Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Фарм Опрема механика и сервисери Опис на работата / Работа и дефиниција Обврска

Фарм Опрема механика и сервисери Опис на работата / Работа и дефиниција Обврска

место, се регулира, поправите, или надградба на возила и земјоделски машини, како на пример камиони, жетварите производи, и наводнување методи.

Работни вештини Квалификација
 • Информации за датотека за поправки произведуваат и делови кои се користат.
 • Состави производи и опрема врати што се извршуваат, операција тестирање и промени кои се произведуваат од витално значење.
 • задржи, врати, и реновирање на земјоделска опрема, како што се на пример автобуси, жетварите, и методи за чистење.
 • Студија и мелодија во алатки, прочитате сметки испитување, и да се состане со клиенти да ги анализираат и да се најде дефекти.
 • Уништат дефект производи за врати, користење на рака-алатки.
 • Ги тестираат и да го замени жици и моќ елементи, вработување на проверка метри, производи за кои е лемење, и handtools.
 • Врати или да го замени оштетен компоненти, земјоделство, примена handtools и дрво уреди, стругови, заварување уреди или пили.
 • Јасни и парчиња кои се Подмачкувајте.
 • Победи или надградба на апликации.
 • Земете возила да се алати и опрема во однос на сајт поправка на опрема што е голем.
 • Се произведат нови метални елементи, вработување стругови мотор, вежба притиска, а исто така и други методи за уредот.
 • Одредување плаќања според повод работа, извештајот на поправките направени, и вработени области.
 • Планината и да ја поправите молк, градина чистење, и методи.
 • Поправи криви или искинале sheetmetal.

Работа Опции нужност
 • Читање на знаење Разбирањето подготвени реченици и параграфи во работата на документи кои се поврзани со.
 • Активно слушање, на она што другите луѓе тврдат обезбедување на целосно внимание,, добивање на време за да ги реализира сите работи се гради, поставување прашања како што е соодветно, а не задушување на несоодветна прилики.
 • Производство-Зборувајќи ефикасно на хартија како што доликува на желби на пазарот.
 • Говорејќи-Зборувајќи со други да се спомене успешно информации.
 • Аритметички-Користење на математика за да го надминете прашања.
 • Научно-Користење на решенија и медицински принципи за решавање на проблеми.
 • Критичко размислување-Вработување расудување и причини на самото место на предностите и слабостите на алтернативни решенија, идеи и начини на прашањата.
 • Активни-Учење разбирање на придобивките од свежи податоци за сегашните и потенцијалните решавање на проблемите и донесување одлуки.
 • Методи на учење-подигање и користење на educationANDeducational практики и процеси во право за конкретната ситуација инструкции или кога ќе студираат нови прашања.
 • Следење-OverseeingANDDetermining извршување на себе, луѓе кои се дополнителни, или бизниси да се генерираат достигнувања или сметаат помошни акција.
 • Perceptiveness социјална благосостојба не се свесни за одговори othersI како што го прават тоа зошто тие реагираат и разбирањето.
 • Контрола Прилагодување активности во однос на дејствијата othersI.
 • Маркетинг-молат другите да ја смени активности или нивните умови.
 • Населба земање други заедно и се обидува да се помири варијации.
 • Инструкции-инструкции други HOWTO направи нешто.
 • Услуги Ориентација-Позитивно се обидува да најде начини за поддршка на луѓе.
 • Комплекс Решавање на проблеми-Утврдување на сложени проблеми и critiquing поврзани податоци спроведување одговори и да се развие и да се разгледа селекции.
 • Процедури Анализа-анализа на потребите и спецификациите решение да се направи распоред.
 • Технологија Дизајн-Инженеринг да им понуди на потрошувачите и создавање или создавање опрема бара.
 • Опрема селекција-Идентификување вид на алатки и опрема имал потреба да се изврши една задача.
 • Инсталирање-инсталирање на модели, уреди, жици, или пакети да ги исполни спецификациите.
 • Кодирање-создавање на компјутерски апликации во врска со разни причини.
 • Функцијата на мониторинг-Гледајќи повици, мерачи, или различни симптоми за да бидете сигурни дека уредот работи ефикасно.
 • Операции и управување со-спречување на функциите на системи или опрема.
 • Одржување Водење одржување што е рутина на производи и одредување кога и каков вид на сервисирање ќе биде потребно.
 • Смена на проблеми-Идентификување фактори за проблемите со кои се работи и да одлучат како да продолжи во врска со тоа.
 • Поправање-Поправање програми или опрема со користење на инструменти кои се избрани.
 • -Вршење на проверка и преглед на предмети, решенија, или техники за да се оцени квалитетот и ефикасноста.
 • Види и донесување на одлуки-Земајќи ги во предвид придобивките и релативните трошоци на чекори кои се потенцијални да се најде најдобро одговара еден.
 • Анализа-Донесување на одлука за колку промени во околината, функции, заедно со проблеми може да влијае на резултатите и каков вид на техника треба да се изврши.
 • Системи за оценување-Разлика чекори или знаци на перформанси и исто така дејствијата имал потреба да ги подобрат или соодветна ефикасност, во согласност со целите на системот.
 • Управување со времето-Управување со сопствен прилика заедно со другите’ моментот на еден.
 • Работењето на финансиските ресурси, идентификување како долари, најверојатно, ќе бидат потрошени за да го добиете работата која ја извршува, и евиденција во врска со овие сметки.
 • Администрација на супстанции Методи Недеремено и добивање за идеален искористување на ресурсите, претпријатија, и опрема потребни за да се направи одредена работа.
 • Управување со персоналот ресурси-создавање на, стимулирање на, и со цел луѓето додека тие вршат, одредување на најдобрите луѓе за работа.
квалификации за обука искуство Потребно
 • Високи средно училиште ниво (или GED или средно училиште Еквивалентни квалификации)
 • Многу обука колеџ
 • Во текот 1 година, до 2 години, вклучувајќи и,
Работа команда вештини треба
 • SuccessANDWork – 89.80%
 • издржливост – 80.87%
 • Иницијатива – 82.37%
 • команда – 82.08%
 • помош – 90.63%
 • Се грижи за другите – 82.80%
 • културно позиционирање – 72.65%
 • Самоконтрола – 80.81%
 • стресот толеранција – 83.16%
 • CustomizationANDMobility – 80.42%
 • доследност – 95.62%
 • Свеста на Детали – 87.83%
 • Доверливост – 88.94%
 • слобода – 93.43%
 • развој – 81.73%
 • аналитичко размислување – 81.53%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

3 коментари

 1. There are numerous benefits of rug cleaning, not the least of
  which is that it contributes to the wonderful sensation everybody receives
  from strolling barefoot on newly cleaned up carpetings.

  Call today for your individual, specialist carpet cleaning assessment and
  let the professionals reveal you how your home can seem
  new once again via clean carpets.

 2. There are lots of benefits of carpeting cleaning, not
  the least of which is that it contributes to the excellent
  feeling everyone obtains from strolling barefoot on newly
  cleaned carpetings. Call today for your personal, expert carpet cleansing appointment as well as allow the professionals reveal you how
  your house can seem brand-new once again through clean rugs.

 3. Здраво! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My web site looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix this problem.
  If you have any suggestions, please share. With thanks!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *