Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / монета, вендинг, И забавен машина сервисери и сервисери Опис на работата / Должност Пример И Работа

монета, вендинг, И забавен машина сервисери и сервисери Опис на работата / Должност Пример И Работа

услуги, приклучок, враќање на пари, снек, или забавни машини, вклучувајќи видео игри, крчми кутии или слот машини, или да го адаптирате.

Кариера вештини Потребно
 • Пополнете машини кои користат супстанции, производи, средства, како и други материјали.
 • Води евиденција на предмети наменети и долари собрани.
 • Добие пари и трошоците од производи, подготви сметки, и се помират евиденција со концесионерите.
 • Направи компанијата повикува на цврсто се задржи и да се врати модели.
 • Мерки и врши увид модели за да се утврди причините за неуспесите и да ја поправите мали проблеми, на пример фатени производи или спакувани трошоци.
 • Уредите што се испитување за да се утврди соодветна работа.
 • Контакт поправка вработени кои се или други средства за него за вашиот отстранување на уреди во случаи каде што се потребни поправки, кои се клучни.
 • Јасни и нафта опрема елементи.
 • купување рекорд информативни податоци за видовите или логови, и алармирање дадени на вработените на разликите.
 • Алтер опрема сила карактеристики и термостати.
 • Зачувување на податоци за обновување и зачувување единица.
 • Промена на дисфункцијата на елементи, вклучувајќи ги користи магнетна умот на автоматска опрема епови (АТМ) картички читателите.
 • Промени и враќање на мерки и монета, малопродажба, или забава опрема и промена на дисфункцијата на технички и електрични области, примена страна-алатки, Рачка за лемење, и дијаграми.
 • беа потребни за одржување на апаратот од страна стапите компоненти.
 • расклопување уреди, во согласност со спецификациите и користење на рацете и алат.
 • распореди уреди, со што се бара вода и електрични контакти во согласност со користење на барања.
 • Консултирајте се со жици и книги дијаграми за да се соберат информации имал потреба да поправка на производи.
 • Транспортни модели на веб-сајтови за инсталација.
 • Проценки поправка цена.

Кариера Активности нужност
 • Читање на знаење Познавање создадена казни и казни во врска со работата документи.
 • Активно слушање, Ние нудиме целосна внимание на она што велат другите луѓе-, стекнување на време за вас да се реализира на предмети се гради, се прашувам прашања како точни, и никогаш не задушување на несоодветни моменти.
 • Пишување-Комуницирање успешно на хартија како што е во право за желбите на публиката.
 • Говорејќи-Зборувајќи-за другите да ги споделат информации ефикасно.
 • Математика-Вработување на математика за решавање на проблеми.
 • Научно-Користење на клинички правила и техники за да се поправи прашања.
 • Критичко размислување, користејќи ја пресудата и мисла да препознаваат предностите и слабостите на алтернативни одговори, наоди или методи на дилемите.
 • Активни-Учење Разбирање на придобивките од информации кои се нови за секој претстојните и последните решавање на проблеми и донесување одлуки.
 • Методи на учење-Избор и вработување на coachingORinstructional методи и третмани соодветни на ситуацијата кога ќе студираат или тренерот свежи работи.
 • Проверка-TrackingPEREvaluating извршување на себе, лица кои се дополнителни, или корпорации се преземат корективни чекори или да произведуваат промени.
 • Социјална Perceptiveness сезнаен другите’ тенденции и да знаат зошто тие се однесуваат додека тоа го прават.
 • Координација-менување на активностите во однос на другите’ активности.
 • Маркетинг-убеди другите да го смени однесувањето или нивните мисли.
 • Посредување-Спроведување на другите колективно и се обидува да се помират разликите.
 • Помош-наставата другите како точно да се направи нешто.
 • Сервисна ориентација-активно во потрага по начини за поддршка на лица.
 • Комплекс на решавање на проблемите-Разлика сложени прашања и преглед на податоци кои се поврзани за да се изгради и да се разгледа алтернативи и имплементирање на решенија.
 • Операции Анализа-Анализирајќи бара и спецификации на производи да се направи распоред.
 • Инженеринг Дизајн-Инженеринг за да им помогне на индивидуалните и зграда или создавање опрема бара.
 • Одбирање на брзини-Идентификување на алатки и вид на опрема е потребно за да се направи работата.
 • Инсталација Додавање уреди, производи, каблирање, или апликации за да се исполни карактеристики.
 • Програмирање пишување компјутерски пакети за различни намени.
 • Функција Следење Недеремено различни индикации, повици, или мерачи за да бидете сигурни на опрема е работи соодветно.
 • Функција и Управување со ракување со функции на техники или менувачот.
 • Опрема Одржување Извршување одржување што е рутина на производи и идентификација кога и каков вид на сервисирање ќе биде потребно.
 • Донесување на одлука за смена на проблеми-фактори баговите кои функционираат и изборот кој правец да се обратите за било кој од неа.
 • Враќање на-враќање на опремата или техниките потребни за користење на методи.
 • Контрола на квалитетот Анализа-Извршување тестирање и проценки на стоки, компании, или функции за да се измери функционалност или одличен.
 • Види и донесување на одлуки размислување за придобивките и општите трошоци на мерките кои се веројатно да изберете оној кој е најдобро одговара.
 • Системи за анализа-Одлуката како метод мора да работи и начинот на кој промените во ситуации, операции, и атмосферата може да влијае на бенефиции.
 • Системи за анализа-Идентификување на чекори или сигнали за ефикасноста и, исто така, во однос на целите на системот, чекори имал потреба да се подобри или соодветна ефикасност.
 • Управување со времето за контролирање на oneis лични повод.
 • Менаџмент на штедно-Донесување на одлука за тоа колку е веројатно да биде вложен за да се здобијат со работата која ја извршува пари, и продажба во однос на овие надоместоци.
 • Работењето на супстанции Методи Недеремено и наоѓање на соодветна употреба на претпријатија, брзина, и материјали потребни за да се направи одредена функција.
 • Надзор на работниците ресурси воспоставување охрабрувачки, и водечки личности, бидејќи тие работат, осветлувањето на најдобрите луѓе за окупација.
квалификации за обука искуство Потреба
 • Висока Ниво на училиште (или GED или високи средно училиште Еквивалентност сертификати)
 • Многу обука училиште
 • Никој
Управување со работни вештини Предуслов
 • AccomplishmentANDWork – 88.24%
 • издржливост – 79.81%
 • мотивација – 88.12%
 • лидерство – 88.68%
 • соработка – 89.30%
 • Прашање за другите – 83.92%
 • социјална ориентација – 77.94%
 • Самоконтрола – 83.98%
 • Праг притисок – 88.00%
 • Персоналните / мобилност – 93.64%
 • доверба – 89.34%
 • Внимание на длабочина – 97.59%
 • искреноста – 89.16%
 • слобода – 96.00%
 • креативност – 88.04%
 • размислување – 93.95%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *