Acasă / Customer Service|Engineer|Field Work / Trafic de semnal Tehnician Descrierea postului Exemplu

Trafic de semnal Tehnician Descrierea postului Exemplu

Trafic de semnal Tehnician Descrierea postului

The Traffic Signal Technician performs at the Apprentice or Journey level, în funcție de nivelul de calificare și experiența candidatului selectat. Sub direcția generală, poziția de nivel Journey efectuează sarcini electrice în întreținerea și repararea instrumentelor semaforului, inspectează și depanează sisteme de semnalizare a traficului, și are de lucru conform necesităților legate. Sub conducerea poziției de nivel Journey, poziția de nivel ucenicului învață sarcinile și dezvoltă abilitățile necesare pentru exploatarea semnalelor de trafic și de întreținere și îndeplinește îndatoririle legate de cum este necesar.

RESPONSABILITATEA SERVICIULUI

  • Inspecta, elimina, și controlul semnalului repararea și echipamentele auxiliare, cum ar fi controlere de semnal și a cabinetelor de trafic, vehicule și pietonale ansambluri cap, lumini și circuite.
  • diagnosticaţi defecțiuni.
  • Regla, reparație, a inlocui, sau modifica electrice, Componente electronice și mecanice. controlere, relee, întrerupătoare, siguranțe, cronometre și alte părți.
  • Investigarea reclamații și rapoarte defecțiunilor semnal de trafic.
  • Reglează, reparații, sau elimină echipamentele defecte.
  • Face reparații domeniul echipamentelor deteriorate.
  • Identificarea și repararea circuitelor de sârmă.
  • Assist în proiectarea de circuite și sisteme electrice pentru semnale de trafic.
  • Monitor și semnal de programe de trafic controlerele și face ajustările necesare.
  • Relamps intersecții semnalizata.
  • Paint componente de trafic și standarde de semnal.
  • Inspecta, eliminați și să instalați baterii și baterie de rezervă echipamente.
  • Ajustarea și punerea în aplicare a traficului parametri de sincronizare a semnalului.
  • Păstrați înregistrări exacte de lucru.
  • Comandarea consumabilelor, părți, și materiale.
  • Configurarea de control al traficului.
  • Exercită alte atribuții conexe, după caz.
  • inspectează, Îndepărtează, și reparații semnal de control și echipamentele auxiliare, cum ar fi controlorii de trafic de semnal, dulapuri, vehicule și pietonale ansambluri cap, lumini și circuite.
  • diagnozele defecțiuni.
  • Reglează, reparații, înlocuiește, sau modifică electrice, Componente electronice și mecanice, controlere, relee, întrerupătoare, siguranțe, cronometre și alte părți.
  • Asistă în proiectarea și realizarea de echipamente de testare speciale pentru testarea magazin de componente electronice.
  • Investighează plângerile și rapoartele de trafic de semnal defecțiunilor.
  • Identifică și reparații circuite de sârmă.
  • Asistă în proiectarea de circuite și sisteme electrice pentru semnale de trafic.
  • Inspectează lucrările contractori în timpul construcției și după finalizarea.
  • Monitoare și programe de controlere de semnal de trafic și face ajustările necesare.
  • Asistă în pregătirea planurilor și specificații pentru proiecte de semnal.
  • Vopsele pe baza de componente de trafic și standarde de semnal.
  • inspectează, elimină și se instalează baterii și baterie de rezervă echipamente.
  • Reglează și implementează trafic parametri de sincronizare a semnalului.
  • Menține înregistrările de lucru exacte; comenzi consumabile, părți, și materiale.
  • Înființează de control al traficului.
  • Oferă îndrumare și orientare ucenic personalului de nivel.
  • Efectuează alte drepturi conexe conform cerințelor.
  • Gardă taxei necesare.

Despre superadmin

un comentariu

  1. Pingback: ViveLab

lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *