Ударни вести
Насловна / Ткаенини и облека Patternmakers Опис на работата / Функции и Duty Пример

Ткаенини и облека Patternmakers Опис на работата / Функции и Duty Пример

Се подготви и да се развијат модели на детали господар крпа навики или шаблони. Исто така може да се подготви и да се намали ткаенини и облека.

Кариера вештини Потребно
 • однесување тест од страна на монтирање и правење Шаблон облека.
 • Нацртајте детали за разговараше за работните места на набран, џебови, buttonholes, а исто така и други атрибути, како и елементи на точка каде области се регистрирани, примена на компјутери или создавање алатки.
 • Утврди шема парчиња’ најефективниот дизајн за да се намали отпадот на производот, и нивото на ткаенина соодветно.
 • Се создаде господарска структура за секоја големината во изборот на облека стилови, користење на табели, penning алатки, ЕЕЗ, или се потврдува gadgets,.
 • Нацртајте збирки на моделот елементи од изедначување или со палење на постоечките модели, или преку создавање на шеми.
 • Развивање на хартија дизајн кој да масовно производство распоред стратегија.
 • Локација и намалување на мајсторот или Шаблон модели од, примена на ножеви и ножици, или отпечатоците копии на модели .
 • Разговараат барања стил користење програмери, и промена на нивните автентични модели на облека во однесувањето на одделни компоненти кои може да се утврди во текот на еден период на платно.
 • Ознака склучен стилови со информации како што се димензии облека, дел, тип, признавање, и конците насоки и производи.
 • Проценка димензии на дизајни според-на форми, размислуваат протега на содржината.
 • студија планови, шаблон статии, и распоред спецификации за да се утврди количини, шеми, и големини на структурата парчиња, исто така да се одлучат за вкупниот износ на материјал или супстанции потребни за производство на решение.
 • Рута намали модели на парчиња да се генерираат теми, и ги истакнува на извештај врз однесувањето картон.
 • Рута опишува на одредени стилови врз материјал, и намалување на крпа, натопена со ножици.

Работа треба
 • Читање ставовите на знаење Разбирањето и создаде реченици во документите поврзани со работата.
 • Активно слушање ви дава вкупно внимание на она што другите луѓе се велејќи:, преземање на време за вас да се разбере се создадени предмети, се прашувам прашања како што е идеална, наместо смирувачки на неприфатливо моменти.
 • Креирање на говорно успешно во писмена форма како што е соодветно за потребите на гледачите.
 • Комуникација-Зборувајќи со други за да се пренесе успешно факти.
 • Математика-Вработување аритметички за да го надминете прашања.
 • Истражување за користење на медицински правила и решенија за решавање проблеми.
 • Criticalthinking-Примена на причина и расудување да го признае недостатоци и талентите на алтернативни опции, заклучоци или начини за проблеми.
 • Активни-Учење-Познавање нови информации за ефектите за секој постоечки и идни решавање на проблеми и донесување одлуки.
 • Учење пристапи-користење и изборот trainingANDinstructional пристапи и техники соодветни за специфичната ситуација кога учење и едукација на нови предмети.
 • Проверка-OverseeingANDExamining ефикасноста на самиот себе, различни лица, или компании да се создаде достигнувања или сметаат помошни акција.
 • Социјална Perceptiveness-Свесни за othersA реакции додека тоа го прават затоа што тие се однесуваат и да се знае.
 • Контрола модифицираат активности во врска со othersI активности.
 • Маркетинг-Оригинален други за да се промени нивните умови или однесување.
 • Преговори-Обезбедување на другите колективно и се обидува да се помири варијации.
 • Едукација-Тренер другите HOWTO преземе акција.
 • Компанијата Ориентација-Дефинитивно бараат пристапи за да се овозможи на индивидуите.
 • Комплекс на решавање на проблемите-Идентификување на напредни проблеми и преглед на информации кој е поврзан спроведување одговори и да се разгледа и да се произведе избори.
 • Операции за евалуација, анализа стока предуслови и сака да произведува распоред.
 • Технологија Дизајн Воспоставување опрема или за производство и технологијата да им понуди на барањата на потрошувачите.
 • тип опрема алати и опрема Избор-Утврдување имаше потреба за вршење на работа.
 • Инсталација Инсталирање алатки, модели, жици, или пакети да ги задоволи барањата.
 • Кодирање-Составување на компјутерски програми за цели кои се различни.
 • Функцијата на мониторинг-Набљудувајќи повици, тестови, или други сигнали за да бидете сигурни дека на опрема е вршење на правилно.
 • Постапката и да се справи-управување со функциите на методи или производи,.
 • Одржување-вршење на рутински за одржување на алатки и одредување кога и каков вид на зачувување станува неопходно.
 • Смена на проблеми-Утврдување на причините на проблеми во работењето и одлучувањето која насока да одат за тоа.
 • Поправање на местење системи или машини за користење на потребната опрема.
 • Контрола на квалитет Евалуација-вршење на проверки и испитувања на производи, решенија, или процеси со цел да им суди на ефикасноста или квалитетот.
 • Расудување и одлучување, Со оглед на споредливи трошоците и придобивките од чекорите кои се веројатно да се избере најсоодветниот еден.
 • Системи за анализа-Одлуката како процес треба да работат и како промените во животната средина, функции, а исто така и заболувања ќе влијае на бенефиции.
 • Системи за анализа-Разлика мерки или индикатори на перформанси и во однос на целите на системот, чекори имал потреба да се подобри или функционалност.
 • Управување со времето-Контролирање повод на другите и личниот момент.
 • Супервизија на финансиски ресурси-одредувањето на тоа колку приходи наскоро ќе бидат потрошени за да се здобијат со задача да врши, и продажба во однос на овие трошоци.
 • Управување на материјалните ресурси, следење и кон добивање на соодветна употреба на функции опрема, материјали и компоненти имал потреба да се направи избрани работа.
 • Администрација на кадровски ресурси-Поттикнување, создавање, и водечки личности, како тие работат, идентификување на најефикасните лица за вашата кариера.
обука Потребно квалификации Познавање
 • Степен Поврзете се (или други 2-годишно диплома)
 • Високи School студии (или GED или Високи School Еквивалентни квалификации)
 • Повеќе од 6 години, до 8 години, вклучувајќи и
Професија лидерски вештини Потребно
 • SuccessOREffort – 90.38%
 • определување – 91.61%
 • напор – 90.54%
 • контрола – 81.22%
 • соработка – 93.32%
 • Грижа за другите – 87.38%
 • социјална ориентација – 88.86%
 • Самоконтрола – 88.89%
 • Праг притисок – 85.78%
 • Персоналните / мобилност – 87.17%
 • стабилност – 91.56%
 • Се фокусира на шоу – 88.61%
 • интегритет – 92.49%
 • независност – 82.89%
 • унапредување – 86.25%
 • размислување – 85.26%

за superadmin

Исто така, проверете

агенти, Финансиски Услуги Опис на работата / Обврска на примерокот и функции

Промовирање на финансиски услуги, како на пример хипотека, цената, и инвестиции насоки за потрошувачите на банкарството …

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *