Acasă / Fără categorie / Asistenți anestezist Descrierea postului / Obligația de probă și Roluri

Asistenți anestezist Descrierea postului / Obligația de probă și Roluri

Assist anestezisti in operațiile de anestezie în ceea ce privește tehnicile chirurgicale și nechirurgicale. Observați reputația pacientului si de ingrijire de aprovizionare, care este pacient în timpul procedurii chirurgicale.

Abilități profesionale nevoie
  • Examinați opțiunea de produse de camere care funcționează, medicamente, și gazele.
  • Să fie implicate în cursuri, seminarii, sau preocupări suplimentare care sunt profesionale pentru a menține actualizate a inovațiilor în anesteziologie.
  • Dă o intervenție chirurgicală de gestionare a cailor respiratorii, inclusiv intubație traheală sau serviciu.
  • React la scenarii de urgență prin acordarea de resuscitare cardiopulmonara (CPR), sprijin de viață inima fundamentală (BLS), lifesupport cardiacă avansată (ACL-uri), sau pediatrie avansate de susținere a vieții (PRIETENI).
  • Pre-test și adapteze metodele de transport de anestezie și ceasuri de mână.
  • Oferta de supraveghere, predare clinice sau de coaching pentru lucrători în locuri cum ar fi, de exemplu, practicile de anestezie.
  • Adunați încercări sau tipuri pentru screening-ul, care este analiza.
  • Adunați și să raporteze clientsâ pre- trecuturi de sănătate.
  • Monitorizeze și să raporteze individualsI avans în timpul perioadei de anestezie-submit.
  • Ghid anestezisti în monitorizarea persoanelor, inclusiv electrocardiogramă (EKG), presiunea arterială directă, presiunii venoase centrale, gaz de sânge arterial, hematocritului, sau descrierea de rutină a căldurii, respiraţie, presiune a corpului și a ritmului cardiac.
  • Ajuta la furnizarea de strategii sofisticate de susținere a vieții, inclusiv aceste tratamente care utilizează intra sau de înaltă frecvență de ventilație -arterial echipamente de sprijin cardio.
  • Făcând metode de anestezie, cum ar fi, de exemplu, spinarii si tratamente epidurale ajuta anestezisti,.
  • Ajuta cu utilizarea eficientă a tehnicilor de urmărire, cum ar fi investigarea și potențiale spectrale artera pulmonară cateterism.
  • Render corpului, bunuri de sânge, sau lichide loiali.
  • Administra nivelurile de anestezie în timpul metodelor.
  • Dispensați anestezic , adjuvant, sau echipamente de medicamente sub cursul unui anestezist.

Acțiuni Cariera calificare
  • Reading Exemple Comprehension-și propoziții compuse comprehensiune în documente legate de muncă.
  • Activ-Ascultare-Prezentarea întreaga conștientizare a ceea ce spun alți, având timp pentru a realiza lucrurile fiind construit, probleme ca fiind potrivit intrebandu, și nu Fermecatoare uneori greșite.
  • Conversând-producătoare scrise cu succes în jos, după caz, pentru nevoile publicului.
  • Chatul-Vorbind cu alții pentru a menționa în mod eficient fapte.
  • Aritmetica Utilizarea matematica pentru a rezolva problemele.
  • -Știință folosind tehnici și orientări științifice pentru a rezolva dificultățile.
  • Critică judecată Angajarea gândire și raționament să recunoască slăbiciunile și talentele de abordări, idei sau răspunsuri alternative la dilemele.
  • Active-Learning-Cunoscând semnificația de noi detalii pentru ambele viitoare și de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor existente.
  • Strategii Neutilizarea de învățare și cules de practici și procese potrivite pentru situația teachingORtutorial atunci când studiază sau instruirea produse proaspete.
  • Verificarea-Verificarea / Evaluarea funcționalității de tine, persoane suplimentare, sau organizații ia în considerare măsuri corective sau pentru a crea îmbunătățiri.
  • Tendințe sociale receptivitatea-Cunoașterea othersI și înțelegerea de ce reacționează așa cum o fac.
  • Dexteritatea-Alterarea acțiuni în ceea ce privește comportamentul othersI.
  • -Cersitul Persuasion alții să schimbe acțiunile sau mintea lor.
  • Soluționarea-Noțiuni de bază pe alții împreună și încercarea de a reconcilia variații.
  • Training-Coaching alții exact cum să facă ceva.
  • Firma Orientare-activ care caută metode pentru a permite persoanelor fizice.
  • Rezolvare a problemelor complexe-Identificarea problemelor complicate și criticarea informații legate ia în considerare și să producă alternative și să pună în aplicare măsuri corective.
  • Specificații Element Operațiuni Analiza-inspectează și cerințe pentru a face un aspect.
  • Instrumente de inginerie de proiectare oscilanți sau de a face și de inginerie pentru a oferi nevoile individuale.
  • Unelte și echipamente de sortare necesară pentru a face o sarcină Selectarea echipamentului-Decide.
  • cabluri-Instalarea în rate, produse, unelte, sau pachete pentru a îndeplini în general cerințele.
  • Coding-Compunerea programe de calculator pentru utilizări care sunt numeroase.
  • Operațiunea de urmărire poate fi observată indicatori cadrane, sau semnale suplimentare semnale pentru a asigura o mașină funcționează corect.
  • Funcționare și mâner-manipulare funcții de dispozitive sau tehnici.
  • Echipament de întreținere-service Executare de rutină pe dispozitive și identificarea atunci când.
  • Depanarea-Determinarea motive pentru gestionarea gafe și alegerea cum să procedeze cu privire la oricare din ea.
  • sisteme sau produse care utilizează resursele necesare pentru fixare-Reparare.
  • Examinarea Controlul calității-
  • Pronunțându și luarea deciziilor-Luând în considerare cheltuielile generale și beneficiile acțiunilor care sunt potențial pentru a găsi unul care este cel mai adecvat.
  • Sisteme de analiză-un proces de modul în care decide trebuie să efectueze și modul în care schimbările în operațiunile, afectiuni, și, de asemenea, mediul înconjurător poate afecta efectele.
  • acțiuni sau simptome ale performanței sistemului și în conformitate cu obiectivele mașinii Metode de evaluare Determinarea-, măsurile necesare pentru a consolida sau funcționalitatea dreapta.
  • Managementul timpului de control al altora’ ocazie și moment de personal cuiva.
  • Supravegherea Banilor Determinarea modului de dolari vor fi folosite pentru a avea sarcina de îndeplinit, și de vânzări în ceea ce privește aceste costuri.
  • Supravegherea produsului metode Dobândirea și de a vedea spre adecvat utilizarea echipamentelor, facilităţi, și produsele necesare în mod serios pentru a face anumite lucrări.
  • Supravegherea personalului Resurse-Motivarea, clădire, și direcționarea persoanelor în care acestea funcționează, distinge cele mai eficiente pentru persoanele de muncă.
Educație calificare Calificarea de cunoștințe
  • Masterat
  • Diploma de liceu (sau GED sau High-School echivalenŃă Certificate)
  • Nici unul
Cariera abilități de management Preconditii
  • AchievementsORAttempt – 92.61%
  • Tenacitate – 88.41%
  • Inițiativă – 92.94%
  • Autoritate – 91.87%
  • Cooperare – 93.33%
  • Vă faceți griji cu privire la alții – 94.13%
  • Poziționarea culturală – 89.13%
  • Autocontrol – 94.18%
  • Stresul Prag – 98.40%
  • AdaptabilityORFreedom – 92.42%
  • dependabilitate – 96.40%
  • Focus pe adâncime – 99.60%
  • Etică – 97.00%
  • libertate – 91.25%
  • Dezvoltare – 87.17%
  • Gandire analitica – 90.63%

Despre Jacob

Verificați, de asemenea

Makers model, Wood Descrierea postului / Roluri și Exemplu de responsabilitate

Asamblarea gama de dimensiuni si lemn modele exacte ale elementelor. Include angajații loft și Lure din lemn …

lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *