shtëpi / sistemet elektrike|Field Work / Elektricist Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësia e mostrës

Elektricist Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësia e mostrës

Përshkrimi i punës / Rolet dhe Përgjegjësia e mostrës

 • Elektricist ka për të siguruar cilësi të lartë të punës elektrike duke ndjekur udhëzimet verbale në lidhje me riparimet e nevojshme dhe të veprojnë në përputhje me vlerësimin e përgjithshëm të punës dhe udhëzimet elektrike
 • Instaluar dhe komisioni i të gjitha llojet e instalime elektrike në mënyrë efikase dhe me kosto efektive për të marrë pjesë ankesave për çështje elektrike nga seksionet e ndryshme
 • Plani i instaluar riparimin Elect Generator Pajisje Shpërndarjes
 • Instalo dhe të komisionit të gjitha llojet e instalime elektrike dhe pajisje mekanike
 • Marrë pjesë të ankesave nga seksionet e ndryshme dhe për të kryer punën në baza prioritare
 • Ndiqni orarin mirëmbajtjes preventive mbi të gjitha makineritë
 • Install dhe shërbim të gjitha llojet e ndeshjeve të lehta
 • Ofrimi i mbështetjes dhe për të ndihmuar të gjithë degën e tjera kur kërkohet
 • Garantuar sigurinë personale të jobholder nga përdorimi korrekt të pajisjeve dhe mjeteve veshur pajisje pajisje të sigurisë si furnizohen nga kompania
 • Të sigurojë që Misioni i Drejtuar Work Ekipet MDW dhe shtëpisë dhe mirëmbajtjen 4S modulet janë në vend
 • Në përputhje me higjienën dhe sigurinë rregullat dhe rregulloret e kompanisë
 • Puna do të përfshijë mirëmbajtjen elektrike të pajisjeve elektrike të kompanisë
 • Ekspozimi ndaj mirëmbajtjes së disqet esenciale
 • Kandidatët duhet të ketë të paktën Diplomës Vocational shkurtër Certifikata e kursit
 • electricians instalimit të cilët provë dhe instalimin e sistemeve Instalimet zjarr sigurisë ndriçimi dhe pajisjet
 • Ata nganjëherë ndjekin arkitektët vizatimet dhe ose punojnë në shtëpi apo në ndërtesat faqet
 • electricians Mirëmbajtja që të provuar dhe të mirëmbajnë pajisjet elektrike dhe shpesh punojnë në tregti apo industri të rëndë
 • electricians prodhimit që ndërtojnë pajisje komplekse elektrike dhe elektronike nga diagramet instalime elektrike
 • instalime elektrike të energjisë db salcë fiksimi i ndriçimit fiksimin e DBS smdbs pajisjeve të ndërlidhura të energjisë
 • Njohur me të ulët e instalimit aktuale aftësi të mirë për të lexuar vizatimet diagramet dhe instalimeve elektrike carryout elektrike në përputhje me rrethanat
 • Kryen punën rutinë elektrike për ndërtimin dhe rimodeloj projekte të tilla si instalimi kanal kuti elektrike motorët depozitë çelsin ndeshjeve të lehta dhe kabllo tërhequr
 • Përgjigjet për të punuar urdhra për riparime elektrike dhe instalimeve
 • Mban shënime të punës dhe faturat materiale
 • Kryen punë të lidhura dhe punën e caktuar, siç kërkohet
 • Aftësitë njohurive dhe aftësive Duke punuar njohuri të përdorimit të pajisjeve dhe procedurave të materialeve të përdorura në tregti elektrike
 • Kjo punë kërkon njohuri pune të rreziqet dhe masat e sigurisë të zakonshme për punë elektrike
 • Aftësi në operimin e një kamion kamionçinë siç kërkohet nga pozicioni
 • Aftësia për të kryer punë krahu për periudha të zgjatur kohe dhe në të gjitha llojet e motit
 • ngre shpesh mjetet dhe pjesët peshon 30-80 lbs
 • Herë pas here të heqë pjesë peshon £
 • dhe mbi nga dyshemeja në krah me bashkë-punëtorëve
 • Rewinds dhe zëvendëson mbështjellje dhe armatures dhe bën punë të tjera elektrike dhe disa mekanike në riparimin dhe zëvendësimin e pjesëve
 • Tela dhe shkon kanal në ndërtimet e reja dhe rewires strukturave ekzistuese, kur tregohet
 • Kryen instalime elektrike të përkohshme për ngjarje të veçanta
 • Kryen mirëmbajtjen elektrike për starters relays contactors motorike dhe njësitë e ngrohjes
 • Përdor standarde dhe të veçanta mjetet elektrike dhe pajisje të tilla si volt metes metra faktor ammeters fuqia synchroscopes dhe metra frekuencave
 • Të identifikuar pjesët e nevojshme këmbimi dhënë përshkrimin dhe numrin ose pjesë të marra nga prodhuesit riparimin manuale katalogë dhe apo projekteve
 • Në gjendje të lexojnë dhe të kuptojnë projekteve elektrike specifikimeve teknike skica dhe udhëzime verbale
 • Elektricist duhet të jetë i aftë për të punuar dhe për plotësimin e detyrave me minimumin e mbikëqyrjes

Rreth superadmin

3 komente

 1. always i used to read smaller content that as well clear their motive, dhe
  that is also happening with this paragraph which I am reading at this place.

 2. What i don’t understood is actually how you’re not really a lot more neatly-preferred than you might be right now.

  You’re very intelligent. You realize thus significantly in relation to this subject,
  produced me personally believe it from a lot of numerous angles.
  Its like men and women aren’t interested until it’s something to
  do with Woman gaga! Your individual stuffs excellent. At all times take care of it up!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *