Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Операторите единица услуга, Нафта, гас, И рударство Опис на работата / Обврска на примерокот и задачи

Операторите единица услуга, Нафта, гас, И рударство Опис на работата / Обврска на примерокот и задачи

Функција опрема за подобрување на протокот на масти од правење бунари или дури и да ги отстрани фатени цевка, домување, опрема, или различни пречки од истражување бунари. Исто така може да се изврши споредливи компании во операциите за пребарување истражување. Содржи специјалисти рибарска ресурси.

Кариера вештини Квалификација
 • Побарајте совет од другите за да се соберат информации за канал или софтвер стилови или покрстата ситуации во бунари.
 • Камион кој генерира -mounted производи на добро сајтови.
 • Распоредување на сила-управуваат единици врз wellheads.
 • handtools се, користи од страна на канап жици преку дигалка Чекреци.
 • Изведување испраќа кои поминуваат вода, нафта, или различни течности преку бунари за да се ослободи од кал или дополнителни материјали спречување freeflow маслото.
 • Блискиот и блиски не-повеќе во употреба бунари.
 • прилагодувања работа што го подигнете derricks или нивоа апаратури.
 • Прилика, користи ресурси, или да се подготвува извештаи за извршените услуги се очекува, за барања за плаќање.
 • Одбери спортски риболов практики или средства за отстранување на пречки како што се на пример облоги, разби домување, дисплеи, или вежбање цевка.
 • Преведете инструмент читања да се утврди нивото на опструкција на.
 • Одржување и оствари испитувања на безбедноста на ресурси и производи.
 • Барај на интернет, кружни ресторани, или различни производи да се најде погрешна бизниси или невообичаено убаво заболувања.
 • Непосредна истражување екипи извршување на активности како што се на пример копајќи низ заглавени пречки, или уредување и се приклучи цевка, примена на тежини за да се вежба цевки.
 • Перфорираат страните или ефективно црева од бушотините има експлозивни полнења.
 • Функција специфични производи за да се ослободи од препреки со поддршка- сечење цевки од страна на испарливи активност или супстанција или надолу.
 • Студија неупотреблив бунари за да дознаете активности за да стане се преземат за да се зголеми соодветно услови.
 • Место опрема дијагноза во бунари со користење на препреки.
 • Работи што треба да дознаете и нивоа на супстанции кои се генерирани или откривање од страна набљудуваат звук бран.
 • Користат зелени технологии или практики, вклучувајќи го и користењето на намотан цевки, трим- хидраулични распадне, хоризонтално дупчење, техники за дупчење јаз.

Потерница работа треба
 • Читање на знаење разбирање напишани содржина и реченици во работата на документи кои се поврзани со.
 • Активно слушање, на она што другите луѓе се велејќи даваат вкупно внимание,, има време за вас да се реализира се создадени детали, поставување прашања како точни, и да не го прекинувате на прилики кои се неправилно.
 • Производство-отпишани како соодветни за потребите на публиката зборува ефикасно,.
 • Комуникација-Разговорот со другите да ги споделат факти напор.
 • Аритметички-Користење на математика за решавање на проблемите.
 • Технологија Користење на научни упатства и методи за да го надминете тешкотиите.
 • Criticalthinking-Користење на логика и мислев да утврдат предностите и недостатоците на патишта, резултати или замена лекови за тешкотиите.
 • Активни-Учење-Познавање на придобивките од фактите што е ново за секоја последните и идни решавање на проблемите и донесување одлуки.
 • Методи на учење-Избор и примена на настава / туториал практики и процеси соодветни за проблем при совладување или инструкции нови работи.
 • Проверка-CheckingANDAssessing резултат на претпријатијата, други луѓе, или себе си да се создаде подобрувања или да преземе корективни чекори.
 • Социјална Perceptiveness-се свесни за другите’ тенденции и разбирање зошто тие реагираат како што го прават.
 • Умешност-менување на активностите во однос на othersI активности.
 • Вешто да го убедувам-молат другите да ги подобрат своите умови или однесување.
 • Преговори за земање други колективно и бара да се помират разликите.
 • Едукација-наставата другите како да се преземе акција.
 • Сервисна ориентација, активно се обидува да се најдат начини да им помогне на луѓето.
 • Комплекс на решавање на проблемите-Разлика сложени прашања и истражување поврзани информации се испита и да се произведе опции и алтернативи се применуваат.
 • Операциони истражувања разгледување барања објект и сака да се направи дизајн.
 • Технологија Дизајн технологија да функционира создавање или усогласување на барањата на потрошувачите и уреди.
 • Опрема селекција-Утврдување на вид на опрема и алатки потребни за да се изврши една задача.
 • Инсталирање-инсталирање на програми, машини, каблирање, или опрема за да се задоволат барањата.
 • Кодирање-издавачката компјутерски апликации за употреба, кои се многубројни.
 • Операција Следење Недеремено бирање, мерачи, или дополнителни индикации за да бидете сигурни дека постои машина работи правилно.
 • Постапка и контрола-управување со процедури на програми или производи.
 • Опрема Одржување-вршење на рутински сервисирање на производи и идентификација кога.
 • Смена на проблеми-Идентификување фактори грешки што се работи и да одлучат што да се направи во врска со тоа.
 • Враќање на местење модели и методи за користење на опрема кои се избрани.
 • Контрола на квалитет Анализа-вршење на тестови и испитувања на стоки, услуги, или процедури за да се оцени функционалност или одличен.
 • Расудување и одлучување, земајќи ги во предвид релативните трошоци и големи работи за чекорите кои се можни да го изберат најсоодветен еден.
 • Системи за анализа-Идентификување на начин промени во амбиент, процедури, а исто така и заболувања ќе влијаат бенефиции и како метод мора да работи.
 • Методи на евалуација-Разлика дејства или индикации на перформанси и во однос на целите на машина, дејствијата имал потреба да ја зголемите или точни ефикасност.
 • Управување со времето-Управување со лични повод и исто така и другите’ повод една.
 • Работењето на финансиските ресурси-одредувањето на тоа колку пари се случува да се користи за да се врши на работното место, и продажба во однос на овие сметки.
 • Менаџмент на супстанции Методи за примање и гледање за идеален употреба на производите на претпријатија, материјали и материјали потребни за да се направи особено работат.
 • Управата на Генералштабот ресурси воспоставување охрабрувачки, и насочување на поединци, како тие работат, одредување на најдобрите лица за задача.
квалификации за обука треба знаење
 • Висока Ниво на училиште (или GED или Високи School еквивалентност сертификат)
 • Значително помалку од високото Диплома
 • Повеќе од 1 год, до неколку години, вклучувајќи и,
Работа команда вештини треба
 • AccomplishmentANDAttempt – 94.55%
 • определување – 92.38%
 • напор – 93.57%
 • управување со – 88.03%
 • соработка – 84.01%
 • Прашање за другите – 77.45%
 • социјална Усогласување – 91.56%
 • Самоконтрола – 90.97%
 • толеранција на притисокот – 92.16%
 • CustomizationANDFreedom – 94.72%
 • доверба – 96.14%
 • Свеста за шоу – 89.78%
 • сила – 79.64%
 • слобода – 92.57%
 • иновации – 84.56%
 • размислување – 84.75%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

3 коментари

 1. Thanks designed for sharing such a nice idea, article is fastidious, thats why i have read it fully

 2. Excellent web site you’ve got here.. It’s difficult to find high quality writing
  like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you!
  Take care!!

 3. Not if you want to play games. Tap My apps & игри.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *