shtëpi / superadmin

superadmin

monedhë, shitje, Dhe Amusement Machine Servicers Dhe Repairers Job Përshkrimi / Duty mostër dhe Jobs

Sherbime, piedestal, rivendosur të holla, snack, ose makina dëfrim duke përfshirë edhe video games, kuti apo makinat e fatit Juke, ose të përshtatin. Career Skills Requirement Fill machines using substances, produktet, fondet, si dhe materiale të tjera. Të mbajë të dhënat e sendeve të caktuara dhe dollarë të mbledhura. Të marrë të holla dhe shpenzimet nga produktet, të përgatisë llogaritë, and reconcile

Lexo më shumë »

Aircraft Launch dhe Rimëkëmbjes Specialistët Job Përshkrimi / Përgjegjësia Template dhe detyrave

Drejtuar dhe të vazhdojë ruajtjen e produkteve të arrestuar, catapults, dhe fizike të lidhura, hidraulike, dhe kontrollit-sistemet e nevojshme kryesisht në kompani aeroplan fluturim dhe ulje funksionet. Detyrat përfshijnë duke shtuar dhe mbajtjen e ndihmon imazhin ulje; testimin dhe ruajtjen e fillimit dhe çlodhje Pajisje që përdorin elektrike dhe mekanike veshje provimit dhe mjete dore; inicimin e sistemeve Airfield arrestuar, …

Lexo më shumë »

Magnetic Resonance Imaging Teknologë Job Përshkrimi / Duty mostër dhe Funksionet

Veprojnë Rezonancë (MRI) pictures. Monitoruar sigurinë e pacientit dhe rehati . Mund të bëjnë gadolinium kontrasti dozen intravenoz. Në shqyrtimin qëndrojë metodat MRI janë, shpjegohet me mund të intervistojë individual, dhe lokacioni i durueshëm. Mund të hyjë në të dhënat kompjuterike të tilla si trashëgimia e pacientit, shtrirjes specifikuar, rajoni biologjike të bëhen të skanuar, and location of

Lexo më shumë »

Agentë për shitje, Sherbime Financiare Job Përshkrimi / Detyrimi mostër dhe Funksionet

Promovimin e shërbimeve financiare, të tilla si për shembull peng, vë taksa, dhe investimet udhëzime për konsumatorët e institucioneve bankare dhe bizneseve kompanisë. Career Skills Prerequisite Decide shoppersA financial services needs and prepare recommendations to offer providers that target these requirements. Kontaktoni klientët potencial për të ofruar fakte dhe të përshkruajnë zgjidhjet që janë ofruar. shes …

Lexo më shumë »

Chefs dhe Shef eve Job Përshkrimi / Llogaridhënia Template dhe rolet

Drejtpërdrejtë dhe mund të marrin pjesë në përgatitjen, herbs, dhe përgatitjen e muffins peshkut, mish, perime, Salads, ose ushqime të tjera. Mund të përgatisin dhe sende të përzgjedhjes kosto, blejnë produkte, dhe për të ruajtur të dhënat dhe llogaritë. Job Skills Need Examine prepared or raw food products’ klasën për t'u siguruar se kriteret janë arritur. monitor …

Lexo më shumë »

Gaming Ndryshimi Personat dhe Booth Cashiers Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësia Template

këmbimit të holla, argumentet, dhe patate të skuqura për dollarë customersâ. Mund të lëshojë të marrë firmën e blerësit në llogarinë dhe payoffs. Mund të llogarisë dhe të holla taksimit në sirtarët, ose të veprojë një dhomë fjetjeje e vogël në vend automat dhe furnizimin me banka të holla për të ndryshuar folks nga fillimi i lëvizje. Career Skills

Lexo më shumë »

Obstetërve dhe Gjinekologëve Job Përshkrimi / Duty Template dhe rolet

Mjekët që japin faturat e kujdesit shëndetësor të lidhura me punën ose të amësisë dhe ata që të zbulojë, trajtuar, dhe të ndihmojë në parandalimin e kushteve të zonjat, veçanërisht ato që ndikojnë në procesin e riprodhimit. Gjithashtu mund të furnizimit kujdes të përgjithshëm mjekësor për gratë. Job Skills Qualification Take care of and address ladies. Reveal techniques and discuss

Lexo më shumë »

Radiologic Teknologë Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrë e mostrës

Merrni x Cat dhe rrezet Scans ose bëjnë furnizimet nonradioactive në patientis qarkullimin e gjakut për arsye që janë diagnostike. Përfshin Teknologë i cili përqëndrohet në strategjitë tjera që janë skanimi. Career Skills Qualification Evaluation and examine created x-rays, shirit që ishte Video, or pc -developed information if graphics are sufficient regarding

Lexo më shumë »

Kafshëve Kontrollit Punëtorët Job Përshkrimi / Detyrimi Template dhe funksionet

Menaxhuar kafshët me qëllim të trajtojë të ndërprerë, Pets që janë të pasigurt, ose pambikëqyrur, ose inspektimet e keqtrajtimit. Career Skills Prerequisite Investigate reports of pet strikes or pet cruelty, gjetjen e dëshmitarëve, prova grumbull gazi, dhe prodhimin e raporteve. Record dhe për të hequr humbur, i shfrenuar, ose kafshë keqtrajtuar nga kushte që janë të padëshirueshme, …

Lexo më shumë »