Artizanatit Artists Job Përshkrimi / Përgjegjësia e mostrës dhe funksionet

Zhvilluar ose replikuar dorë materiale të bëra në treg dhe të shfaqin duke përdorur një përzgjedhje të taktikave, të tilla si për shembull thurje, saldim, qeramike, dhe needlecraft. Job Skills Qualification Develop objects that are practical or decorative by-hand, punësuar një shumëllojshmëri të strategjive dhe materialeve. Prerje, formë, i aftë, bashkohem, myk, or elsewhere

Lexo më shumë »

Akute Care Infermieret Job Përshkrimi / Duty Template dhe funksionet

Kujdesi i pranishëm avancuar mjekësore duke përdorur situata akute të tilla si për shembull problemet e zemrës, shfryrë sindromi ankth, ose goditje për individët. Mund të kujdesen për para- dhe sufferers post-operative që janë ose të kryejë proceset e trajtimit apo të sofistikuara, invazive diagnostike. Career Skills Requirement Spot persistent or serious conditions that may result in life-threatening

Lexo më shumë »

Floral Designers Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësitë Template

dizajni, minimizoj, dhe organizoni Banojnë, i thatë, ose bouquets sintetike dhe vegjetacioni. Job Skills Qualification Occasion was ideal as well as the day, nga të bisedojë me klientelë në lidhje me çmimin dhe llojin e marrëveshjes, dhe vendi i shpërndarjes. Përgatitja marrëveshje në përputhje me kërkesat e konsumatorëve, duke marr ideal mostër normale plan urbanistik, ose …

Lexo më shumë »

Cytotechnologists Job Përshkrimi / Funksionet dhe Përgjegjësia Template

cen, indet e hulumtimit për të zbuluar dëshmi melanoma, parregullsi junk, si dhe rrethana të tjera patologjike ndjekur kërkesat dhe praktikat e bazuara, dhe mali. Career Skills Prerequisite Analyze abnormalities to be detected by cellular samples within mobile factors and patterns’ ngjyrim, dizajni, apo matje. Shqyrtoni mostra përdorur mikroskopëve të vlerësuar shembull të shkëlqyer. …

Lexo më shumë »

Menders pëlhurë, Përveç Garment Përshkrimi i punës / Llogaridhënia mostër dhe Jobs

lot riparimi, divots të tilla si për blinds të shkallës, fletët dhe tenda. Job Skills Prerequisite Calculate and hem blinds, rroba, dhe trajtimet pëlhurë me dimension, përdorur metoda kasetë. Kryen produktet që janë të thurur për të restitch nyjeve që janë me të meta, qep vrima up, ose shkëmbejnë pjesë të ndryshme të përmbajtjes pëlhurë. Disseminate

Lexo më shumë »

Kuratorët Job Përshkrimi / Duty mostër dhe Detyrat

të sigurojë zgjedhje, të tilla si mostra të kontrolluara të institucioneve apo galerive të tjera, relikeve, objekte tradicionale, apo artwork. Mund të kryejë hetimin Mësimore, ose rutinat e shërbimeve publike të shoqatës organizimit. Career Skills Need Develop and maintain fundamental document, dhe një organizatë është e regjistrimit, katalogimin e programeve -maintaining, punësuar burimet kompjuterike. Present facts in the

Lexo më shumë »

Pipelayers Job Përshkrimi / Rolet dhe Përgjegjësia Template

Vë kanal për rrjeta ujit, dhe stuhi ose sterilizues kanalizime, boshatis. Përmbushur çdo përzierje të përgjegjësive të mëposhtme: Pozicioni tub, Transhete nivelit ose culverts, ose vulë kockat. Job Skills Prerequisite Examine hills for conformance to requirements, përdorur lazer ose nivelet. tuba Adresa me planet apo burime të tjera. Seal joints and

Lexo më shumë »

Ftohjes dhe Pajisje Ngrirja operatorët dhe Tenderët Job Përshkrimi / Duty mostër dhe Jobs

Punojnë ose kanë tendencë veshje, për shembull trishtues dhe sende me dëborë, Çiller, ngrirësit racion, dhe ngrirje tunele, të mallrave të awesome apo ngrirja, ushqimet, plazma e gjakut, dhe komponimet. Career Skills Prerequisite Adjust machine or fridge velocity and air intake to have level and desired reliability of solution. Vlerësimet Monitor presion, termometra ammeters, …

Lexo më shumë »

Brickmasons Dhe Blockmasons Job Përshkrimi / Detyrat dhe detyrimi Template

Hole dhe vë bërë komponente, si tullë, drurë arkitektonike, reale bllok bllok bllok, dhe bllok terra-cotta, me tjetër, së bashku me elemente mortajash të ndërtuar ose rivendosur sipërfaqeve, kanalizime Ndarja. Job Skills Qualification Create sides by filling out between the sides utilizing a line from corner to place to steer

Lexo më shumë »

Municipal Zjarrfikësit Job Përshkrimi / Përgjegjësia mostër dhe Detyrat

Kontrollit dhe shuarjen e zjarreve që janë publike, ruajnë jetën dhe pronën dhe të kryejnë përpjekjet e shpëtimit. Career Skills Requirement Render first-aid and resuscitation to persons that are injured. Ruajtja e subjekteve nga faqet e internetit të rrëzuar dhe ndërtesat që digjen. Viktimat e zjarrit Lookup të gjendet duke përdorur struktura. Generate and perform fire-fighting products and

Lexo më shumë »