Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / готвачи, Краток ред Опис на работата / Функции и одговорност на примерокот

готвачи, Краток ред Опис на работата / Функции и одговорност на примерокот

Направете и готви toorder многу различни храна, кои имаат потреба само брз период првично. Барања се преземени од страна на мај од купувачи и да им понудат на корисниците на маси или шалтери.

Кариера вештини Предуслов
 • Чиста храна подготовка производи, работа локации, и шалтери или табели.
 • Така што предмети се нудат колективно се направи во времето што е иста програма се фокусира на барања,.
 • Скара и пржете храна, како како што се потомци помфрит, и палачинки палачинки.
 • Размислете за нарачки од купувачи и готви состојки наложува подготовка моменти кои се кратки, врз основа на потребите на потрошувачите.
 • BBQ и да хамбургери или дополнителни говедско месо, вклучувајќи ги кременадлите и стекови.
 • Прехрана се, поставени од страна на целосна барања од мебел пареа на јадења и служи купувачи во табели или шалтери.
 • Restock кујна резерви, ротираат прехранбен производ, и време марки и датумот на храната во фрижидер.
 • Изврши подготовка на храна работни места, на пример готвење леб или десерти, правење месо, генерирање на сосови и супи, градежни сендвичи, и подготвување на кафе или чаеви.
 • Постигне нормален расчистување определба во јадењето и дома локации.
 • Купување на нив инвестиција на рамки и обезбедува.
 • Признаваат обврски, и да се создаде трансформира или создади наметне потези што е од витално значење.

Работа Потерница Квалификација
 • Читање на знаење Разбирањето составен содржина и реченици во работата на документи кои се поврзани со.
 • Активно слушање, на она што другите луѓе се велејќи презентирање целиот внимание, преземање на време и енергија да се разбере детали се произведени, прашалник прашања како што е соодветно, и не смирувачки на моменти, кои се несоодветни.
 • Издавачка зборуваат ефективно запишано не како несоодветни за потребите на публиката.
 • Комуницирање-зборува за другите да ги споделат податоци успешно.
 • Аритметички-Примена на аритметички за решавање на прашањата.
 • Истражување Користење на медицински упатства и методи за да го надминете тешкотиите.
 • Мислејќи дека е од суштинско значење-Користење на логика и мислев на самото место на предностите и недостатоците на пристапи, заклучоци или алтернативни алтернативи на проблеми.
 • Активно учење-Познавањето на импликациите на свежи податоци за секој потенцијален и последните решавање на проблеми и донесување одлуки.
 • Пристапи-Учење Вработување и подигање instructionORinstructional техники и соодветни третмани за специфичната ситуација тренинг или кога разбирање на работите кои се свежи.
 • Мониторинг-CheckingORDiscovering извршување на себе, други лица, или компаниите да генерираат подобрувања или сметаат помошни активности.
 • Социјална Perceptiveness-се свесни за othersI реакции и разбирањето зошто тие се однесуваат, бидејќи тие се направи.
 • Умешност-менување на активностите во однос на другите’ мерки.
 • Вешто да го убедувам-Оригинален други активности за да се промени или нивните интелекти.
 • Преговори-Обезбедување на другите колективно и се обидува да се помири варијации.
 • Тренинг-Тренер другите како-да направи потег.
 • Сервисна ориентација, сесрдно се обидува да најде пристапи да им помогне на луѓето.
 • Комплекс за решавање на проблемите-Утврдување напредни дилеми и разгледување на поврзани податоци се оцени и да произведуваат можности и спроведување на лекови.
 • Постапките за евалуација-учење барања објект и бара да се направи распоред.
 • Технологија Дизајн-Генерирање или адаптирање на опрема и инженерство за да се нудат индивидуални потреби.
 • Алатки Избор-Идентификување на вид на опрема и алати имал потреба да се изврши една задача.
 • Инсталација Инсталирање алатки, производи, жици, или планира да се сретне спецификации.
 • Програмирање-Составување на компјутерски апликации, поради причини кои се различни.
 • Операции за следење-Набљудувајќи мерачи, рачки, или други симптоми за да бидете сигурни машина функционира правилно.
 • Операции и управување-Управниот операции на методи или опрема.
 • Одржување Водење рутински одржување на опрема и одредување кога.
 • Донесување на одлука за смена на проблеми, причините за работа грешки и да одлучат како да продолжи во врска со било кој од неа.
 • Поправка местење програми или модели користење на потребните алатки.
 • Контрола на квалитет Истражувања-вршење на прегледи и проверки на предмети, услуги, или процеси со цел да се суди функционалност или одличен.
 • Владејачките и донесување на одлуки, Имајќи го предвид споредливи такси и големите нешта за можната однесување да се најде еден кој е најсоодветен.
 • Системи за анализа-одредувањето на тоа како треба да функционира една програма и како корекција во бизниси, околности, и атмосферата може да влијае на резултатите.
 • Системи за анализа-Утврдување на чекори или индикатори на перформанси и, исто така, активностите кои се потребни сериозно да се зголеми или точни ефикасност, во согласност со целите на системот.
 • Timemanagement-управувањето со другите’ период и oneis своето време.
 • Администрација на штедно-Идентификување колку приход ќе се инвестираат за да имаат работа завршено, и продажба на овие надоместоци.
 • Надзор на материјалните ресурси-Добивање и почитување кон соодветна употреба на претпријатија, уреди, и ресурси потребни за сериозно да се направи одредена работа.
 • Надзор на персонал ресурси воспоставување на туркање, и водечки луѓе, а тие што ги извршуваат, осветлувањето на најдобрите луѓе за тоа занимање.
Потребно образование треба знаење
 • Високи Диплома (или GED или високи средно училиште квалификација Еквивалентност)
 • Помалку од една Ниво на училиште врв
 • Износ врската (или други фаза 2-год)
 • До и вклучувајќи четири недели
Кариера команда вештини Квалификација
 • SuccessORAttempt – 80.00%
 • упорност – 82.50%
 • напор – 79.37%
 • орган – 83.29%
 • соработка – 90.57%
 • Проблем во однос на другите – 80.35%
 • социјална Усогласување – 86.47%
 • Самоконтрола – 83.97%
 • стресот Праг – 79.92%
 • VersatilityORFreedom – 82.46%
 • условени – 90.64%
 • Се фокусира на длабочина – 84.62%
 • искреноста – 81.21%
 • слобода – 78.46%
 • иновации – 73.32%
 • аналитичко размислување – 70.28%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *