Ударни вести
Насловна / Electricial|работа на терен / Електричари Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Електричари Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Опис на работно место / Улогите и одговорностите на примерокот

 • Електричар мора да се обезбеди висок квалитет на електрични работа следејќи ги вербални инструкции во врска со потребните поправки и исполнување на целокупната работа проценка и електрични инструкции
 • Инсталирајте и Комисијата за сите видови на електрични жици ефикасно и рентабилно да присуствуваат на жалби на електрична прашања од различни делови
 • План инсталирате поправка Електроинжинерство Генератор опрема за дистрибуција
 • Инсталирајте и Комисијата за сите видови на електрични жици и механичка опрема
 • Присуствува на поплаки од различни делови и извршување на работата на приоритетна основа,
 • Следете превентивниот распоред за одржување на сите машини
 • Инсталирајте и сервис на сите видови на светлината тела
 • Обезбеди поддршка и помош на сите други занаети кога е потребно
 • Да се ​​обезбеди лична безбедност на државен функционер од правилната употреба на алатки опрема и носи опрема за безбедносни додатоци, како обезбедени од страна на компанијата
 • Осигурајте се дека мисијата во режија работа тимови MDW и 4S домаќинство и одржување модули се во место
 • Во согласност со хигиената и безбедноста на правилата и прописите на компанијата
 • На работа ќе вклучи електрични одржување на електричната опрема на компанијата
 • Изложеност на одржување на дискови од суштинско значење
 • Кандидатите треба да имаат најмалку Стручна Диплома краток курс сертификат
 • Инсталација електричари кои ги тестираат и да ја инсталирате на жици системи оган и опрема за безбедност осветлување
 • Тие понекогаш следат архитекти цртежи и или да работат во своите домови или на згради сајтови
 • Електричари одржување кои ги тестираат и одржување на електрична опрема и често работат во трговија или тешка индустрија
 • Производство електричари кои градат сложени електрични и електронски апарати од дијаграми за ожичување
 • Моќ жици db облекување одредување на осветлување одредување на поврзани ДБС smdbs енергија опрема
 • Запознаени со ниска струја инсталација добра способност да чита електрични дијаграми и цртежи carryout електрични инсталации соодветно
 • Врши рутински електрични работа за изградба и реконструирам проекти како на пример инсталирање канал електрични кутии мотори садови префрла светлината тела и влечење кабли
 • Реагира на работните налози за електрични инсталации и поправки
 • Одржува работа евиденција и материјални приходи
 • Врши поврзани со работа и работа доделени како што се бара
 • Знаење вештини и способности Работно познавање на употребата на материјали опрема и процедури кои се користат во електро-трговија
 • Оваа работа бара познавање на опасностите и безбедносни мерки на претпазливост се заеднички за електрични работа
 • Вештина во работата на пикап камион како што се бара од страна на позицијата
 • Способност да аргатуваат за подолг период на време и во сите видови на времето
 • Често се укине алатки и делови со тежина 30-80 lbs
 • Повремено се укине делови со тежина lbs
 • и повеќе од подот до рамо со соработници
 • Ја враќа и заменува калеми и арматури и врши други електрични и некои механички работа во поправка и замена на делови
 • Жици и ќе трае канал на нова градба и rewires постоечките структури како што е покажано
 • Врши привремен жици за специјални настани
 • Врши одржување на електрични релеи и контактори моторни стартери греење единици
 • Користи стандардни и специјални електрични алати и опрема, како Волт одмерувањето амперметри на фактор на моќност и синхроскопи фреквенција метри
 • Се идентификуваат потребните резервни делови дава опис и или дел број добиени од производителите поправка прирачници или каталози и планови
 • Можат да читаат и разбираат електрични шематски планови техничките спецификации скици и вербални инструкции
 • Електричари треба да бидат способни за работа и завршувањето на задачи со минимум надзор

за superadmin

3 коментари

 1. always i used to read smaller content that as well clear their motive, и
  that is also happening with this paragraph which I am reading at this place.

 2. What i don’t understood is actually how you’re not really a lot more neatly-preferred than you might be right now.

  You’re very intelligent. You realize thus significantly in relation to this subject,
  produced me personally believe it from a lot of numerous angles.
  Its like men and women aren’t interested until it’s something to
  do with Woman gaga! Your individual stuffs excellent. At all times take care of it up!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *