Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Барања за осигурување службеници Опис на работата / Задачи и должност Шаблон

Барања за осигурување службеници Опис на работата / Задачи и должност Шаблон

Се добијат податоци од осигуреникот или е даден на поединци во врска со намера за одлучување тврдат имаат осигурување превозникот.

Работни вештини Предуслов
 • Критика полиса за осигурување за да дознаете за осигурување.
 • Направете поврзани датотеки или осигурување државата видови и оценка на овие во врска со комплетноста.
 • Даде поддршка на корисниците, како што се ограничени насоки за продолжување со барањата и препораките на авто поправка услуги или заедница техничари.
 • Координира и помагаат сеопфатна работното место или фабрика документи, користење на компјутери, за да влезат во, влез, побара или добивање на знаење.
 • Член или поправете информации да се тврди документ.
 • Пренос на барањата за надомест или истражување, која е дополнително.
 • Контактирајте со други или заштитени вклучени луѓе да се здобијат со информации дека е изгубена.
 • Проценка број од патентното барање.
 • Фактите се бара од страна влегува во складиштето програми.
 • Плаќаат мали побарувања.
 • Вработуваат програми осигурување резултат.

Потерница работа треба
 • Читање на знаење Знаејќи линии и составен фрази во работните досиеја кои се поврзани со.
 • Активно слушање снабдување целиот свест за она што другите луѓе се велејќи дека во моментов, преземање на време и енергија да го признае предмети се создава, поставување прашања како што е соодветно, наместо на задушување наврати дека се во ред.
 • Пишување-Зборувајќи успешно на хартија како што доликува на потребите на публиката.
 • Зборувајќи-Разговорот со други за да се спомене факти напор.
 • Математика-Примена на математика за решавање на прашањата.
 • Научно-Користење на техники и технолошки насоки за решавање на прашањата.
 • Критичко размислување-Примена на размислување и размислување за да се признаваат придобивките и слабостите на наодите, избор лекови или пристапи на прашањата.
 • Активно учење, разбирање на последиците од нови детали во врска со секој најновите и претстојните решавање на проблеми и донесување одлуки.
 • Учење Техники-Избор и употреба на instructionANDinstructional техники и процедури во право за проблемот кога разбирање или инструкции свежо фактори.
 • Мониторинг-CheckingORDiscovering ефикасноста на себе, дополнителни луѓе, или бизниси да се создаде подобрувања или преземање корективни акции.
 • Социјална Perceptiveness сезнаен другите’ тенденции и да знаат зошто тие реагираат додека тоа го прават.
 • Координација-менување на активностите во однос на othersI активности.
 • -Молат другите да ги подобрат нивните интелекти или однесување.
 • Дискусија земање други заедно и бара да се помират варијации.
 • Инструкции настава други само како да се направи потег.
 • Компанијата Ориентација-сесрдно го бараат методи за поддршка на луѓе.
 • Напредно решавање на проблемот-Разлика комплицирано тешкотии и прегледување поврзани информации се спроведе опции и да произведува и да се оцени алтернативи.
 • Процедури Истражување оглед стока предуслови и сака да се направи дизајн.
 • Инженеринг дизајн инжинерство или имаат опрема и технологија за да понуди потреби лице.
 • Опрема селекција-Утврдување алатки и вид на опрема е потребно за да се направи една работа.
 • Инсталирање-инсталирање на кабли, модели, алатки, или пакети за да се сретне барања.
 • Развој за производство на компјутерски апликации во врска со голем број апликации.
 • Операции за следење-Гледајќи копчиња, мерачи, или други знаци да бидат сигурни дека уредот е во моментов функционира ефикасно.
 • Операција и управување со контролирање на работењето на техники и алатки.
 • Одржување Остварување на одржување што е рутина на опрема и одлучува кога и каков вид на одржување е потребно.
 • Смена на проблеми-Идентификување на причините за оперативни грешки и да одлучат што да направи во врска со тоа.
 • Поправка-Враќање методи или производи, со користење на основни алатки.
 • Контрола на квалитетот на истражување извршување испити и проценки на производи, даватели, или техники за да им суди на ефикасноста или одличен.
 • Види и донесување на одлуки, земајќи ги во предвид придобивките и во однос на обвиненијата за активности кои се веројатно да изберете оној кој е најсоодветен.
 • Анализа-Идентификување колку корекции во животната средина, бизниси, заедно со околностите ќе влијае на бенефиции и како метод треба да работат.
 • Системи за оценување-Разлика постапки или индикатори на перформансите на системот, како и однесувањето имал потреба да ја зголемите или правилно извршување, во согласност со целите на машината.
 • Време-менаџмент-управување со повод на другите и, исто така, е еден момент.
 • Администрација на штедно-Идентификување колку средства ќе се инвестираат за да имаат направено на работа, и продажба во однос на овие надоместоци.
 • Управување на производот Извори примање и гледање за правилно користење на претпријатија опрема, материјали и материјали потребни за да сериозно да се направи одредена функција.
 • Надзор на работниците по ресурси Инспиративна, утврдување, и насочување на поединци, како тие работат, идентификување на врвот поединци за кариера.
квалификации за обука искуство Потреба
 • Средно образование (или GED или Високи School Еквивалентност сертификација)
 • Диплома Поврзете се (или други износот 2-год)
 • Многу колеџ програми
 • Повеќе од 1 година, upto неколку години, вклучувајќи и
Задача команда вештини Квалификација
 • AchievementsANDWork – 92.64%
 • издржливост – 91.75%
 • мотивација – 93.15%
 • контрола – 87.50%
 • соработка – 94.73%
 • Загриженост во врска со другите – 92.51%
 • културни Direction – 88.57%
 • Самоконтрола – 95.25%
 • толеранција на притисокот – 94.52%
 • Разноврсност / Флексибилност – 92.73%
 • доверба – 94.47%
 • Свеста за шоу – 96.57%
 • етика – 93.56%
 • слобода – 95.34%
 • пронајдокот – 89.63%
 • размислување – 86.35%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

3 коментари

 1. I’m really impressed with your writing talents as smartly aas with the format in your weblog.

  Is that this a paid subject matter or did you modify it
  себе? Anyway stay uup the excellent quality
  writing, it’s rare to look a great weblog like this one nowadays..

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *