shtëpi / Uncategorized / Pajisjet elektromekanike montues Job Përshkrimi / Jobs dhe Përgjegjësia e mostrës

Pajisjet elektromekanike montues Job Përshkrimi / Jobs dhe Përgjegjësia e mostrës

Ndërtuar ose të ndryshojë veshje elektromekanike ose njësi, të tilla si për Dynamometers të shkallës, gyros, Servomechanisms drives rekord, goma Aktivizuesit .

Job Skills Kualifikimi
 • ekzaminoj, Provimi, dhe të modifikojë produktet e gatshme që të sigurohet se njësitë e përmbushin specifikimet, tolerancat, dhe kërkesat e rendit të klientit.
 • mblidhen vend, organizoni, dhe pjesë ose produkte, dhe të rregulluar njësi për pajisjet, subassemblies, ose struktura, punësuar instrumente forcë dhe duart mjetet.
 • pozitë, organizoni, dhe rregullimin e komponentëve për të sakta të shëndetshme dhe të kuvendit.
 • tuba Link, zinxhir, dhe telat, në përputhje me specifikimet.
 • Bashkangjit pllaka emrin dhe tag përcaktues ashensorë në shtëpi copa.
 • Lexo specifikimet dhe harton për të konstatuar sekuenca kuvendit dhe pjesë pjesë e artikujve elektromekanike.
 • pjesë çmontimit të zëvendësohet nga sendet apo arkë këto lidhje transportit.
 • Vlerëson fusha për të gjetur se tolerances verniers, dhe calipers.
 • Pastruar dhe lyej komponentët shfrytëzuar oilcans ose paddles naftës.
 • pako rutinë, Countersink, dhe vend-takim-rrufe vrima në pjesët e, duke përdorur stërvitje pushtet që janë të lehtë dhe shtyn stërvitje.
 • raport, prehër, dhe pjesë të fuqishme të përshtaten, duke përdorur forcë dhe duart e mjeteve.
 • Paketë ose rrëzohet izolimin midis qelizave.
 • Kryen ose tentojnë pajisje programuar grumbulluar, të tilla si për robotikë e shkallës dhe të lidhur pajisjet robot.
 • Pjesë funksion që janë vend i madh apo për të lëvizur.

Task rutinat Paraprake
 • Leximi linjat kuptuarit-kuptuarit dhe frazat përgatitur në letrat e punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-paraqitur vëmendjen e plotë të asaj që folks të tjera janë duke thënë, marrjen e kohë për të kuptuar pikat u bërë, pyetje që kërkojnë si të duhur, dhe kurrë ndërprerë në momente të gabuara.
 • Shkrim-shkruar jo si të papërshtatshme për nevojat e shikuesve folëse sukses,.
 • Duke folur-Duke folur për të tjerët për të përmendur informacione sukses.
 • Matematika-Punësuar matematikë për të zgjidhur problemet.
 • Technology-Përdorimi udhëzimet dhe metodat për të zgjidhur problemet e kontrolluara.
 • Të menduarit kritik-Aplikimi arsye dhe arsye për të identifikuar të metat dhe aftësitë e qasjeve, ide apo alternativa alternative të problemeve.
 • Active-Learning-Knowledge pasojat e të dhënave të reja në lidhje me të dy të pranishëm dhe potencial problemsolving dhe vendimmarrjen.
 • Teknikat-Përdorimi dhe ringjallet teknikat trainingPERtutorial dhe proceset pėrshtatshme situatën specifike udhëzuar mësuarit ose kur mësojnë faktorë të reja.
 • Ndjekja-Tracking / Vlerësimi i efikasitetit të agjencive, njerëzit e tjerë, ose veten e konsiderojnë veprime korrigjuese ose për të prodhuar përmirësime.
 • Social largpamësin i dijshëm tjerët’ Reagimet pse ata përgjigjen, sepse ata e bëjnë dhe të kuptuarit.
 • Kontrolli-ndryshuar veprime në drejtim të tjerëve’ hapat.
 • Aftësi bindjeje efektive të tjerët për të ndryshuar sjelljen apo mendimet e tyre.
 • Ndërmjetësimi-Sigurimi i të tjerëve në mënyrë kolektive dhe të kërkuar për të pajtuar variacione.
 • Training-Udhëzon të tjerët se si të bëjnë një lëvizje.
 • Shërbimet Orientimi-zell në kërkim të metodave për të ndihmuar personat e.
 • Avancuar Problemsolving-Dallimi vështirësi ndërlikuar dhe kritikuar detaje lidhur me të zhvilluar dhe për të vlerësuar zgjedhjet dhe të aplikojnë përgjigje.
 • Bizneset Research-Studimi kërkesat dhe kushtet e prodhimit për të prodhuar një dizajn.
 • Engineering Design-Ndërtimi apo përafrimin mjetet dhe teknologjitë për të shërbyer konsumatorit dëshiron.
 • Gear Përzgjedhja-Përcaktimi i mjeteve dhe pajisjeve s llojin e nevojshme për të ekzekutuar një punë.
 • pajisjet e instalimit, Instalimi, produktet, instalime elektrike, ose aplikimet për të përmbushur kërkesat.
 • Zhvillimit-krijimin e aplikacioneve kompjuterike në lidhje me qëllime të ndryshme.
 • Operacionet Ndjekja-Duke parë dials teste, ose sinjale të tjera të treguesit në siguruar ka një makinë që vepron në mënyrë korrekte.
 • Operimi dhe Kontrollit-parandalimin e funksioneve të pajisjeve ose sistemeve.
 • Mirëmbajtja-Ekzekutimin shërbimin rutinë mbi produktet dhe të vendosur kur.
 • Troubleshooting-Përcaktimi faktorët prapa gabimet që janë duke punuar dhe të vendoset se si të procedohet në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • Riparimi-Ndreqje produkteve apo metodave të shfrytëzuar burimet që janë të nevojshme.
 • Kontrollin e Cilësisë Research-Kompletimi kontrolle dhe hetime të artikujve, ofruesit, ose procedurat për të gjykuar të shkëlqyer apo të efikasitetit.
 • Pushtet dhe Vendimmarrja-Duke menduar për përfitimet dhe shpenzimet të krahasueshme të aktiviteteve të mundshme për të gjetur një më të përshtatshme.
 • Analiza-Identifikimi si një metodë duhet të funksionojë dhe mënyrë përmirësime në funksione, kushtet, së bashku me vendosjen mund të ndikojnë në rezultatet e.
 • Sistemet Analiza-Identifikimi i metodave apo tregues të performancës si dhe të përshtatshme ose aktivitetet e nevojshme seriozisht për të përmirësuar funksionalitetin, relative te ambicieve të pajisjes.
 • Timemanagement-kontrolluese momentin private dhe të tjerët’ periudha e njërit.
 • Mbikëqyrja e Kursimeve-Vendimi se si fondet padyshim do të përdoren për të marrë punën e përfunduar, dhe kontabilitetit për këto fatura.
 • Operacionet e përmbajtjes Burimeve-marrjen dhe respektuar për përdorimin e duhur të shërbimeve, pajisje, dhe burimet e nevojshme për të bërë funksionin e përcaktuar.
 • Operacionet e punonjësve Burimeve-Krijimi i shtyjnë, dhe me qëllim folks si ata punojnë, përcaktimin e personave më efektive për këtë detyrë.
Kualifikimi Training Përvoja Kërkesa
 • School Senior High Degree (ose GED ose High School Ekuivalenca Certification)
 • Me shume se 1 vit, up-në dhe duke përfshirë nja dy vjet
Profesioni Komandës aftësi duhet
 • Arritjet / Përpjekje – 89.04%
 • vendosmëri – 85.75%
 • projekt – 91.38%
 • autoritet – 85.44%
 • Bashkëpunimi – 89.45%
 • Çështje për të tjerët – 87.58%
 • Alignment social – 87.99%
 • Vetëkontroll – 89.01%
 • Toleranca stresi – 83.65%
 • Shkathtësi / Liria – 85.59%
 • stabilitet – 90.38%
 • Fokusimi në thellësi – 91.04%
 • seriozitet – 88.94%
 • liri – 83.97%
 • shpikje – 81.88%
 • të menduarit – 85.55%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Includes loft employees and wooden lure

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *