shtëpi / Uncategorized (faqe 2)

Uncategorized

Camera Dhe Repairers fotografike Pajisje Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrimi Shembull

Restore dhe të modifikojë cams dhe pajisje fotografike, duke përfshirë edhe filmin profesionale. Career Skills Requirement Adjust and validate precision of contact carriers , funksioni qepen, apo oborre të lehta, aplikimin e pajisjeve moment. Çmontimit pajisje për të arritur qasje në telashe, punësuar dorë mjete. Ndryshimi kamera, mekanizmat përfundimtare, ose pajisje për shembull array dhe shikoni locators, …

Lexo më shumë »

Vetë-Pasurimi Arsimi Mësuesit Job Përshkrimi / Jobs dhe detyrë e mostrës

Trego ose tregoni trajnim përveç ato që zakonisht çojnë në një qëllim të punës ose diplomë. Kurse nganjëherë mund të përfshijnë vetë-përmirësimit nonvocational,, dhe çështjet që janë jomësimore. Udhëzuar mund ose nuk mund të ndodhë në një shoqatë konvencionale akademik. Career Skills Requirement Change educational products and teaching approaches to satisfy individuals’ …

Lexo më shumë »

Solderers Dhe Brazers Job Përshkrimi / Detyrimi mostër dhe Detyrat

Kallais ose elementet lidhës së bashku për të mbledhur komponentët materiale që janë projektuar, duke punësuar torch bashkim metalike, ose njësi saldim dhe fluksi. Job Skills Prerequisite Soften and utilize solder along encompassing sides of workpieces to joints, duke përdorur elektrike, ose hekurat bashkim, pishtarë gazit – mjetet që është me ultratinguj. Examine appears regarding

Lexo më shumë »

Bizhuteri dhe çmuar guri dhe metali Punëtorët Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësitë e mostrës

stil, shpik, përshtat, fix, ose të përcaktojë bizhuteritë, platin, magji, lidhjeve të tjera të rëndësishme, ose bizhuteri. Përmban blades diamanti dhe luçiduesit guri, dhe njerëzit që kryejnë hedh saktë të bukur, përhapja e materialit në kallëpe, ose gemstones mjedis të vlefshme dhe gjysmë të çmuar për bizhuteri dhe mallrave të lidhura. Aftësitë e karrierës Paraprake

Lexo më shumë »

Floor Sanders dhe të parëve Job Përshkrimi / Llogaridhënia Template dhe detyrat

parket të pastër dhe rërë druri aplikojnë xhaketa të përfundojë, dhe për të edhe materiale të shfrytëzuar hall tokë dhe njësi Kati lëmues. Job Skills Requirement Check flooring for finishes. edges të pastër dhe rërë terren dhe vende të paarritshme në tokë Sanders, shfrytëzuar scrapers, kompjuter – letër zmerile, dhe lloji Sanders. Guidebook sanding machines over

Lexo më shumë »

Psychiatric Aides Job Description / Jobs dhe detyrë Template

Aid mentally impaired or emotionally upset clients, functioning under direction of healthcare and nursing staff. Might assist with everyday activities, lead people in informative and leisurely activities, or compliment sufferers to and from assessments and solutions. Individuals that are violent are restrained by may. Contains psychiatric orderlies. Aftësitë e punës Kërkesat …

Lexo më shumë »

Asistentë kirurgjikale Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësia Template

mjekët e ndihmës gjatë operacionit duke kryer detyra të tilla si për qelizat e shkallës tërheqjen, shtojcën e pontoons dhe koleksionet ilaçeve, ose mbyllja e lëndimeve kirurgjike. Kryen para operacionit dhe pas-operative vende pune për të përmbushur pacientit-kujdes. Career Skills Need Alter and maintain dampness operating room temperature, ose dritat ndriçim, sipas specifikave-kirurg. Zbatimi i sutures, …

Lexo më shumë »

Occupational Therapists Job Përshkrimi / Llogaridhënia mostër dhe Detyrat

Rezervimi dhe Transporti Ticket Agents dhe udhëtimi Clerks Job Përshkrimi / Jobs and Duty Sample Produce and verify concerns regarding lodging or travelling, ose nxisin vende udhëtojnë. Mund të verifikojnë njerëzit të menjëhershme dhe bagazheve të Tubimit të caktuar, skelë, ose të pista; furnizimi kalon, contact persons and communities to share with these of

Lexo më shumë »

Carpet Installers Job Përshkrimi / Duty Template dhe detyrat

Vënë dhe për të vendosur qilim në sipërfaqe nga fletët apo pengon. Mount mbushje dhe burimet e dobëta dysheme. Career Skills Prerequisite Join tips of rug and seam ends wherever necessary, duke qepur ose nëpërmjet përdorimit të të dhënave duke përdorur ngjitës dhe straightener nxehtë qilim. Ulja dhe qilim dinjitoz të përshtaten së bashku mundësitë, …

Lexo më shumë »

Elevator Installers And Repairers Job Description / Detyrat dhe detyrë Template

Mbledh, piedestal, kthej, or maintain passenger elevators or gas or electric cargo, escalators, or dumbwaiters. Career Skills Qualification Build, voltmeters, and continue maintaining sidewalks, and dumbwaiters, going, utilizing hands and strength methods, and screening gadgets such as for example exam bulbs, fix, and install, ammeters. Examination just fitted equipment to

Lexo më shumë »