shtëpi / Uncategorized / gatuan, Short Order Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësitë e mostrës

gatuan, Short Order Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Bëni dhe gatuaj toorder ushqime të ndryshme që kërkojnë thjesht një periudhë të shpejtë prep. Kërkesat janë marrë deri në maj nga blerësit dhe ofrojnë konsumatorët në tavolina apo sportelet.

Aftësitë e karrierës Paraprake
 • Clean Produkte ushqimore-përgatitje, vende të punës, dhe kundërvihet apo tavolina.
 • Në mënyrë që objektet e ofruara kolektivisht janë bërë në kohën që është fokusi i njëjti program në kërkesat,.
 • Grill dhe skuqura ushqime, të tilla si patate pasardhësit e tu, dhe pancakes pancakes.
 • Marrë parasysh urdhra nga blerësit dhe kuzhinier përbërësit shfaqin nevojën për momentet e përgatitjes që janë të shkurtër, në bazë të nevojave të konsumit.
 • BBQ dhe marrin hamburger apo viçi shtesë, përfshirë bërxolla dhe steaks.
 • Ushqimi qenit, vendosen nga kërkesa të plotë nga mobilje të avullit në enët dhe blerësit që shërbejnë në tavolina apo sporteleve.
 • Përmbaj furnizimet kuzhinë, rrotullohen ushqimore, dhe pulla kohë dhe data të ushqimit në frigoriferë.
 • Ekzekutuar punë përgatitjen e ushqimit, për shembull gatim breads ose desserts, duke e bërë mish, gjenerimin salcat ose supave, sanduiçe ndërtimit, dhe përgatitjen e kafe ose teas.
 • Përmbushja pursuits normale pastrim në të ngrënë e në shtëpi vende.
 • Blerje e investimeve ato në racks dhe siguron.
 • njohin detyrimet, dhe krijojnë transformuar ose krijoni imponojë lëvizje si jetike.

Puna Pursuits Kualifikimi
 • Leximi Knowledge-Comprehending përmbajtjen e përbërë dhe dënime në docs të punës që janë të lidhura.
 • Active-Dëgjimi-Për çka njerëzit tjerë janë duke thënë paraqitur vëmendjen e të gjithë, duke marrë kohë dhe energji për të kuptuar të dhënat duke u prodhuar, kureshtar pyetje sipas rastit, dhe nuk mesmerizing në kohë që janë të pahijshme.
 • Publishing-folëse të shkruar në mënyrë efektive poshtë jo si të papërshtatshme për nevojat e audiencës.
 • Komunikimi-Duke folur për të tjerët për të ndarë të dhënat me sukses.
 • Aritmetike-Aplikimi aritmetike për zgjidhjen e çështjeve.
 • Research-Përdorimi udhëzimet dhe metodat për të rregulluar me vështirësi mjekësore.
 • Duke menduar se është kritike-Duke përdorur logjikën dhe menduar për vend të mirat dhe të metat e qasjeve, konkluzionet apo alternativa alternative për problemet.
 • Active Learning-Njohja implikimet e të dhënave të freskëta për çdo vendimmarrje të mundshme dhe të fundit për zgjidhjen e problemeve dhe.
 • Mësoni afrohet-punësuar dhe picking teknikat instructionORinstructional dhe trajtime të përshtatshme për stërvitje të veçantë situatës ose kur të kuptuar gjëra që janë të freskëta.
 • Monitorimi i performancës-CheckingORDiscovering për veten, personat e tjerë, ose kompanitë për të gjeneruar përmirësime ose marrin në konsideratë veprime përmirësuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për reagimet othersI dhe kuptuar pse ata sillen, sepse ata e bëjnë.
 • Zhdërvjelltësi-Ndryshimi veprimet në raport me të tjerët’ masat.
 • Aftësi bindjeje-Genuine tjerët për të ndryshuar veprimet apo intelektin e tyre.
 • Negocimi-Shpërndarja tjerët kolektivisht dhe duke u përpjekur për të pajtuar variacione.
 • Trajnim-Coaching tjerët si-për të bërë një lëvizje.
 • Orientimi-zell shërbimi duke u përpjekur për të gjetur metoda për të ndihmuar folks.
 • Kompleksi zgjidhja e problemeve-Përcaktimi dilemat avancuara dhe rishikimin e të dhënave të lidhura të vlerësuar dhe për të prodhuar mundësitë dhe të zbatojë mjete.
 • Procedurat e vlerësimit-Studimi kërkesat pika dhe kërkon për të bërë një plan urbanistik.
 • Technology Design-Gjenerimi ose përshtatjen veshje dhe inxhinieri për të ofruar dëshirat individuale.
 • Tools Selection-Identifikimi llojin e pajisjeve dhe mjeteve kishte një nevojë për të kryer një detyrë të.
 • Mjetet e instalimit, Instalimi, produktet, telat, ose në plan të takohet deri specifikimet.
 • Programim-Kompozimin e aplikacioneve kompjuterike për arsye që janë të ndryshëm.
 • Operacionet vlerëson Monitorimi-Respektuar, pullat, ose simptoma të tjera të jetë i sigurt një makinë është duke funksionuar si duhet.
 • Operacionet dhe operacionet Menaxho-drejtues i metodave apo pajisjeve.
 • Mirëmbajtja-Të bësh mirëmbajtjen rutinë në pajisje dhe përcaktimin e kur.
 • Troubleshooting-Vendimi shkaqet e gabimeve të punës dhe të vendoset se si të procedohet në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • Riparimi-Fixing programe apo modele shfrytëzuar mjetet e nevojshme.
 • Kontrollin e Cilësisë Research-Performing ekzaminime dhe kontrolle të artikujve, shërbimet, ose procese për të gjykuar funksionalitetin ose shkëlqyer.
 • Pushtet dhe Vendimmarrës-Duke pasur parasysh tarifat krahasueshme dhe gjërat e mëdha për sjelljen e mundshme për të gjetur atë që është më e përshtatshme.
 • Sistemet Analiza-përcaktimin se si një program duhet të funksionojë dhe se si rregullime në bizneset, rrethanat, dhe atmosfera mund të ndikojë në rezultatet e.
 • Sistemet Analiza-përcaktimin e hapave ose treguesit e performancës dhe gjithashtu aktivitetet e nevojshme seriozisht për të rritur ose efektivitetin e saktë, në përputhje me objektivat e sistemit.
 • Timemanagement-Menaxhimi tjerët’ periudha dhe koha oneis vet.
 • Administrimi i Kursimeve-Identifikimi si të ardhura do të investohen të ketë punë të përfunduar, dhe të shitjes për këto tarifa.
 • Mbikëqyrja e burimeve materiale-Marrja dhe respektuar në drejtim të përdorimit të përshtatshëm të institucioneve, pajisje, dhe burimet e nevojshme seriozisht për të bërë punë të veçantë.
 • Mbikëqyrjen e personelit Burimeve-Krijimi i shtyjnë, dhe duke çuar njerëzit, ndërsa ata kryejnë, përcaktimin njerëzit më të mirë për këtë profesion.
Kërkesa Education nevojë për njohuri
 • Diploma Senior School (ose GED ose School Senior High Ekuivalenca Kualifikimit)
 • Më pak se një nivel të lartë të shkollës
 • Shuma Lidhje s (ose tjetër fazë 2-vjeç)
 • Deri në dhe duke përfshirë katër javë
Karriera Command Aftësitë Kualifikimit
 • SuccessORAttempt – 80.00%
 • këmbëngulje – 82.50%
 • përpjekje – 79.37%
 • autoritet – 83.29%
 • Bashkëpunimi – 90.57%
 • Problem në lidhje tjerët – 80.35%
 • Alignment social – 86.47%
 • Vetëkontroll – 83.97%
 • Prag stresi – 79.92%
 • VersatilityORFreedom – 82.46%
 • siguri – 90.64%
 • Fokusimi në thellësi – 84.62%
 • ndershmëri – 81.21%
 • liri – 78.46%
 • risi – 73.32%
 • menduarit analitik – 70.28%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *