shtëpi / Uncategorized / Kafshëve Kontrollit Punëtorët Job Përshkrimi / Detyrimi Template dhe funksionet

Kafshëve Kontrollit Punëtorët Job Përshkrimi / Detyrimi Template dhe funksionet

Menaxhuar kafshët me qëllim të trajtojë të ndërprerë, Pets që janë të pasigurt, ose pambikëqyrur, ose inspektimet e keqtrajtimit.

Aftësitë e karrierës Paraprake
 • Hetuar raportet e sulmeve përkëdhelur apo mizori manar, gjetjen e dëshmitarëve, prova grumbull gazi, dhe prodhimin e raporteve.
 • Record dhe për të hequr humbur, i shfrenuar, ose kafshë keqtrajtuar nga kushte që janë të padëshirueshme, duke përdorur rrjeta ose shigjetat qetësues kërkuara.
 • Kafshët e studimit për traumat apo kequshqyerja, dhe të rregulluar për ndonjë trajtim që është jetike.
 • Hiq krijesa rrëmbyer nga kafshë të kontrollit të kafshëve të vendndodhjes dhe Mbështetje automobila në arkat e strehimit apo rrethime që janë të ndryshëm.
 • Euthanize kafshëve dëmtohen rëndë, ose masiv, unclaimed.
 • Sigurojë kafshë të egra që ka ushqim, ujë.
 • Gear dhe shërbime të qarta të tilla si stilolapsa qenit dhe mjeteve të kontrollit qen.
 • Plani ndjekjet penale të lidhura me manar trajtim, dhe siguron prova në gjyqtar.
 • Udhëzojnë ligjeve të kontrollit të kafshëve, dhe publikut në lidhje me mirëqenien e kafshëve dhe rregullat.
 • Kontaktoni pronarët e shtëpive qenit për të të treguar atyre se kafshët e tyre janë në qen mbajtjen karakteristika.
 • Publikojnë raportet e rutinat, dhe për të ruajtur dokumentet e impoundments të kafshëve.
 • paralajmëron situata apo informacion në lidhje me qen- autoritetet për të dokumentuar arrestime kërkesës dhe shkeljet, ose krime lidhur.
 • Zgjidhje pyetje nga publiku tuaj në lidhje me operacionet e kontrollit të qenit.
 • Analizo qenit shqyrtojë kafshët strehimit që janë bizneset në lidhje me pajtueshmërinë me udhëzimet, dhe lejet.
 • Organizoni adoptimin e kafshëve shtëpiake unclaimed.
 • Teach policinë për narkotikë, kontroll i grumbullit, dhe ndjekja dhe zbulimi shpërthim në manar kontrollin dhe mësim qasjet.

Puna Pursuits Kualifikimi
 • Leximi kuptuarit-kuptuarit përbërë dënime dhe linjat në dokumentet lidhur me punën.
 • Active Dëgjimi-Për çfarë të tjerët pohojnë furnizuar me vëmendje të plotë,, duke marrë kohë dhe energji për të kuptuar faktorët që bëhen, pyesin pyetje si ideal, sesa mbytje në kohë që janë të papranueshme.
 • Publishing-në letër si hije kërkesat e shikuesve bisedonte me sukses,.
 • Duke folur-folur-për të tjerët për të ndarë informacionin e duhur.
 • Aritmetike-Punësuar matematikë për të zgjidhur problemet.
 • Research-aplikimin e politikave shkencore dhe metodat për zgjidhjen e problemeve.
 • Duke menduar se është kritike-Punësimin gjykimi dhe arsyetimi për të identifikuar pikat e forta dhe të metat e konkluzioneve, zgjidhje alternative apo mënyra për vështirësitë.
 • Active Learning-Kuptimi pasojat e fakteve të reja për çdo problemsolving fundit dhe në të ardhmen dhe në vendimmarrje.
 • Të mësuarit e teknikave-picking dhe duke përdorur metoda instructionPERinstructional dhe trajtimet e duhura për situatën, kur të kuptuarit apo udhëzuar probleme të freskëta.
 • Efektiviteti Monitorimi-TrackingANDDiscovering për veten, folks të tjera, ose agjencitë për të gjeneruar përmirësime ose marrin në konsideratë veprime përmirësuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë të vetëdijshëm për tendencat othersA pse ata reagojnë, ndërsa ata bëjnë dhe të kuptuarit.
 • Zhdërvjelltësi-Ndryshimi veprime në drejtim të hapave othersI.
 • Marketing-Lypur të tjerët për të ndryshuar mendjen ose sjelljen e tyre.
 • Ndërmjetësimi-Shpërndarja tjerët kolektivisht dhe që duan të zgjidhin mosmarrëveshjet.
 • Trajnim-Udhëzon tjerët si-për të marrë veprim.
 • Orientimi-zell shërbimi duke kërkuar mënyra për të ndihmuar folks.
 • Avancuar Zgjidhja e Problemeve-Identifikimi dilemat e komplikuara dhe të shqyrtimit detajet lidhur për të prodhuar dhe për të vlerësuar zgjedhje dhe të aplikojnë përgjigje.
 • Procedurat e vlerësimit-Studimi kërkon dhe parakushte pika për të bërë një stil.
 • Technology Design-Gjenerimi ose mjetet që përcaktojnë dhe teknologji për të shërbyer dëshirat e përdoruesve.
 • Tools Selection-Vendimi për llojin e mjeteve dhe pajisjeve të nevojshme seriozisht për të bërë një punë.
 • Instalimi-Instalimi makina, mjete, telat, ose programe për të përmbushur kërkesat.
 • Encoding-shkruar aplikimet kompjuterike në lidhje me arsyet që janë të ndryshëm.
 • Operacionet Ndjekja-dials parë, testet, ose tregues të ndryshëm për të siguruar një pajisje është duke vepruar në mënyrë të përshtatshme.
 • Operacion dhe për të trajtuar kontrollues procedurat e sistemeve ose mjete.
 • Pajisje Maintenance-Të bësh shërbimin që është rutinë në pajisje dhe përcaktimin e kur.
 • Troubleshooting-Vendimi faktorët pas gabimeve që funksionojnë dhe të përcaktuar se si të procedohet në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • pajisje ose pajisje të shfrytëzuar pajisjet e nevojshme Fixing-Ndreqje.
 • Quality-Control Vlerësimi-Kryerja e testeve dhe hetimet e artikujve, Zgjidhjet, ose procese për të vlerësuar të shkëlqyer apo të efikasitetit.
 • Pushtet dhe vendimmarrja-menduarit në lidhje me akuzat relative dhe gjërat e mëdha në lidhje me masat e mundshme për të gjetur një më të përshtatshme.
 • Sistemet Analiza-Marrja e vendimeve se si një teknikë duhet të kryejë dhe mënyra modifikime në biznese, kushtet, së bashku me mjedisin do të ndikojë në përfitime.
 • Masat metodat e vlerësimit-dalluese apo treguesit e performancës së bashku me, në përputhje me qëllimet e pajisjes, sjellja kishte një nevojë për të rritur ose funksionalitetin e duhur.
 • Timemanagement-Menaxhimi kohën e të tjerëve dhe gjithashtu oneis rastin e vet.
 • Operacionet e para-përcaktuar se paratë do të shpenzohen të ketë punën e kryer, dhe shitjet në lidhje me këto shpenzime.
 • Operacionet e produktit Pasurive-marrjen dhe respektuar për përdorimin ideale e objekteve, marsh, dhe furnizime kishte një nevojë për të bërë të vepruar caktuar.
 • Operacionet e punëtorëve Burimeve-qëllim njerëzit, ndërsa ata, zhvillim, dhe stimuluese të kryejnë, identifikimin e individëve të lartë për pushtimin.
Kërkesa Training Kërkesa njohuri
 • Diplomë të shkollës së mesme (ose GED ose High School ekuivalenca Certificates)
 • Shumë kurse Fakulteti
 • mbi 6 muaj, upto dhe duke përfshirë një vit
Task Menaxhimi Aftësi Kualifikimit
 • AchievementsORAttempt – 85.19%
 • durim – 84.68%
 • motivimi – 87.44%
 • komandë – 83.76%
 • ndihmë – 91.30%
 • Çështje për të tjerët – 91.28%
 • Drejtimi social – 83.11%
 • Vetëkontroll – 91.43%
 • presioni Prag – 90.20%
 • Shkathtësi / Mobility – 88.42%
 • siguri – 91.50%
 • Kujdes për Depth – 86.22%
 • etikë – 92.60%
 • liri – 88.93%
 • shpikje – 83.61%
 • të menduarit – 85.04%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *