shtëpi / Uncategorized / Dëfrim dhe rekreacion Vijuesit Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësia Template

Dëfrim dhe rekreacion Vijuesit Job Përshkrimi / Detyrat dhe Përgjegjësia Template

Kryerja e ndryshme të detyrimeve të bashkuar në gëzimin ose Recreation Center. Mund të planifikojë shfrytëzimin e institucioneve aventurë, ruajnë dhe të sigurojë pajisje për lojtarët e ngjarjeve sportive apo aktivitete rekreative, ose punojnë lëshime argëtim dhe udhëtimet.

Job Skills Kualifikimi
 • informacion në lidhje me Supply pajisje, zgjedhje të kohës së lirë.
 • Raporti detajet e frekuentimit, të ardhura, faturat, rezervimet, ose fix aktivitete.
 • Vëzhgoni aktivitete për të bërë aderimin caktuar për trajtime të mbrojtjes dhe udhëzime, ose rregulluar për heqjen klientët poterexhi.
 • Të sigurojë bileta dhe të grumbullojë akuzat nga blerësit.
 • Mbani këshilluar mbyllje dhe emergjente proceset evakuimit.
 • Purifikoj ka arsye, automobila, turne, compartments, lehtësira, ose gear.
 • klientët të menjëhershme për fluturime, karrige, ose pamjet.
 • Shitet dhe të sigurojë lëngjeve për blerësit.
 • Veprojnë makina të, dhe për të krejtësisht të pastër, qetë fushat akull të pistat për rutinat përfshirë skateboarding, baseball, dhe për të bërë kaçurrela.
 • Përmend ose të shpjegojë Amusement Park destinacione për klientët për të tërhequr konsumatorët për gëzimin që është tjetër dhe aktivitetet.
 • Bashkëngjitni japin informacion për produktet e lidhjes me ta, apo pajisje të sigurisë për klientët.
 • Kontrolloni produktet për të gjetur veshin dhe të lënduar dhe të ekzekutuar fixes minimale, korrigjimet apo përgjegjësitë e mirëmbajtjes, duke përfshirë komponentët vajosje.
 • run, Udhëtim, ose shpjegojnë përdorimin e Gadgets fizike operative ose pajisjet shtesë të programuar në vende argëtuese , Karnavalet, ose parqet dëfrim.
 • qira, Shqetësimi gear sportive dhe produkte duke përfshirë kostume patinazhi, baseballs, këpucë bowling, dhe vende plazh, ose të tregut.
 • konfirmoj, të marrë, ose shënoj vende para se të njohur klientët në vende të tilla si për karnavalet e shkallës dhe turne.
 • Kanë tendencë ndarje të kohës së lirë në parqe apo stadiume, dhënien e dhurata, konsumatorët të shtënat, dhe ekzekutimin e punë të tilla si për shembull ekzekutimin games.
 • Furnizimi Ndihmë konsumatorët hyjnë apo dalin nga ashensorët e skive, anije, ose Rides fun, ose në rritje ose zbërthim kafshë të egra.
 • Orari përdorimin e objekteve rekreative si alleys bowling, gjykatat e golfit, mësimet e golfit, dhe diamante softball.
 • Mbajtur inventarin e marsheve, ruajtjen dhe gjetjen e gjëra dhe pajisjet e ndërtimit.

Veprimet Karrierës Paraprake
 • Leximi dënime Knowledge-kuptuarit dhe paragrafët përgatitur në docs punës lidhur.
 • Active Dëgjimi-Për çfarë folks të tjera janë duke thënë se duke i dhënë vëmendje të plotë, marrjen e kohë për ju për të realizuar gjërat duke u ndërtuar, Pyetjet kureshtar si të përshtatshme, dhe nuk mbytje në raste të papërshtatshme.
 • Prodhimin-në letër jo si të papërshtatshme për kërkesat e audiencës komunikuar në mënyrë efektive.
 • Biseduar-Duke folur me të tjerët për të përcjellë informacion me sukses.
 • Aritmetike-Përdorimi i matematikës për të rregulluar çështjet.
 • Metodat kërkimore-Përdorimi dhe politikat shkencore për të zgjidhur çështjet.
 • Criticalthinking-Punësuar arsyetimin dhe arsye për të identifikuar pikat e forta dhe mangësitë e përgjigjeve zëvendësues, gjetjet apo qasjet për çështje të.
 • Active-Learning-Comprehending përfitimet e detaje që është e re në lidhje me çdo zgjidhjen e mundshme dhe të fundit problemin dhe vendimmarrjen.
 • Mësoni Strategjitë-Zgjedhja dhe duke përdorur metoda teachingPERtutorial dhe trajtime të drejtë për situatën kur zotërimin apo mësimdhënies pikë të reja.
 • Monitorimi-Tracking / Zbulimi funksionalitetin e kompanive, folks të tjera, ose veten për të krijuar përmirësime ose të marrë veprime korrigjuese.
 • Social largpamësin-Duke qenë jo në dijeni të reagimeve othersI dhe kuptuar pse ata sillen si ata e bëjnë.
 • Kontrolli-Modifikimi veprime në lidhje me masat e othersI.
 • Marketing-efektiv të tjerët për të ndryshuar zakonet apo intelektin e tyre.
 • Ndërmjetësimi-Shpërndarja tjerët kolektivisht dhe duke u përpjekur për të pajtuar mospërputhje.
 • Mësimdhënia-Coaching tjerët se si të bëjë diçka.
 • Orientimi-Definitely shërbimit duke u përpjekur për të gjetur strategji për të mbështetur personat.
 • Avancuar Problemsolving-dalluese probleme të avancuara dhe të kërkimeve të dhënat që lidhen vlerësuar dhe për të ndërtuar alternativa dhe aplikojnë mjete.
 • Operacionet Vlerësimi-Ekzaminimi Kërkesat e produktit dhe ka nevojë për të prodhuar një plan urbanistik.
 • Technology Design-Përafrimin veshje ose krijimin dhe teknologji për të siguruar kërkesat individuale.
 • Pajisje Selection-Përcaktimi mjetet dhe pajisjet e nevojshme është lloj seriozisht për të bërë një detyrë.
 • Aplikacionet këste-Shtimi, produktet, rrjetë, ose mjete për të në përgjithësi të përmbushur specifikimet.
 • programe kompjuterike encoding-shkrim, për përdorime të ndryshme.
 • Operacionet thirrjet Monitorimi-Duke parë, vlerësimet, ose tregues të ndryshëm të jetë i sigurt se ka një makinë duke punuar si duhet.
 • Operacionet dhe për të trajtuar-Kontrollin operacionet e sistemeve ose pajisjeve.
 • Mirëmbajtja-Të bësh mirëmbajtjen që është rutinë në pajisjet dhe të vendosur kur dhe çfarë lloj të mirëmbajtjes është e nevojshme.
 • Troubleshooting-Identifikimi arsyet për menaxhimin glitches dhe duke zgjedhur atë drejtim për të shkuar në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • Fixing-Rivendosja produkte ose sistemet përdorimin e pajisjeve që janë të dëshiruar.
 • Quality-Control provimit-Të bësh teste dhe vlerësime të produkteve, Zgjidhjet, ose teknika për të vlerësuar efikasitetin ose shkëlqyer.
 • Shiko dhe vendimmarrja-Duke pasur parasysh akuzat krahasueshme dhe avantazhet e aktiviteteve që janë të mundshme për të gjetur atë që është mirë të përshtatshme.
 • Analiza-Identifikimi çfarë lloj i procesit duhet të funksionojë dhe se si modifikime në operacionet, problemet, dhe mjedisi do të ndikojë në rezultatet e.
 • Metodat Analiza-Identifikimi i procedurave ose tregues të performancës dhe gjithashtu në përputhje me qëllimet e pajisjes, veprimet pasur nevojën për të përmirësuar apo efektivitetin e duhur.
 • Timemanagement-Menaxhimi dikujt rastin e vet.
 • Menaxhimi i Burimeve Financiare-Vendimi se si fondet padyshim do të përdoren për të marrë punën e kryer, dhe të shitjes për këto tarifa.
 • Administrimin e materialeve Pasurive-marrjen dhe përjetuar në drejtim të përdorimit të përshtatshëm të produkteve, shërbimet, dhe pajisje të nevojshme seriozisht për të bërë punën zgjedhur.
 • Administrata i Punonjësve Burimeve-Building, frymëzues, dhe duke treguar personat si ata funksionojnë, identifikimin e individëve shumë më të mirë për këtë karrierë.
Edukimi Kualifikimi Kërkesa njohuri
 • Më pak-se një diplomë të lartë të shkollës
 • Diploma Senior High School (ose GED ose Senior Certifikimi School Ekuivalenca)
 • Niveli Lidhu së (ose fazë tjetër dyvjeçare)
 • Asnje
Job Skills Kontrollit Kërkesa
 • Suksesi / Përpjekje – 89.14%
 • vendosmëri – 87.50%
 • projekt – 86.46%
 • udhëheqje – 84.91%
 • Bashkëpunimi – 90.99%
 • Shqetësuar për të tjerët – 93.81%
 • Alignment kulturore – 84.16%
 • Vetëkontroll – 90.95%
 • presioni Prag – 85.05%
 • VersatilityORMobility – 85.68%
 • stabilitet – 88.27%
 • Vemendje ne detaje – 84.62%
 • ndershmëri – 83.74%
 • pavarësi – 83.13%
 • risi – 83.44%
 • menduarit analitik – 85.71%

Rreth Jakobit

kontrolloni gjithashtu

Makers Model, Wood Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësitë e mostrës

Mbledhur gamë të plotë-size dhe druri modele të sakta e artikujve. Përfshin punonjësit papafingo dhe joshur prej druri …

një koment

 1. Ne të gjithë mund të bëhet një individ pak më shumë, zgjuar dhe të aplikojnë logjikën për tonë
  vendimmarrës më rregullisht.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *