Acasă / Descrierea postului / Clerul șablon de locuri de muncă

Clerul șablon de locuri de muncă

Efectuam laudă spirituală și de a efectua diferite caracteristici religioase asociate cu morala și rutinele de religie spirituală. Acordarea asistenței și asistență spirituală și etică membrilor.

Competențe profesionale Cerința
  • Hope și să încurajeze spiritualitatea.
  • Examinați din textele venerati cum ar fi Somebody, Tora, sau Koran.
  • Asigurați și de aprovizionare discuții care sunt sau alte predici.
  • Gestiona și conduce furnizorii care sunt religioase, care sunt tipice.
  • Discutați informații despre problemele religioase, prin formare, furnizarea de pâine prăjită, sau crearea de articole.
  • Recomandă persoane care găsesc modificarea unei credințe care este special.
  • oameni buni Aide sau grupuri cu privire la spiritual lor, mental, sau dorințele individuale.
  • Vizitați oameni din case sau închisori pentru a furniza servicii și confort la acestea.
  • Educați comandanții echipelor de juniori, sau biserică, Cartier.
  • Furnizarea de ordonanțe sau ritualuri religioase.
  • Examinați și interpreta reguli stricte, doctrine.
  • Ceremonii speciale, cum ar fi de exemplu căsătorii, memorialele, sau confirmări.
  • Răspuns în situații de urgență sau încetinirea creșterii la solicitările de ajutor.
  • Se prepară moduri în care cont care este congregationala poate fi extins.
  • Colaborează folosind comitete sau persoane fizice să se ocupe de problemele care sunt congregații economice sau de management în ceea ce privește.
  • Pregătiți-vă oameni la evenimente spirituale pentru participare.
  • Executare responsabilități admin, având de exemplu pentru întreținere sau servicii, cumpărare prevede, gestionarea activitatii de supraveghere, sau monitorizarea de muncă a lucrătorilor .
  • Consultați persoane fizice pentru persoane fizice, Soluții de grup de ajutor, sau medici.
  • Participarea la acțiuni de strângere de fonduri pentru a ajuta activități congregationale sau dotări.
  • Abordare sau conduce programe de formare, care sunt spirituale.
  • Comunitate, aranja sau de a lua parte la interconfesională, civic, informativ, sau de recreere în aer liber susținute de sau legate de planurile religioase.

Munca Urmariri calificare
  • Citirea Comprehension-Înțelegerea a creat propoziții și fraze în documentele legate de munca.
  • Activ-Ascultare-Pentru ce spun oamenii care oferă întreaga atenție, obtinerea de timp pentru a înțelege elementele fiind produse, interogări ca propriu-zis intrebandu, mai degrabă decât întreruperea la situații nepotrivite.
  • Scrierea-pe hârtie potrivit pentru nevoile mulțimii conversa în mod eficient,.
  • Comunicarea-Vorbind cu alții pentru a menționa informații cu succes.
  • -Aritmetică Utilizarea aritmetică pentru a rezolva problemele.
  • -Știință Utilizând metode și reguli controlate pentru a rezolva problemele.
  • Crezând că este raționamentul critic-Angajarea și un motiv să recunoască avantajele și defectele de opțiuni de alegere, constatări sau modalități de probleme.
  • Învățarea activă Cunoaștere implicațiile informații noi în ceea ce privește atât actuale, cât și viitoare de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor.
  • Strategii de învățare de-Utilizarea și alegerea abordărilor coachingPEReducational și a proceselor potrivindu specifice coaching-ul sau atunci când situația mastering lucruri proaspete.
  • Verificarea-TrackingORExamining performanței de sine, alte persoane, sau companii ia în considerare măsuri corective sau pentru a genera îmbunătățiri.
  • Social receptivitatea-A fi nu cunosc răspunsurile othersA de ce răspund pentru că ei fac și înțelegerea.
  • Acțiuni de coordonare-Ajustarea în relație cu alții’ acţiuni.
  • Marketing-Cersitul alții pentru a îmbunătăți creierul sau obiceiurile lor.
  • Decontare-Luând alții în mod colectiv și încercarea de a reconcilia diferențe.
  • Asistarea-Instruirea pe alții cum să facă o mișcare.
  • Compania Orientare-Categoric care caută modalități de a sprijini persoanele.
  • Complex-Diferentierea probleme Rezolvarea problemelor complicate și criticarea informații legate de producerea și ia în considerare posibilitățile și să aplice măsuri corective.
  • Proceduri-Cercetare Studierea și necesită condiții prealabile de mărfuri pentru a face un aspect.
  • Design Tehnologie-Tehnologie pentru a oferi consumatorilor și alinierea sau instrumente de luare dorințe.
  • Instrumente de selecție-Determinarea fel de echipamente și instrumente necesare în mod serios pentru a efectua o carieră.
  • Dispozitive-Adăugarea de instalare, Angrenaj, cablare, sau intenționează să-și îndeplinească specificațiile.
  • programe de calculator de scriere de dezvoltare în ceea ce privește diferite funcții.
  • Operațiunea de urmărire Atoatevazatorul solicită evaluări, sau indicații suplimentare semnale pentru a vă asigura că o mașină este în prezent funcționează eficient.
  • procedura de operațiuni și de Gestionare-Gestionarea de produse sau tehnici.
  • întreținerea de rutină asupra produselor și determinarea momentului și ce fel de conservare devine necesară-Executare întreținere.
  • Depanarea-Identificarea cauzelor greșelilor de lucru și de a determina ce sa fac despre el.
  • mașini sau tehnici de fixare-Peticirea folosind echipamentul necesar.
  • Control al calității evaluărilor și a investigațiilor de articole de cercetare-Efectuarea, companii, sau funcții pentru a evalua excelent sau eficiență.
  • Vizualizarea și luarea deciziilor-Având în vedere beneficiile și prețurile generale ale măsurilor de perspectiva pentru a alege cea care este cea mai potrivită.
  • Analiza-Identificarea ceea ce ar trebui să funcționeze un fel de metodă și modul modificări în operațiuni, Probleme, și împrejurimile vor influența rezultatele.
  • Măsuri Sisteme de analiză-Distinguishing sau indicii de performanță și în raport cu obiectivele sistemului, pașii necesari în mod serios pentru a îmbunătăți sau a eficienței corespunzătoare.
  • altele Controlul de management al timpului-’ ocazie, împreună cu timpul personal cuiva.
  • Operațiuni de Economii-Identificarea modului de bani va fi investit pentru a obține lucrările realizate, și vânzări pentru aceste taxe.
  • Supravegherea produsului Metode-Obținerea și vizualizarea la utilizarea corectă a instalațiilor, produse, și componentele necesare pentru a face funcția selectată.
  • Administrarea de angajați Resurse-Motivarea, stabilirea, și cu scopul de oameni care ele îndeplinesc, pinpointing cele mai bune oameni buni pentru cariera ta.
Educație calificare Experiență Calificarea
  • Masterat
  • Licențiat
  • Mai mult decât 2 ani, în jurul și inclusiv patru ani
Cariera abilități de management Preconditii
  • Realizarea / efort – 93.00%
  • Persistenţă – 94.32%
  • Inițiativă – 94.95%
  • Conducere – 94.90%
  • Asistenţă – 94.59%
  • în legătură cu materia Altele – 97.60%
  • Poziționarea culturală – 88.61%
  • Autocontrol – 94.83%
  • Toleranta la stres – 94.17%
  • CustomizationANDMobility – 94.53%
  • De incredere – 95.31%
  • Conștientizarea Aspect – 89.67%
  • Onestitate – 100.00%
  • Independenţă – 87.14%
  • Creativitate – 91.76%
  • Gandire analitica – 94.01%

Despre superadmin

Verificați, de asemenea

Siguranța și tehnicieni profesionale de lucru Wellbeing Descriere Format

Plan, organizeze planuri de siguranță, program de tehnologie și design concepte care necesită, to stop or proper

lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *