shtëpi / Masonët çimento dhe Finishers konkrete Job Përshkrimi / Rolet dhe detyrë Template

Masonët çimento dhe Finishers konkrete Job Përshkrimi / Rolet dhe detyrë Template

Materialet hijshme dhe të përfundojë e çimentos që është e përzier, për shembull parket trotuare, shtigjet, ose frenon punësuar një përzgjedhje të duarve dhe instrumenteve të energjisë. Organizoni varieteteve në lidhje me trotuare ose ulluqet; voids patch; dhe punë saws për fetë nyje zgjerimin.

Aftësitë e karrierës Kualifikimi
 • Shqyrtoni llojet që mbështesin prekshme për të parë se ata janë bërë në mënyrë korrekte.
 • Fikse e formave që bartin çimento drejt hedhje kërkuar dhe nivel, dhe organizoni këto.
 • shpërndaj, shket, dhe të hijshme prekshme, dhe faza, punësuar lopatë, grabujë, pëllëmbë ose forca mistri, të japë ose mallë të energjisë.
 • joints zgjerimin myk dhe këshilla, duke përdorur instrumente zvogëlimin, jointers, dhe mastar.
 • Monitor si ngrohtësi fllad, ose të ftohtë të ftohtë të ndikojë në zbutjen e çimentos në të gjithë qasjen e plotë.
 • Hyni truckdriver për të vënë veprim automjeteve prapambetje të betonit të drejtpërdrejtë në varieteteve, dhe për të ndihmuar të shërbyer vërtetë.
 • Bëni sipërfaqe gërryes çimento, aplikuar furçë.
 • Fuqia që është funksion vibe të betonit që është i vogël.
 • Menjëhershme hedhjen e çimentos dhe të mbikëqyrin punëtorët të cilët shfrytëzojnë lopatëzat apo instrumente unike për të shpërndarë atë.
 • Prerë zonat plotësisht jashtë shkatërruara, vrima shpimit për të përforcuar shufra, dhe vendndodhjen forcimin shufra për të korrigjuar të prekshme, duke përdorur mjet të energjisë dhe shënoj.
 • kati i lagësht çimento, dhe zbatohen në sipërfaqe që ishte e pastër që ka gur i çmuar dhe të marrë specifikuar plotë.
 • Kati lagur për të organizuar për të detyrueshme, prishet plotë dhe xhepat me fino ose slurry, dhe të pastër, duke përdorur mistri.
 • zona e plasaritur, shfrytëzuar insert krehër, dhe përvoja dhe të zbuloni kat për të gjetur se, kur ajo është e përafërt ose gunga.
 • I papërshkueshëm nga uji ose rivendosjen e jashtme, dhe të zbatojë forcim dhe sigurimin e komponimeve të korrigjuar sipërfaqen e vërtetë.
 • Parashikimet e vështirë në mënyrë të plotë të prekshme, hall, dhe punë zona të mëdha, anë, dhe procesor, punësuar vegla dore, mullinj forcë, ose chisels ajrit.
 • Mblidhuni myk që janë të drurit, dhe molds të sigurta rreth vend për të bërë riparimet, duke përdorur vegla dore.
 • shpik seksione, Këshilla, dhe mbështet konkrete.
 • I qëndrueshëm ndaj ujit, ose rivendosur sipërfaqeve të betonit, punësimin e substancave të përshtatshme.
 • Mount vulosë rreshtim e jashtme për të furnizuar një fund të bukur apo vida spirancë, veshje metalike së bashku me anekset e tjera të betonit të freskët të përziera apo model.
 • Përzierje për të prodhuar fino, ose Suspensioni, duke përdorur mistri, kallajxhi, hall, ose beton-kombinuar pajisje.
 • Përhapjen kulmet letër në zonën e bazës, dhe shpërndarja e vërtetë mbi raportin mbulim me mistri për të formuar bazën Terrazzo.
 • patate të skuqura Sprinkle xhevahir apo guralecë hued, çeliku pluhur, ose për t'u ngjyrosur pluhur mbi jashtme për të krijuar të plotë që u është bërë obligim.
 • Kështu që çojnë palët shumëllojshmëri preferuar paraqitjen ose strukturë të reduktuar metalike kasetë me ekipin, dhe mediat e tyre në terrazzo fillimin.
 • Shfrytëzojnë shpëlarje klorhidrik acid me ujë, dhe për të pastruar sipërfaqe.
 • Detyrojë bigudi mbi sipërfaqe për të shtuar patate të skuqura në sipërfaqe.
 • sipërfaqja Gloss, sipërfaqeve pajisjen ose aplikimin mprehje.

Pursuits Career Kualifikimi
 • Të kuptuarit e leximit-Kuptimi fraza e përbërë dhe paragrafët në docs të punës që janë të lidhura.
 • Active Dëgjimi-Për çfarë të tjera-njerëzit janë duke thënë ofruar vëmendje të plotë,, duke marrë kohë për ju për të realizuar artikujt duke u prodhuar, kureshtar çështje si ideal, dhe nuk mesmerizing në raste që janë të gabuara.
 • Botuese-Komunikimi në mënyrë efektive me shkrim jo si të papërshtatshme për nevojat e të tregut.
 • Komunikimi-folur-për të tjerët për të ndarë informacion effortlessly.
 • Matematika-Përdorimi i matematikës për të zgjidhur çështjet.
 • Technology-Zbatimi i parimeve dhe teknikave për të korrigjuar çështjet mjekësore.
 • Duke menduar se është kritike-Aplikimi arsye dhe duke menduar për të njohin përparësitë dhe mangësitë e zgjidhjeve alternative, ide apo qasjet në dilema.
 • Active-Learning-Kuptimi përfitimet e detajeve të freskëta në lidhje me të dy të pranishëm dhe të ardhshme problemsolving dhe vendimmarrjen.
 • Strategjitë-Përdorimi i të mësuarit dhe përzgjedhjen e teknikave dhe procedurave trainingANDinstructional përshtatshme për situatën specifike kur të kuptuarit apo udhëzuar artikuj që janë të freskëta.
 • Kontrollimi-CheckingPERDetermining efektivitetin e persona të tjerë, vetë, apo kompani të ndërmarrë veprime korrigjuese ose për të prodhuar përmirësime.
 • Përgjigjet Social largpamësin-dijshëm othersA dhe njohuritë, ndërsa ata bëjnë pse ata përgjigjen.
 • Zhdërvjelltësi-Përshtatja veprime në drejtim të tjerëve’ aktivitetet.
 • Marketing-Genuine tjerët për të ndryshuar zakonet apo mendimet e tyre.
 • Arbitrazhi-Marrja tjerët kolektivisht dhe duke u përpjekur të zgjidhin mosmarrëveshjet.
 • Training-edukimin e të tjerëve vetëm sa për të marrë veprim.
 • Orientimi-aktive shërbimit duke u përpjekur për të gjetur metoda për të mbështetur individët.
 • Kompleksi Zgjidhja e Problemeve-Përcaktimi vështirësi komplikuara dhe kritikuar info lidhur vlerësuar dhe për të ndërtuar zgjedhje dhe të aplikojnë opsione.
 • Procedurat Research-shqyrtuar kërkesat pika dhe do të prodhojë një stil.
 • Technology Design-teknologji për të shërbyer konsumatorit dhe gjenerimin ose që kanë pajisje të dëshiron.
 • Pajisje Selection-Përcaktimi llojin e pajisjeve dhe mjeteve kishte një nevojë për të ekzekutuar një punë.
 • Programet këste-Shtimi, makina, telat, apo pajisje për të përmbushur kërkesat.
 • Programim-Kompozimin paketa kompjuter për funksione të shumta.
 • Operacioni Ndjekja-Duke parë sinjale të ndryshme, pullat, ose teste të jetë i sigurt një pajisje është duke funksionuar si duhet.
 • Operacion dhe Handle-Menaxhimi funksionet e pajisjeve ose pajisjeve.
 • Mirëmbajtja-Performing mirëmbajtjen rutinë mbi produktet dhe të vendosur kur dhe çfarë lloji i ruajtjes është i nevojshëm.
 • Troubleshooting-Vendimi shkaqet e gabimeve drejtimin dhe të zgjedhur se çfarë të bëjë në lidhje me ndonjë nga ajo.
 • Fixing-fiksimin e pajisjeve ose teknikat duke përdorur metodat që janë të domosdoshme.
 • Kontrollin e Cilësisë Analiza-Ekzekutimin vlerësime dhe kontrolle të mallrave, ofruesit, ose teknika për të vlerësuar funksionalitetin ose cilësinë.
 • Shiko dhe vendimmarrja-menduarit në lidhje me shpenzimet e përgjithshme dhe përfitimet e masave që janë të mundshme për të gjetur atë që është më e përshtatshme.
 • Analiza-Përcaktimi se si një sistem i duhet të kryejë dhe mënyrë përmirësime në funksione, kushtet, dhe rrethinat do të ndikojë efekte.
 • Sistemet Analiza-Identifikimi i procedurave ose treguesit e performancës, si dhe në përputhje me objektivat e sistemit të sakta apo të masave të kishte një nevojë për të rritur funksionalitetin.
 • Time Management-Menaxhimi dikujt rast personal, si dhe të tjerët’ kohë.
 • Menaxhimi i Kursimeve-Përcaktimi se sa të holla padyshim do të shpenzohen për të marrë detyra realizohet, dhe të kontabilitetit për këto kosto.
 • Operacionet e burimeve materiale-pranimit dhe duke parë për përdorimin korrekt të kenaqesive, mjete, dhe produktet e nevojshme seriozisht për të bërë të vepruar specifike.
 • Mbikëqyrja e Personelit Burimeve-Zhvillimi stimuluese, dhe duke çuar individët, ndërsa ata kryejnë, dalluar njerëzit më efektive për këtë profesion.
Edukimi Kualifikimi Kualifikimi njohuri
 • Më pak-se një shkollë Diplomë Top
 • Diplomë Senior School (ose GED ose Senior School Ekuivalenca Kualifikimit)
 • Me shume se 2 vjet, sa më shumë dhe duke përfshirë 4 vjet
Aftësitë e menaxhimit të punës Need
 • AchievementsANDAttempt – 87.87%
 • këmbëngulje – 89.32%
 • përpjekje – 93.53%
 • drejtuesit – 94.98%
 • Bashkëpunimi – 94.10%
 • Shqetësuar për të tjerët – 88.12%
 • Orientim kulturore – 90.44%
 • Vetëkontroll – 89.08%
 • presioni Prag – 87.53%
 • AdaptabilityORFreedom – 90.02%
 • seriozitet – 91.36%
 • Kujdes të Details – 93.35%
 • etikë – 90.56%
 • pavarësi – 84.01%
 • zhvillim – 83.08%
 • menduarit analitik – 82.34%

Rreth superadmin

kontrolloni gjithashtu

Agentë për shitje, Sherbime Financiare Job Përshkrimi / Detyrimi mostër dhe Funksionet

Promovimin e shërbimeve financiare, të tilla si për shembull peng, vë taksa, dhe investimet udhëzime për konsumatorët të bankingut …

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *