Ударни вести
Насловна / Некатегоризирано / Roustabouts, Нафта и гас Опис на работата / Одговорност Пример И Работа

Roustabouts, Нафта и гас Опис на работата / Одговорност Пример И Работа

Соберат или поправете нафта поле производи користење на сила и рака опрема. Изврши различни проекти asneeded.

Работни вештини Предуслов
 • Одвртите или се стегне водовод, обвивка, линии, и поддршка пумпа, примена на сила и даде клучеви и маша.
 • Болт моторот и да се поттикнат области заедно.
 • Оди водовод до и од камиони, користење на пикап макари и моторизирани кревање, или со рака.
 • Задржи канал двор и главните веранда региони чиста и чисти.
 • Оди проток линии да се откријат протекување, со производство на визуелни инспекции и вработување автоматски детектори, и да ја поправите протекување.
 • Со спасување го среди истури масти.
 • Уништат и да го врати котли, нафтено поле системи, и компоненти парна машина, користење на електричната енергија инструменти и дланка алатки.
 • Земете празнење ровови околу резервоари и бунари.
 • Водич кранови да се движи масите за палуби.
 • Обезбедување на опрема на платформа тротоарите како што се бара, и нудат Roughnecks со помош.
 • Земете отвори, основана сорти, и комбинација и служат вистинскиот во форми за да се произведе фондации во врска со дрво или метал derricks.
 • Намали и отстрани грмушки и чисти за да се намали опасноста пламен, до различни рутински сајтови, и да се создаде метод за патишта на сајтови.
 • Безбедна или шајка дрво или материјал платформа колективно да се подигне derricks.

Професија Активности Предуслов
 • Читање на знаење и разбирање реченици напишани реченици во документите поврзани со работата.
 • Активно слушање, на она што другите велат-снабдување со полно внимание,, стекнување на време за вас да се разбере на поени се произведува, поставување прашања како точни, наместо смирувачки на прилики кои се несоодветни.
 • Производство-Во писмена форма како што е соодветно за потребите на публиката зборува успешно,.
 • Комуникација-Зборувајќи-на другите да се спомене и ефикасно факти.
 • Математика-Примена на математика за решавање на проблеми.
 • Истражување Користење на техники и принципи се контролира за решавање на проблеми.
 • Criticalthinking-Користење на пресудата и мисла за да се идентификува предностите и недостатоците на патишта, идеи или замена опции за тешкотиите.
 • Активно учење-Разбирање на значењето на детали што е ново за секој најновите и потенцијал на решавање на проблемите и донесување одлуки.
 • Учење Техники-вработување и подигање instructionORtutorial техники и третмани во право за ситуацијата кога мастеринг или инструкции прашања кои се нови.
 • Проверка-OverseeingPERExamining функционалноста на дополнителни лица, себеси, или бизниси преземање корективни акции или да се произведе случувања.
 • Социјална Perceptiveness-Свесни за othersI реакции и знаења, додека тие го прават тоа зошто тие одговори.
 • Умешност-менување на активности во врска со othersI чекори.
 • Убедување-Оригинален другите да го смени однесувањето или нивните мозоци.
 • Посредување-Прв други колективно и сакаат да се помират разликите.
 • Инструкции за обука на другите како да се направи потег.
 • Компанијата Ориентација-Дефинитивно пребарувањето за методи за да им помогне на поединци.
 • Напредно решавање на проблемите-Идентификување на сложени проблеми и преглед на информации во врска со спроведување на решенија и да се изгради и да се оцени избори.
 • Процедури Истражувања анализа барања стока и треба да се произведе стил.
 • Конструирање воспоставување уреди или создавање и инженерство за да им служи на потребите на потрошувачите.
 • Одбирање на брзини-Идентификување на вид на опрема и алати имаше потреба да се изврши работа.
 • Инсталирање-инсталирање на опрема, производи, каблирање, или планира да основа ги задоволуваат карактеристики.
 • Кодирање-создавање на компјутерски програми за употреба, кои се различни.
 • Функцијата на мониторинг-Набљудувајќи дополнителни симптоми, повици, или проценки за да се осигура дека е уред во моментов работат правилно.
 • Функција и контрола-управување со функциите на производи или уреди.
 • Опрема Одржување извршување рутинско сервисирање на производи и одлучување кога.
 • Смена на проблеми-Утврдување на причините за работни проблеми и изборот како да продолжи во врска со било кој од неа.
 • Враќање на местење уреди или модели користење на потребните алатки.
 • Контрола на квалитет Анализа-спроведување на испити и тестирање на стоки, даватели, или техники за да им суди на функционалност или одличен.
 • Мудрост и донесување на одлуки, Со оглед на придобивките и слични трошоци на активностите кои се можни да го избере најдобриот одговара еден.
 • Анализа-Утврдување колку корекции во атмосферата, процедури, заедно со околности може да влијаат врз резултатите и каков вид на техника мора да работи.
 • Системи за анализа-Разлика постапки или индикатори на перформанси заедно со во однос на целите на машина, потребни за сериозно однесување да се зголеми или точни функционалност.
 • Време-менаџмент-управување на личните време, како и други’ време од една.
 • Работење на Штедилница-Донесување на одлука за тоа како ќе се трошат за да се здобијат со задача да направи пари, и книговодствени за овие трошоци.
 • Работењето на ресурси за производите-Добивање и откривање кон погоден за користење на алатки, објекти, и материјали потребни сериозно да се направи особено работат.
 • Надзор на персонал ресурси-Поттикнување, стекнување, и водечки личности, бидејќи тие работат, осветлувањето на најдобрите луѓе за кои кариера.
образование Квалификација искуство Потреба
 • Значително помалку од Топ Диплома
 • Високо ниво на училиште (или GED или Високи School Еквивалентност сертификација)
 • Некои колеџ курсеви
 • Никој
Професија контрола вештини Потребно
 • AccomplishmentANDEffort – 90.50%
 • издржливост – 81.82%
 • Проект – 85.46%
 • орган – 74.79%
 • помош – 89.13%
 • Прашање за другите – 85.58%
 • културни Direction – 81.04%
 • Самоконтрола – 83.22%
 • стресот толеранција – 84.45%
 • VersatilityANDFreedom – 85.54%
 • Доверливост – 87.12%
 • Внимание на детали – 86.12%
 • етика – 89.25%
 • слобода – 83.84%
 • унапредување – 80.43%
 • размислување – 81.60%

за superadmin

Исто така, проверете

Артилерија и ракетни членови на екипажот Опис на работата / Задачи и одговорност на примерокот

цел, продолжи одржување на оружјето користено-да се елиминира противник улоги, авион, и крвните садови, и пламен. While airdefense

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *