Dom / uncategorized / Solarni fotonaponski Installers Opis posla / Odgovornost uzorka i funkcije

Solarni fotonaponski Installers Opis posla / Odgovornost uzorka i funkcije

Konstruisati, razviti, ili sačuvati solarnih fotonaponskih (fotonaponskih) metode na krovovima ili dodatne strukture u skladu sa evaluacije web stranice i sheme. Može uključivati ​​uređenje, rezanje, računanje, i bolting pv segmentima i arhitektonski okolnim. Možda provesti skroman funkciju snage na primjer istrage koje su postojeći.

Karijeru vještine Uslov
  • Solarnih modula koji su bili build, konstrukcije pomoć, ili sekcije, kao što je navedeno.
  • Mount živo solarni sistemi, uključujući i navijače, koncentratora ili sunce entuzijaste.
  • rasporediti solarni (PV) tehnike prije kodove i standarde pomoću slika, sheme.
  • Izvršiti režim solarni (PV) Sistem održavanje na zadatke, nizovi, baterije, energetski uređaji, sistemi za zaštitu, konstrukcijski sistemi, uslovi začepljenja, ili harmoniju sistema opreme.
  • Aktivirajte fotonaponskih (PV) uređaji za potvrdu usklađenosti i proces karakteristike ciljevima efikasnosti.
  • Zapošljavaju Vrijeme začepljenja na izbor, stvaranje, ili uslugu stvari.
  • Provjerite za pravo instalacije u električnu instalaciju.
  • Odlučite odgovarajućih dimenzija, ocjene, i mjesta za sve sistem od preopterećenja uređaja uređajima, opreme za uzemljenje, i surge suzbijanje opreme.
  • Odrediti interkonekciji interfejs za dodatnu subpanels ili u vezi povezivanja fotonaponskih (sunce) uređaji sa energijom provajdera ili dodatne izvore električne energije.
  • odrediti fotonaponskih (PV) vrste metoda ili dizajna fokusiran na elementima, uključujući potrošačke zahtijeva, ciljevi, i uslova na terenu.
  • Ispitati vrste utvrditi trenutne zahtjeve za sve elemente solarnog (PV) Program Elektroprivrede.
  • Otkriti i riješiti bilo neadekvatnosti u solarnom (fotonaponskih) metoda instalacija ili resursa.
  • odrediti električni, ekološki, i sigurnost opasnosti koje su povezane sa solarnim (fotonaponskih) instalacije.
  • Odrediti instaliranja mrlje pomoću odgovarajućih alkohola, tacka, solarni pristup, ili strukturne poštenje za solarnu (sunce) nizovi.
  • Otkrijte metode za instaliranje , orijentacije, i montaža avanture napraviti određene efikasan rate, električne aranžman, ili očuvanja program.
  • Element sorta koja je rasporediti povezivanje žica, zapošljavaju mjere za otklanjanje nizove.
  • Brendovi su bitne mount na komponente i solarsystem faktora.
  • Ocijeniti i ispitati performanse sistema i radnih parametara za procjenu funkcionalne pitanje metode ili opremu.
  • program, mijenjati, ili konfigurirati pretvarača i reguliše o procesima koji upravljaju i idealan set lopte.
  • Ispit upravljanje struje kako bi se osiguralo funkcioniše u okviru adekvatne ograničenja na primjer pretvarača i kontroleri, u pogledu snage fitness proizvoda.
  • Vizualno provjeriti i provjerite fotonaponskih (PV) avanture ili uređaje.
  • Napraviti ili sačuvati datoteke funkcije metoda, efikasnost, i održavanje.
  • Dokazni metoda efikasnosti i funkcionalnosti, uključujući i start up, ugasiti, uobičajene funkcioniranje, i katastrofa ili bypass biznisa.
  • Uređaji odlučiti proizvodi, i montaža instalacija serije nije potrebno da maksimalno rate performanse.
  • Dijagram predlošci i područja za fotonaponske (PV) nizovi i proizvodi, uključujući aktivne građenja ili web stranice atributa.
  • instalacija, rate gear, ili odabrati fizičke modele ideje koje se prilagođavaju vladaju specifikacije, i okoliš, novu web stranicu.

Radne akcije Need
  • Čitanje Razumijevanje-Razumijevanje linije i pisani fraze u datotekama na radu.
  • Aktivno slušanje-To što drugi ljudi tvrde nudi punu pažnju, uzimanje vremena za vas da shvatite tačke se proizvodi, upitan pitanja kao ispravan, a ne prekidajući na neprihvatljivo slučajevima.
  • Publishing-Na papiru kao pravo na želje publike efikasno govori.
  • Govoreći-Govoreći drugima da efikasno dijeliti podatke.
  • Aritmetičke-Koristeći matematiku popraviti probleme.
  • Metode istraživanja-Koristeći i naučne smjernice za rješavanje problema.
  • Critical Thinking-Koristeći razum i razlog da se prepoznaju prednosti i slabosti alternativnih rješenja, ideje ili načini da se teškoće.
  • Aktivno učenje-Znajući svježe informacije je značaja i za buduće i postojeće rješavanja problema i donošenje odluka.
  • Učenje tehnike-Izbor i korišćenje trainingPERinstructional strategije i tehnike prikladne za problem kada studiraju ili edukacije svježe boda.
  • Provjera-Nadzor / Evaluacija efikasnosti sebe, različite osobe, ili korporacije smatraju korektivne mjere ili napraviti promjene.
  • Socijalne perceptivnosti-Biti svjesni drugih 'reakcija i razumijevanje zašto oni odgovaraju kao što je to.
  • Dexterity-Adjusting actions in relation to others’ behavior.
  • Marketing-Uvjeriti druge da mijenja postupke ili njihovim glavama.
  • Pregovaranje-Dobijanje drugi zajednički i pokušaja da se pomire razlike.
  • drugi trening-Coaching KAKO učiniti nešto.
  • Usluga Orijentacija aktivno pokušavaju da pronađu strategije da pomogne osobama.
  • Kompleks za rješavanje problema koje određuju napredne dileme i kritikuju info koji je povezan primjenjuju rješenja i ocijeniti i da se razvije izbora.
  • Preduzeća Analiza-Proučavanje zahtjeve robe i želje da se napravi stil.
  • Tehnologija Design proizvode ili usklađivanja alata i tehnologija kako bi se pomoglo korisniku željama.
  • Oprema Selection-Odlučivanje vrstu opreme i alate potrebne za obavljanje karijeru.
  • instalacije aplikacija-Instalacija, uređaji, kabliranje, ili opremu da zadovolji karakteristike.
  • Kodiranje za proizvodnju kompjuterskih aplikacija za različite funkcije.
  • Operacija Monitoring-Posmatrajući druge simptome, poziva, ili mjerači kako bi bili sigurni aparat radi na odgovarajući način.
  • Postupak i Upravljanje-Sprečavanje funkcije brzinu ili tehnika.
  • Oprema za održavanje-Postizanje održavanja, koji je rutinski na uređajima i identifikaciji kada.
  • Rješavanje problema-Identifikacija razloga za operativne grešaka i odlučite šta da radim sa ovom.
  • Popravak-Fixing tehnike ili proizvode koristeći neophodne metode.
  • Kontrola kvaliteta ispitivanja Performing ispitivanja i procjene proizvoda, usluge, ili tehnike da sudi odličan ili funkcionalnost.
  • Mudrost i Donošenje odluka razmišljanja o prednostima i relativne troškove vjerovatnog mjera za izabrati onaj koji najviše odgovara.
  • Analiza-Prepoznavanje način promene u atmosferi, operacije, i problemi će utjecati koristi i kako sistem treba da obavlja.
  • Metode analize-Prepoznavanje akcije ili naznake performansi sistema zajedno sa u odnosu na ciljeve sistema tačan ili mjere koje su potrebne da se ozbiljno poboljšanje performansi.
  • Time-Management-Controlling others’ time as well as oneis private moment.
  • Upravljanje finansijskim resursima-Odlučivanje koliko sredstava je vjerojatno da se koristi za dobijanje posla ostvaren, i knjigovodstvo za te troškove.
  • Uprava za materijalne resurse-Dobijanje i doživljava prema odgovarajućim korištenje objekata uređaja, i proizvodi zalihe potrebno ozbiljno ne izabrane rade.
  • Uprava za ljudske resurse-stimulirajući, sticanje, i vođenje pojedinaca koje obavljaju, razlikovanje najefikasniji ljudi za taj posao.
trening Uslov iskustvo Uslov
  • Senior School Diploma (ili GED ili High School ekvivalencije Certificate)
  • Link Diploma (ili dodatne dvije godine stepeni)
  • Više nego 6 tjedna, koliko godinu dana, uključujući i
Rade Command vještine Uslov
  • AchievementsORAttempt – 89.75%
  • Tenacity – 86.96%
  • Effort – 93.13%
  • Management – 89.46%
  • Cooperation – 91.63%
  • Matter regarding Others – 83.00%
  • Social Positioning – 82.93%
  • Self-Control – 91.43%
  • Stress Tolerance – 93.24%
  • Adaptability/Flexibility – 84.88%
  • Trustworthiness – 93.53%
  • Awareness of Detail – 92.01%
  • Ethics – 86.45%
  • Freedom – 88.37%
  • Development – 85.19%
  • Analytical Thinking – 86.20%

o superadmin

proverite i

Riggers Opis posla / Odgovornost uzorka i Jobs

Stvoriti ili popravka namještanja u vezi sa zadacima razvoja, proizvodnju vegetacija, posjeti metara, krstarenja i brodogradilišta, ili …