Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Игри на среќа Промена Лица И Бут Касиери Опис на работата / Функции и Шаблон одговорност

Игри на среќа Промена Лица И Бут Касиери Опис на работата / Функции и Шаблон одговорност

готовина размена, Жетони, и чипс за customersâ долари. Може да се издаде потпис на купувачот на сметката и исплати. Може да се смета и оданочување пари во фиоки, или работат на кабини на местото на слот машина и снабдување со пари банката да се смени луѓе од почетокот на потег.

Кариера вештини треба
 • Зависи долари и даночни средства фиоки.
 • Одржување на соодветна евиденција за купување усогласувања, сорти овластување, и фискалната размена.
 • трампа кредит, и казино чипови, и да се создаде прилагоди за купувачите.
 • Слушајте ги победниците за ѕвона џекпот алармирање и проблемот исплати.
 • Чувајте одгледувачницата заштита во согласност со принципите на.
 • Повторно обединување на информирањето на договори за стабилноста публикации.
 • Работното каде што може да се најде слот-машини и проверка на регионот кој е доделен на казино кат.
 • Стекнување clientsâ потписи на сметки кога исплата надмине вкупниот износ во слот-машина.
 • Понуда игри чипови, билети за покровителите на другите вработени за препродажба, или да патрони, или токени.
 • Одредување учесниците се стекнаа или неоправдан од страна на способност на чипови.
 • Украсуваат со пари-банка од почетокот на секој трансфер да се трансформира луѓе.
 • Земе кредит апликации и да се провери кредитната референци за снабдување испита-cashing прифаќање или дури и да се воспостави куќа кредитни сметки.
 • Изврши како што се на пример расчистување кеш метеж, мали поправки на slotmachines.

Кариера Потерница нужност
 • Читање со разбирање сезнаен подготвени реченици и линии во документите поврзани со работата.
 • Активно слушање која ви дава целосна свест за она што велат другите луѓе, стекнување на време да се разбере фактори се направени, барајќи прашања како точни, и никогаш не смирувачки во моменти кои се неприфатливи.
 • Издаваштво-На хартија како што е соодветно за потребите на публиката зборува успешно.
 • Говорејќи-Зборувајќи со други за да се пренесе информации ефикасно.
 • Математика-Користење на математика за решавање на проблемите.
 • Научно-користење решенија и контролирани правила за решавање на проблемите.
 • Мислејќи дека е критична-Примена на причина и причини да се признаваат придобивките и недостатоците на резултатите, алтернативна алтернативните пристапи за проблеми.
 • значење активно учење-Разбирањето свежи информации во врска со секоја сегашноста и иднината решавање на проблеми и донесување одлуки.
 • Учење пристапи-Избор и употреба на trainingORinstructional пристапи и процеси соодветна за ситуацијата кога ќе студираат или настава поени кои се нови.
 • Проверка-мониторинг / Откривање на ефикасноста на самиот себе, луѓе кои се дополнителни, или компании да направат подобрувања или сметаат корективни чекори.
 • Социјална Perceptiveness-Свесни за другите’ реакции зошто тие одговори, бидејќи тие се направи и разбирањето.
 • Контрола Прилагодување активности во однос на othersI чекори.
 • Убедување-убеди другите да го подобрат однесувањето или нивните интелекти.
 • Населба земање други заедно и бара да се помират варијации.
 • Инструкции-едукација на другите HOWTO направи потег.
 • Сервисна ориентација-Позитивно бараат стратегии за да им помогне на луѓето.
 • Напредно решавање на проблемите-Утврдување напредни дилеми и преглед на информации кои се поврзани со оцени и да се изгради алтернативи и да ги применуваат решенија.
 • Операции Евалуација-инспектор за потребите и решение предуслови да се создаде стил.
 • Технологија Дизајн технологија да функционира индивидуални и воспоставување алатки или генерирање на желби.
 • Алатки Избор-Утврдување алатки и вид на опрема е потребно за да се направи задача.
 • Рата-Инсталирање на опрема, машини, жици, или програми за генерално ги исполнуваат карактеристики.
 • Програмирање пишување компјутерски пакети за различни намени.
 • Операција за следење на гледање копчиња, проценки, или различни знаци за да се обезбеди опрема е работи правилно.
 • Функционирање и управување, спречување на функциите на производи или системи.
 • Одржување-вршење на одржување што е рутина на производи и одредување кога и каков вид на одржување станува неопходно.
 • Донесување на одлука за смена на проблеми, причините за оперативни грешки и изборот како да продолжи во врска со било кој од неа.
 • Враќање на местење уреди или методи за користење на опремата што се бара.
 • Контрола на квалитет Испитување-вршење на тестирање и испитување на предмети, услуги, или процедури за да се оцени квалитетот и ефикасноста.
 • Преглед и одлучување, Со оглед на компаративните цени и предности на активности кои, најверојатно, ќе го изберат најсоодветен еден.
 • Анализа-Идентификување колку подобрувања во амбиент, операции, и услови ќе влијаат врз резултатите и каков вид на техника треба да се изврши.
 • Методи за анализа-Идентификување методи или сигнали на перформанси заедно со соодветна или активностите кои се потребни за зајакнување на функционалноста, во однос на целите на системот.
 • Timemanagement-Управување со личниот повод и исто така и другите’ период.
 • Работењето на пари-Донесување на одлука за колку долари ќе бидат инвестирани за да се здобијат со задача заврши, и сметководство за овие трошоци.
 • Работењето на супстанции ресурси-Стекнување и откривање кон идеалот употреба на опрема услуги, компоненти и материјали потребни за да се направи одредена функција.
 • Операции на работници ресурси-стимулирачки, развој, и со цел луѓе и како тие работат, осветлувањето на врвни луѓе за вашето занимање.
Потребно образование искуство Потребно
 • Високи средно образование (или GED или Високи School еквивалентност сертификат)
 • Помалку од високо образование
 • Многу училишни програми
 • Никој
Управување со Задача вештини Потребно
 • AchievementsORWork – 88.08%
 • определување – 87.05%
 • напор – 87.08%
 • контрола – 87.27%
 • помош – 89.96%
 • Се грижи за другите – 88.32%
 • социјална Усогласување – 86.73%
 • Самоконтрола – 92.31%
 • Праг притисок – 89.33%
 • VersatilityANDFlexibility – 89.84%
 • условени – 93.58%
 • Свеста на Детали – 91.95%
 • Доверливост – 88.67%
 • слобода – 84.99%
 • унапредување – 86.97%
 • аналитичко размислување – 87.80%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

7 коментари

 1. Јас го посетив многу сајтови, но квалитет на аудио за аудио песни кои постојат на овој веб-сајт е всушност врвен. https://kasino.vin/home/ace333/51-ace333

 2. Заемот бара од тебе? Ова е можност за оние кои имаат финансиски проблеми и на оние кои имаат потреба од пари, тие се подигне во нивните животи, ние позајмени многу прифатлива каматна стапка, ние заем на сите видови на надворешниот долг, бизнис кредит, медицински заем, станбениот кредит, студентски кредит, итн. за да им помогне на нацијата од финансиски стрес. Информации за претпријатието: Плутон КРЕДИТ ФИНАНСИИ ДОМА. Контакт со нас денес
  E-mail адреса за да добијат финансиска помош: [email protected]
  Whatsapp: +18474539904

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *