Ударни вести
Насловна / Цемент Масон и бетонски угоени Опис на работата / Улоги и должност Шаблон

Цемент Масон и бетонски угоени Опис на работата / Улоги и должност Шаблон

Тенок и финиш материјали од цемент кој се меша, на пример тротоарите тротоарите, патеки, или рабници вработување избор на раце и моќ инструменти. Наредете сорти врска тротоарите или сливници; печ празнини; и вработуваат пили да парче експанзија зглобовите.

Кариера вештини Квалификација
 • Испита видови кои го поддржуваат материјални за да ја видите дека тие се правилно направени.
 • Фиксна формите што ги цемент кон саканата фрли и ниво, и организира овие.
 • Дистрибуирање, плови, материјални и елегантен, и на сцената, вработување на лопата, гребло, дланка или сила мистрија, даде или моќ ферман.
 • Мувла експанзија зглобовите и совети, искористување кастри инструменти, jointers, и линијар.
 • Следи како топлина бриз, или кул ладен влијае на олеснителни на цемент во текот на комплетен пристап.
 • Пријавете truckdriver да се стави потег возило шахта на директна бетон на сорти, и да им помогне на издржување недвижен.
 • Направете абразивни површина цемент, примена на четка.
 • Сила која е функција атмосфера на бетон кој е мал.
 • Непосредна фрлање на цемент и врши надзор работници кои користат лопати или уникатни инструменти да го дистрибуирате.
 • Исечете целосно надвор уништени области, вежба дупки за зајакнување на прачки, и локацијата зајакнување прачки за да го поправите материјални, користење на моќ алатка и удар.
 • Влажен цемент кат, и се однесуваат на површина која беше чиста има скапоцен камен и да добие одреден заврши.
 • Влажна подот да се организира за врзување, целосна паузи и џебовите со инјекциска смеса или кашеста маса, и чиста, користење на мистрија.
 • Површина испукани, користење вметнете чешел, и искуство и да откриете кат за да дознаете кога тоа е груба или трнлив.
 • Водоотпорен или обновување на надворешноста, и спроведување на стврднување и обезбедување на состојки за да се поправи на површината на недвижен.
 • Хард предвидувања, со цел да се заврши материјални, одвај, и да работат на големи области, страна, и процесор, вработување на рачни алатки, сила мелници, или воздух длета.
 • Соберете мувла што се дрво, и сигурно калапи околу местото за да стане се санираат, со користење на рачни алатки.
 • фабрикувам делови, совети, и конкретна поддршка.
 • Отпорен на вода или повторно воспоставување на бетонски површини, вработување на погоден супстанции.
 • Монт печат на надворешната обвивка за снабдување прилично финиш или сидро завртки, метал облека заедно со други тела во свеж бетон или модел.
 • Смеса за производство на инјекциска смеса, или кашеста маса, користење на мистрија, мислител, одвај, или опрема бетон комбинирање.
 • Ширење покриви хартија на областа на основа, и дистрибуција на вистински излез извештај кров со мистрија да се формира база на терацо.
 • Посипете камен чипс или обоена камче, прав челик, или обоени во прав во текот на надворешноста да се создаде комплетен кој е пропишан.
 • Така што доведува страни различни склопот на изгледот и структурата на намалување на тимот лента метални, и ги медиумите во терацо почетна.
 • Користат за плакнење muriatic киселина со вода, и да се исчисти површина.
 • Форсирај curler над површината за да додадете чипови во површина.
 • сјајна површина, површина уредот или примена на острат.

Потерница кариера Квалификација
 • Читање со разбирање, разбирање составен фрази и ставови во работата на документи кои се поврзани со.
 • Активно слушање, на она што другите луѓе се велејќи-нудат целосно внимание,, добивање на време за вас да се реализира на елементите кои се произведени, прашалник прашања како идеален, и не смирувачки на случаи кои се во ред.
 • Објавување-комуникација ефикасно во писмена форма не како несоодветни за сака на пазарот.
 • Комуникација-Зборувајќи-за другите да ги споделат информации без никаков напор.
 • Математика-Користење на математика за решавање на прашањата.
 • Технологија Примена на медицински принципи и техники за да се поправи прашања.
 • Мислејќи дека е од суштинско значење-Примена на причина и размислување за да се препознаваат предностите и недостатоците на алтернативни решенија, идеи и пристапи на дилемите.
 • Активни-Учење Разбирање на придобивките од свежи детали во врска со сегашните и идните решавање на проблемите и донесување одлуки.
 • Стратегии, со користење на учење и избирање trainingANDinstructional техниките и процедурите за специфичната ситуација кога разбирање или инструкции предмети кои се свежи.
 • Проверка-CheckingPERDetermining ефективноста на дополнителни лица, себеси, или компании да преземат корективни активности или за производство на подобрувања.
 • Социјална Perceptiveness сезнаен othersA одговори и знаења, додека тие го прават тоа зошто тие одговори.
 • Умешност-Прилагодување активности во однос на другите’ активности.
 • Маркетинг-Оригинален другите да се променат навиките или нивните мисли.
 • Арбитража земање други колективно и се обидува да се помират разликите.
 • Тренинг-едукација на другите само како да се преземе акција.
 • Сервисна ориентација, активно се обидува да се најде пристапи за да се поддржи поединци.
 • Комплекс Решавање на проблеми-Утврдување комплицирано тешкотии и critiquing поврзани информации се оцени и да се изгради на избори и да ги применуваат опции.
 • Процедури Истражување Разгледување барања објект и сака да произведе стил.
 • Технологија Дизајн-технологија за да им служи на потрошувачите и генерирање или да се уреди сака.
 • Опрема селекција-Утврдување на вид на опрема и алати имал потреба да се изврши работа.
 • програми рата-Додавање, машини, жици, или опрема за исполнување на барањата.
 • Програмирање-Составување компјутерски пакети за бројни функции.
 • Операција Следење-гледање на различни сигнали, рачки, или тестови за да бидете сигурни дека уредот е правилно функционира.
 • Работење и држачи раководни функции на уреди или уреди.
 • Одржување-вршење на рутински за одржување на производи и одлучува кога и каков тип на заштита е потребно.
 • Донесување на одлука за смена на проблеми-причини за трчање грешки и изборот што да направи во врска со било кој од неа.
 • Поправање на местење опремата или техниките за користење на методи кои се од суштинско значење.
 • Контрола на квалитет Анализа-извршување проценки и проверки на стоки, даватели, или техники за да се измери функционалноста или квалитетот.
 • Види и донесување на одлуки-Размислувајќи за општи трошоци и придобивки од мерките кои е можно да се најде еден кој е најсоодветен.
 • Анализа-одредувањето на тоа како систем мора да се изврши и на начин подобрување на функции, Услови, а исто така и околината ќе влијаат ефекти.
 • Системи за анализа-Идентификување постапки или индикатори на перформанси, како и во согласност со целите на системот точни или мерките имал потреба да се подобри функционалноста.
 • Управување со времето-Управување со личниот повод, како и други’ време.
 • Менаџмент на штедно-одредувањето на тоа колку пари несомнено ќе бидат потрошени за да се оствари задачата, и сметководство за овие трошоци.
 • Операциите на материјалните ресурси, примање и гледање за правилна употреба на природните убавини, алатки, и производи потребни сериозно да се направи одредена работат.
 • Супервизија на персоналот ресурси, развој на стимулирање, и водечки личности, а тие што ги извршуваат, разлика од најефикасните луѓе за тоа занимање.
образование Квалификација квалификации Познавање
 • Помалку-од Топ Училиште студии
 • Високи School студии (или GED или Високи School Еквивалентни квалификации)
 • Повеќе од 2 години, колку што е и вклучување 4 години
Работа за управување со вештини треба
 • AchievementsANDAttempt – 87.87%
 • издржливост – 89.32%
 • напор – 93.53%
 • управување со – 94.98%
 • соработка – 94.10%
 • Се грижи за другите – 88.12%
 • културна ориентација – 90.44%
 • Самоконтрола – 89.08%
 • Праг притисок – 87.53%
 • AdaptabilityORFreedom – 90.02%
 • Доверливост – 91.36%
 • Внимание на детали – 93.35%
 • етика – 90.56%
 • независност – 84.01%
 • развој – 83.08%
 • аналитичко размислување – 82.34%

за superadmin

Исто така, проверете

агенти, Финансиски Услуги Опис на работата / Обврска на примерокот и функции

Промовирање на финансиски услуги, како на пример хипотека, цената, и инвестиции насоки за потрошувачите на банкарството …

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *