Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Забава и рекреација присутните Опис на работата / Задачи и дефиниција одговорност

Забава и рекреација присутните Опис на работата / Задачи и дефиниција одговорност

Спроведе различни приклучи обврски во остварувањето или рекреативен центар. Може да се закаже користење на авантура претпријатија, задржи и да се обезбеди уреди за играчите на спортски настани или рекреативни активности, или работат забава концесии и патувања.

Работни вештини Квалификација
 • Снабдување информации за природните убавини, слободно време селекции.
 • Пријави детали за присуство, приходи, сметки, резервации, или поправете активности.
 • Внимавајте активности да бидете сигурни почитување на третмани и правилата за заштита на, или се организираме за отстранување хулиган клиенти.
 • Обезбеди билети и се акумулираат обвиненија од купувачи.
 • Чувајте ги препорачува на исклучување и итна евакуација процеси.
 • Исчистете ги има основа, автомобили, тури, прегради, објекти, или опрема.
 • Непосредна патрони за летови, столови, или знаменитости.
 • Го продаде и да се обезбеди течности за купувачите.
 • Ракување со машини направи, и за целосно расчистување, се изедначи на области на мраз rinks за рутини, вклучувајќи скејтбординг, безбол, и виткање.
 • Споменува или да се објасни забавен парк дестинации на клиентите за да се привлечат потрошувачите за уживање кое е поинакво и активности.
 • Прикачи обезбеди информации за прикачување производи за да ги, или сигурносни уреди за клиенти.
 • Проверете производи да се најдат на абење и наштети и да изврши минимални поправки, корекции или одговорности одржување вклучувајќи подмачкување компоненти.
 • Испратена, патува, или објасни на користење на физички оперативен gadgets, или дополнителни програмирани уреди во забава места , карневали, или забава паркови.
 • вработи, загриженост спортска опрема и производи, вклучувајќи лизгање костуми, baseballs, чевли боречка, и плажа места, или на пазарот.
 • потврди, се здобијат со, или удар места пред да прифатиме клиенти за да се места како на пример карневали и патувања.
 • Имаат тенденција одмор прегради во паркови или стадиони, доделување на подароци, снимањето на клиентите, и извршување на работни места, како што се на пример извршување игри.
 • Набавка им помогне на потрошувачите се внесува или изнесува ски-лифтови, чамци, или забава вози, или расте или демонтажа на дивиот свет.
 • Распоред на користење на рекреативни објекти, како што се боречка улички, голф игралишта, голф лекции, и софтбол дијаманти.
 • Задржи инвентар на опрема, складирање и пронаоѓање на работи материјали и опрема.

Кариера Опции Предуслов
 • Читање на знаење и разбирање реченици подготвени ставовите во работа поврзана документи.
 • Активно слушање, на она што другите луѓе се велејќи дека дава целосна внимание, стекнување на време за да ги реализира сите работи се гради, прашалник прашања што се соодветни, а не задушување на несоодветни прилики.
 • -Производство на хартија не се несоодветни за потребите на публиката комуникација ефикасно.
 • Разговор-Зборувајќи со други за да се пренесе успешно информации.
 • Аритметички-Користење на математика за да го надминете прашања.
 • Користење на методи на истражување и научни политики за решавање на прашањата.
 • Criticalthinking-Вработување расудување и причина да се идентификуваат предностите и недостатоците на замена одговори, наоди или пристапи на прашањата.
 • Активни-Учење разбирање на придобивките од деталите што е ново во однос на секој потенцијал и последните решавање на проблеми и донесување на одлуки.
 • Стратегии на учење-Избор и употреба на teachingPERtutorial методи и третмани во право за ситуацијата кога мастеринг или наставата нови точки.
 • Мониторинг за следење / Откривање на функционалноста на компании, други луѓе, или себеси да се создаде подобрувања или да преземе корективни мерки.
 • Perceptiveness социјална благосостојба не се свесни за othersI реакции и разбирање на тоа зошто тие се однесуваат како тие.
 • Контрола модифицираат активности во врска со othersI мерки.
 • Маркетинг-ефикасни другите да ја смени навиките или нивните интелекти.
 • Посредување-Обезбедување на другите колективно и се обидува да се помират разликите.
 • Наставно-Тренер другите како да се направи нешто.
 • Сервисна ориентација-Дефинитивно се обидува да најде стратегии за поддршка на лица.
 • Напредно решавање на проблемите-Разликувањето на напредни проблеми и истражување детали кои се поврзани со проценка и да се изгради алтернативи и се применуваат лекови.
 • Операции евалуација испитување на барањата за производот и треба да подготви распоред.
 • Технологија Дизајн Изедначување на брзина или создавање и технологија за да обезбеди индивидуални барања.
 • Опрема селекција-Утврдување алати и опрема во вид потребно сериозно да се направи задача.
 • -Рата Додавање апликации, производи, каблирање, или алатки за да се генерално ги исполни спецификациите.
 • Encoding-пишување компјутерски програми во однос на различни намени.
 • Операции за следење Недеремено повици, проценки, или различни индикации да бидете сигурни дека постои машина во моментов работат правилно.
 • Операции и држачи Контрола на работењето на системи или уреди.
 • Одржување Водење одржување тоа е рутина на уреди и одлучува кога и каков вид на одржување е потребно.
 • Смена на проблеми-Идентификување на причините за управување со баговите и изборот кој правец да се обратите за било кој од неа.
 • Поправање-Враќање на производи или системи за користење на опрема кои се избрани.
 • Контрола на квалитетот Испитување правење тестови и проценки на производи, решенија, или техники да се оцени ефикасноста или одличен.
 • Види и донесување на одлуки, Со оглед на споредливи трошоци и предности на активностите кои се можни да се најде еден кој е најдобро одговара.
 • Анализа-идентификување на она што мора да функционира вид на процесот и како промените во активностите,, проблеми, и животната средина ќе влијае на исходите.
 • Методи за анализа-Идентификување постапки или индикации на перформанси и, исто така, во согласност со целите на уредот, дејствијата имал потреба да се подобри или соодветна ефикасност.
 • Timemanagement-управување со сопствената повод.
 • Управување со финансиските ресурси-Одлуката како средства несомнено ќе се користи за да се здобијат со работа завршено, и продажба на овие надоместоци.
 • Администрација на материјали Средства-Стекнување и доживува кон соодветна употреба на производите, услуги, и уреди потребни сериозно да се одбрани работа.
 • Администрација на вработени ресурси за градење, инспиративна, и покажувајќи лица, како тие функционираат, идентификување на најдобрите поединци за кои кариера.
образование Квалификација Потребно знаење
 • Помалку-од високото Диплома
 • Високи високо образование (или GED или Високи School Еквивалентност сертификација)
 • Ниво Поврзете се (или други две години фаза)
 • Никој
Работа Контрола вештини Потребно
 • Успех / Обид – 89.14%
 • определување – 87.50%
 • Проект – 86.46%
 • лидерство – 84.91%
 • соработка – 90.99%
 • Се грижи за другите – 93.81%
 • културни Порамнување – 84.16%
 • Самоконтрола – 90.95%
 • Праг притисок – 85.05%
 • VersatilityORMobility – 85.68%
 • стабилност – 88.27%
 • Внимание на детали – 84.62%
 • интегритет – 83.74%
 • независност – 83.13%
 • иновации – 83.44%
 • аналитичко размислување – 85.71%

За Јаков

Исто така, проверете

модел Дејци, Дрво Опис на работата / Улогите и одговорностите на примерокот

Соберете спектар целосна големина и дрво точни модели на предмети. Вклучува мансарда вработени и дрвени наведуваш …

еден коментар

 1. We could all become a bit more individual, smart and apply logic to our
  decision making more regularly.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *