Home / Uncategorized / Optičari, Točenja Opis posla / Zadaci i odgovornosti Predložak

Optičari, Točenja Opis posla / Zadaci i odgovornosti Predložak

Dizajn, procijeniti, zdrav, i prilagoditi kontakte i strukture u vezi potrošača prema za stvorila oko propisane ili specifikacija. Pomoći kupca pomoću stavljanja, eliminirajući, i brizi za kontaktne leće. S odabirom okvira pomoći klijentu. Odrediti kupac za veličinu naočala i uskladiti kućišta pomoću očnih propisana i oči i lice razmjere. Pripremite radni nalog za oko laboratorij koji sadrži smjernice o usponu i brušenje leća u konstrukcijama. Provjerite preciznost učinili šalica leće. Regulirati oblik i položaj objektiva tako da odgovaraju kupca. Možda se stanje ili poboljšanje okvira. Sadrži kontakt optičara.

Karijera vještine potrebna
  • Procijenite purchasersI povezivanje i dimenzija pažnja vrh zjenice udaljenost, udaljenost, i optičkih centara u lice, primjenom opreme izračunavanje.
  • Provjerite koje su završile leće su teren zahtjevima.
  • Pripremite raditi kupnje i preporuke za mljevenje kontakte i izrade naočale.
  • Vodič klijentima u izboru strukture prema za boju i mode, i osigurati da okviri su koordinirani imaju oči lijekove i lice i vid razmjere.
  • Čuvanje datoteka otplate, obavljati zahtjeve, i kupac rješenja.
  • Izvršiti admin zadatke, kao što su na primjer izvršenja osnovno knjigovodstvo, Informacije postavljanje pati osiguranje, a nakon prihodi i dionica.
  • Predloži jedinstvene leće, leće filmovi, i strukture odgovarati potrebama kupaca.
  • Promoviraju robu kao što su kontaktne leće, naočale, sunčane naočale, kao i druge robe povezane s licem u generalni.
  • Toplina, stanje, ili savijati jeftini ili metalnih konstrukcija regulirati naočale prilagođene kupcima, primjenom kliješta i dlanove.
  • Ocijenite recepte u vezi s customersI avocational i poslovnih vizualnih specifikacija.
  • Uputiti klijentima u KAKO trošenja i paziti naočale.
  • Odlučite clientsâ trenutni kontakt lijekove, kad je potrebno, korištenje kontaktne analizatora ili lensometers i clientsâ naočale.
  • Pokazuju kupci brinu za svoje leće, eliminirati, i kako ugraditi.
  • Vratiti oštećene strukture.
  • Imaju raniji dokument potrošača, ili provjeriti recept sa svim ispitivanje optometrista.
  • Organizirati i zadržati održavanje prikaze proizvoda koji je vizualno.
  • Proizvoditi kontakte ispuniti sa značajkama recept.
  • Okupite čaše po rezanje i obrezivanje leća, i ugradnja leće u strukturama.
  • Monitor student opticians’ training.
  • Kupi i kupiti struktura i objektiv.
  • Rad objektiv rubovima, ili pomoću folije za leće.

Zadatak Akcije Zahtjev
  • Čitanje s razumijevanjem-Razumijevanje napisana rečenica i linije u radnom papire koje su povezane.
  • Aktivno-slušanje-Predstavljajući cijeli svijest o tome što drugi, ljudi su trenutno govoreći, stjecanje vremena da shvate bodova proizvodi, pitate pitanja kao pravi, i ne guši u krivo vrijeme.
  • Uspješno Pisanje-Interakcija na papiru kako je prikladno za želje u gomili.
  • Razgovor-razgovoru s drugima prenijeti podatke ispravno.
  • Matematika-Korištenje matematike za rješavanje problema.
  • Znanost-Koristeći rješenja i kontrolirane propise za otklanjanje poteškoća.
  • Misleći da je kritično-Koristeći obrazloženje i razloge uočiti slabosti i prednosti načina, ideje ili alternativne opcije za poteškoće.
  • Aktivno učenje-Razumijevanje implikacije novih detalja u vezi oba budućnosti i postojeće rješenje problema i donošenje odluka.
  • Pristupi koji koriste za učenje i odabir treninge / nastavne metode i postupke prikladne za specifične nastave situacije ili kada mastering čimbenike koji su novi.
  • Provjera-OverseeingOREvaluating učinkovitost sebe, različiti ljudi, ili organizacije za generiranje napredak ili poduzeti korektivne mjere.
  • Social Perceptiveness-Being not unaware of others’ responses and comprehending why they behave because they do.
  • Coordination-Adjusting actions in terms of others’ steps.
  • Marketing-Uvjeravati druge da poboljšaju svoje misli ili ponašanje.
  • Rasprava-Isporuka drugima zajedno i žele pomiriti razlike.
  • Trening-Training drugima kako poduzeti.
  • Usluga Orijentacija-Definitivno pokušava pronaći pristupe za pomoć ljudima.
  • Napredno rješavanje problema-Određivanje složene dileme i kritiziranje povezanog info procjene i proizvoditi odabir i primijeniti rješenja.
  • Operacijska istraživanja-Analiza zahtijeva i rješenje preduvjeti da bi stil.
  • Tehnologija Dizajn-Izrada ili imaju opremu i tehnologiju za pomoć korisničke potrebe.
  • Gear Selection-Odlučivanje kakve opreme i alata potrebnih za izvršavanje posla.
  • Rate-Dodavanje alata, modeli, ožičenje, ili namjerava zadovoljiti zahtjeve.
  • Kodiranje-pisanje računalnih programa o raznim funkcijama.
  • Operacije za praćenje-Vidjevši testovi, pozivi, ili druge naznake da bi se osiguralo da je stroj radi ispravno.
  • Postupak i Upravljanje rukovanje operacije opreme ili uređaja.
  • Održavanje-Doing rutinu brige o brzini i određivanju kada.
  • Rješavanje problema-Identificiranje razloge za rad pogreške i utvrđivanje kojem smjeru da ide o bilo kojem od njega.
  • Vraćanje-krpanje sustava ili opreme koriste opremu koje su potrebne.
  • Kontrole kvalitete analiza-Izvršavanje ispitivanja i inspekcije predmeta, rješenja, ili funkcije suditi funkcionalnost ili kvalitetu.
  • Presuda i odlu-S obzirom na prednosti i usporedni troškovi budućih aktivnosti pronaći najprikladniji.
  • Analiza-Određivanje kakav sustav mora raditi i kako poboljšanja funkcije, problemi, i atmosfera će utjecati na rezultate.
  • Analiza sustava-Razlikovanje akcije ili signali izvedbu uz odnosu na ambicijama sustava točan ili koracima imao potrebu za poboljšanjem funkcionalnosti.
  • Vrijeme upravljanja-Rukovanje vrijeme drugih zajedno s nečijeg privatnog trenutku.
  • Administracija novac za određivanje kako će biti uložena sredstva da je djelo učinjeno, i knjigovodstvo za ove račune.
  • Upravljanje materijalnih izvora-Dobivanje i promatranje u odgovarajuću uporabu proizvoda, značajke, i proizvode koji su potrebni za napraviti određeni posao.
  • Upravljanje radnika resursima koji stimulira, uspostavljanje, i pokazujući osobe jer oni obavljaju, identificiranje najbolje pojedince za svoju karijeru.
kvalifikacije za obuku kvalifikacije znanja
  • Link je diploma (ili različite diplomu 2 godine)
  • Visoke škole diploma (ili GED ili viši škola Ekvivalent dokumenta)
  • Više od 1 god, oko uključivo 2 godine
Zadatak kontrole vještine potrebna
  • Accomplishment/Energy – %
  • Persistence – %
  • Project – %
  • Command – %
  • Cooperation – %
  • Issue regarding Others – %
  • Social Direction – %
  • Self-Control – %
  • Stress Threshold – %
  • VersatilityANDMobility – %
  • Dependability – %
  • Focus on Detail – %
  • Integrity – %
  • Freedom – %
  • Development – %
  • Thinking – %

About superadmin

Check Also

Postavljača Opis posla / Odgovornost Uzorak i poslovi

Stvaranje ili popravak namještanje pogledu razvojnih zadataka, proizvodnja vegetacija, posjećuju dvorišta, krstarenja i brodogradilišta, ili …