Ударни вести
Насловна / Useful articles / Како да се слуша на аудио Qawwali исто како SoundCloud ?

Како да се слуша на аудио Qawwali исто како SoundCloud ?

Со повеќе од илјада од стан на располагање во играта на Google и разни други платформа, тоа е многу тешко да се најде вистинскиот стан кој обезбедува суфи qawwali без досадни реклами .

неодамна SufiSama.com го промовираше апликација која дава најдоброто од khankhahi qawwali и NAAT со супер кориснички интерфејс без реклами .

Тие имаат повеќе од 5100 tracks uploaded by users categorized in correctly order to listen then with ease same like soundcloud approach where user upload the tracks and share the music .

 

Оние кој сака уметник како Nustrat Фатех Али Кан , браќа Сабри , Азиз Miyan , Mohammad Owais Raza QadriQari Rizwan KhanFarhan QadriUstad Qawal Bahauddin etc. треба да се обиде овој стан .

 

За Јаков

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *