zgjidhje ushqimet në pjesë ose në ujë të ftohur enë.
 • Funksioni lustrim produkteve të prerë përsëri dimensionin përbërë nga tufa që janë të pjekur.
 • Formimin dhe ndryshojnë përgatitjen e procedurave të bazuara në rezultatet e procedurave të marrjes së mostrave, ndryshimin e elementeve dhe raundet rast për të arritur cilësitë e preferuar, të tilla si për shembull cilësi apo qëndrueshmëri.
 • mallrat vend në shiritat ose buggies për të transferuar këto në një tjetër pikë lokacionit të digesting.
 • manipuluar produktet, nga pajisjet e shfrytëzuar, të rrokulliset e produkteve, ose ndahen, shpalos, gatuaj, rrotullohet, i fortë, më i ulët, barazim ose me dorë.

Aktivitetet e punës Kërkesat
 • Leximi kuptuarit-kuptuar krijuar fraza dhe paragrafët në docs të punës që janë të lidhura.
 • Active Dëgjimi-Duke i kushtuar vëmendje të plotë për atë që e tjerë-njerëzit janë duke thënë, duke përdorur kohë për të realizuar pikat duke u krijuar, pyesin çështje si të përshtatshme, sesa mesmerizing në raste që janë të papërshtatshme.
 • Shkrim-folëse shkruar sukses poshtë jo si të papërshtatshme për nevojat e të turmës.
 • Duke folur-flet-për të tjerët për të përmendur të dhëna të effortlessly.
 • Aritmetike-Shfrytëzuar aritmetike për zgjidhjen e problemeve.
 • Teknologji-Shfrytëzuar teknikat dhe rregullat shkencore për të korrigjuar vështirësi.
 • Criticalthinking-Shfrytëzuar logjikën dhe menduar për vend talentet dhe dobësitë e opsioneve zgjedhje, Rezultatet e apo qasje ndaj problemeve.
 • Efektet e të nxënit aktiv-Kuptimi informacione të freskëta për çdo zgjidhjen e problemeve aktuale dhe të ardhshme dhe në vendimmarrje.
 • Të mësuarit e teknikave-zgjedhjen dhe punësimin e stërvitje / metodat dhe teknikat e drejtë për problemin mësimore kur studion apo edukimin e faktorëve të reja.
 • Kontrollimi-MonitoringORAssessing efikasitetin e vetes, persona të tjerë, ose korporata konsiderojnë veprime korrigjuese ose për të prodhuar përmirësime.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për përgjigjet othersA pse ata përgjigjen, ndërsa ata bëjnë dhe duke ditur.
 • Kontrolli-Ndryshimi veprime në lidhje me sjelljen othersI.
 • Aftësi bindjeje-Lypur të tjerët për të ndryshuar mendjen ose veprimet e tyre.
 • Ndërmjetësimi-Sigurimi i të tjerëve së bashku dhe të dashur për të pajtuar mospërputhje.
 • Training-Coaching tjerët se si të bëjë diçka.
 • Orientimi-zell kompani në kërkim të mënyrave për të mundësuar personat.
 • Kompleksi zgjidhja e problemeve-Identifikimi dilemat avancuara dhe kritikuar të dhënat e lidhura me të ndërtuar dhe të shqyrtojë zgjedhje dhe për të zbatuar opsionet e.
 • Operacionet Analiza-Ekzaminimi specifikimet pika dhe ka nevojë për të prodhuar një dizajn.
 • Engineering Design-Engineering për të shërbyer përdoruesit dhe duke e bërë ose përafrimin mjete nevojat.
 • Gear mjetet e përzgjedhjes-Përcaktimi dhe pajisjet është lloj i nevojshëm seriozisht për të bërë një karrierë.
 • Instalimi-Shtimi produkte, marsh, telat, ose paketa për të përmbushur syze.
 • Coding-Krijimi paketa kompjuterike për disa arsye.
 • Funksion Ndjekja-shikimin features, pullat, ose simptoma të ndryshme për të siguruar se nuk është një pajisje aktualisht funksionon në mënyrë të përshtatshme.
 • Operacionet dhe menaxhuar-parandalimin operacionet e pajisjeve ose programeve.
 • Pajisje Maintenance-Ekzekutimin servis që është rutinë në pajisjet dhe të vendosur kur dhe çfarë lloji i shërbimit është i nevojshëm.
 • Troubleshooting-Vendimi arsye për glitches që operojnë dhe të zgjedhin se çfarë duhet të bëni në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • Riparim-riparim pajisje ose metoda të shfrytëzuar mjetet e nevojshme.
 • Kontrollit të Cilësisë Vlerësimi-Të bësh provime dhe hetimet e mallrave, Kompanitë, ose operacionet për të vlerësuar performancën ose cilësinë.
 • Shiko dhe vendimmarrja-Duke pasur parasysh tarifat relative dhe përfitimet e sjelljes që janë të mundshme për të zgjedhur atë që është mirë të përshtatshme.
 • Analiza-përcaktuar se si modifikime në atmosferë, bizneset, dhe gjithashtu rrethanat do të ndikojë efektet dhe çfarë lloj të programit duhet të punojnë.
 • Sistemet Analiza-Identifikimi i veprimeve ose tregues të performancës së sistemit dhe në përputhje me ambiciet e pajisjes, drejtë ose masat e nevojshme për të rritur efikasitetin.
 • Time Management-Menaxhimi rastin e të tjerëve, së bashku me dikujt moment private.
 • Mbikëqyrja e Financiare Burimeve-Përcaktimi se sa të holla do të investohen të ketë punë të përfunduar, dhe të shitjes për këto tarifa.
 • Mbikëqyrja e materiale Pasurive-Marrja dhe respektuar për përdorimin përshtatshme të produkteve, qendrat, dhe burimet kishte një nevojë për të bërë të vepruar të veçantë.
 • Menaxhimi i Punonjësve Burimeve-Krijimi, shtyrë, dhe duke treguar folks si ata kryejnë, përcaktimin e individëve shumë më të mirë për këtë profesion.
Edukimi Kualifikimi Kërkesa njohuri
 • Niveli School Senior High (ose GED ose School Senior High Ekuivalenca Certificate)
 • Në mënyrë të konsiderueshme më pak se një nivel më të lartë të shkollës
 • Disa Klasat College
 • Asnje
Autoriteti detyrë Aftësitë Kërkesa
 • Suksesi / Puna – 89.63%
 • këmbëngulje – 89.56%
 • projekt – 91.42%
 • udhëheqje – 87.86%
 • ndihmë – 94.98%
 • Matter lidhur tjerët – 89.12%
 • Positioning social – 91.08%
 • Vetëkontroll – 91.55%
 • Prag stresi – 91.51%
 • VersatilityORFreedom – 91.35%
 • stabilitet – 94.90%
 • Vemendje ne detaje – 92.03%
 • seriozitet – 90.09%
 • liri – 88.43%
 • zhvillim – 84.55%
 • menduarit analitik – 85.40%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *